Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. imieniny: Óukasza, Kai, Nastazji Poniedziałek Wielkanocny

Ogłoszenia

Ogłoszenia 13 października 2018 wyświetleń: 436

28. Niedziela Zwykła Dzień Papieski

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dr Kościoła
 • we wtorek         - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
 • w środę             - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 • w czwartek       - Święto św. Łukasza Ewangelisty
 • w sobotę           - Uroczystość św. Jana Kantego kapłana, patrona Krakowa i arch. krakowskiej

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask Bożych.Dzisiaj najlepsze życzenia składamy panu Łukaszowi organiście, z racji przypadających w czwartek imienin. Niech dobry Bóg błogosławi w pracy dla naszej wspólnoty, rozwijaniu talentu i w życiu rodzinnym.

 • Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski. W tym roku szczególnie uroczyście, gdyż przypada w 40 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W naszym kościele odprawimy uroczystą Mszę święta dziękczynną za Papieża Polaka św. Jana Pawła II o godz. 9:30. Tradycyjnie również po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 • Stypendyści krakowskiej wspólnoty Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zapraszają wszystkich parafian do udziału w dzisiejszych obchodach Dnia Papieskiego. Przy naszym kościele od godz. 10:00 stypendyści zorganizowali barwne Miasteczko Rodzinne. O godz. 13:00 Msza święta w Centrum św. Jana  Pawła II „Nie lękajcie się”. Natomiast w sali teatralnej przy naszym kościele o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z gościem specjalnym, a o godz. 17:30 spektakl w wykonaniu stypendystów. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania rocznicy wyboru naszego drogiego Papieża.
 • Przy wyjściach można także zabrać egzemplarz ufundowanej przez Parafię gazety Chrystus i Ty poświęconej rocznicy wyboru naszego Ojca Świętego. 
 • Z okazji 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową nasza parafia wraz z całym dekanatem Krowodrza jest zaproszona na Mszę świętą do Sanktuarium św. Jana Pawła II w czwartek 18 października o godz. 8:00 rano. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
 • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci,  do wspólnej modlitwy.
 • W przyszłą niedzielę Braterstwo Chorych działające przy naszej parafii będzie kwestować przy kościele na bieżące potrzeby swoich podopiecznych.
 • Przy wyjściach z kościoła wyłożono kieszonkowe kalendarzyki z terminami kolejnych Adoracji, które w naszej parafii prowadzi wspólnota Chrystus na Krowodrzy. Adoracje, na które serdecznie zapraszamy odbywają się w pierwsze czwartki miesiąca o godz. 19:00.
 • W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości ukazała się wartościowa książka pt: "Kościół na straży Polskiej Niepodległości”. Natomiast z okazji 100 rocznicy stygmatyzacji i 50 rocznicy śmierci Ojca Pio ukazała się nowa biografia świętego zakonnika. Obie pozycje w promocyjnej cenie proponuje Akcja Katolicka. Książki będzie można nabyć w okresie od 14 do 31 października po Mszach  Świętych w zakrystii.
 • Zbliża się dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła można zabierać do domu specjalnie przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Są one także wydrukowane w dzisiejszym biuletynie. Można je oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Za tydzień również przy głównym wyjściu z kościoła będzie można złożyć wypominki. Pamiętajmy, że modlitwa jest największym darem, jaki możemy ofiarować naszym zmarłym.
 • Dzisiaj można nabyć przy naszym kościele miód.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Zbigniew Łobodziński i Jerzy Rzymkiewicz z ul. Łokietka 57a, Maria Kowalska z ul. Stachiewicza 47, Jacek Skrzypek z ul. Krowoderskich Zuchów 25 oraz Maria Wojtuń z ul. Opolskiej 63. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2018-10-13
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne