Środa, 21 listopada 2018 r. imieniny: Janusza, Marii, Reginy Środa XXXIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny

Ogłoszenia 13 października 2018 wyświetleń: 267

28. Niedziela Zwykła Dzień Papieski

• w poniedziałek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dr Kościoła
  • we wtorek         - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • w środę             - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w czwartek       - Święto św. Łukasza Ewangelisty
  • w sobotę           - Uroczystość św. Jana Kantego kapłana, patrona Krakowa i arch. krakowskiej

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask Bożych.Dzisiaj najlepsze życzenia składamy panu Łukaszowi organiście, z racji przypadających w czwartek imienin. Niech dobry Bóg błogosławi w pracy dla naszej wspólnoty, rozwijaniu talentu i w życiu rodzinnym.

• Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski. W tym roku szczególnie uroczyście, gdyż przypada w 40 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W naszym kościele odprawimy uroczystą Mszę święta dziękczynną za Papieża Polaka św. Jana Pawła II o godz. 9:30. Tradycyjnie również po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  • Stypendyści krakowskiej wspólnoty Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zapraszają wszystkich parafian do udziału w dzisiejszych obchodach Dnia Papieskiego. Przy naszym kościele od godz. 10:00 stypendyści zorganizowali barwne Miasteczko Rodzinne. O godz. 13:00 Msza święta w Centrum św. Jana  Pawła II „Nie lękajcie się”. Natomiast w sali teatralnej przy naszym kościele o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z gościem specjalnym, a o godz. 17:30 spektakl w wykonaniu stypendystów. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania rocznicy wyboru naszego drogiego Papieża.
  • Przy wyjściach można także zabrać egzemplarz ufundowanej przez Parafię gazety Chrystus i Ty poświęconej rocznicy wyboru naszego Ojca Świętego.
  • Z okazji 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową nasza parafia wraz z całym dekanatem Krowodrza jest zaproszona na Mszę świętą do Sanktuarium św. Jana Pawła II w czwartek 18 października o godz. 8:00 rano. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci,  do wspólnej modlitwy.
  • W przyszłą niedzielę Braterstwo Chorych działające przy naszej parafii będzie kwestować przy kościele na bieżące potrzeby swoich podopiecznych.
  • Przy wyjściach z kościoła wyłożono kieszonkowe kalendarzyki z terminami kolejnych Adoracji, które w naszej parafii prowadzi wspólnota Chrystus na Krowodrzy. Adoracje, na które serdecznie zapraszamy odbywają się w pierwsze czwartki miesiąca o godz. 19:00.
  • W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości ukazała się wartościowa książka pt: "Kościół na straży Polskiej Niepodległości”. Natomiast z okazji 100 rocznicy stygmatyzacji i 50 rocznicy śmierci Ojca Pio ukazała się nowa biografia świętego zakonnika. Obie pozycje w promocyjnej cenie proponuje Akcja Katolicka. Książki będzie można nabyć w okresie od 14 do 31 października po Mszach  Świętych w zakrystii.
  • Zbliża się dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła można zabierać do domu specjalnie przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Są one także wydrukowane w dzisiejszym biuletynie. Można je oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Za tydzień również przy głównym wyjściu z kościoła będzie można złożyć wypominki. Pamiętajmy, że modlitwa jest największym darem, jaki możemy ofiarować naszym zmarłym.
  • Dzisiaj można nabyć przy naszym kościele miód.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Zbigniew Łobodziński i Jerzy Rzymkiewicz z ul. Łokietka 57a, Maria Kowalska z ul. Stachiewicza 47, Jacek Skrzypek z ul. Krowoderskich Zuchów 25 oraz Maria Wojtuń z ul. Opolskiej 63. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2018-10-13

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone