Środa, 29 stycznia 2020 r. imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei Środa III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Bł. Bolesławy Marii Lament, Św. Anieli Merici

Ogłoszenia 12 października 2019 wyświetleń: 266

28. Niedziela Zwykła Dzień Papieski

• we wtorek   - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dr Kościoła
  • w środę       - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, 41 rocznica wyboru św. Jana Pawła II
  • w czwartek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w piątek      - Święto św. Łukasza Ewangelisty

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask Bożych.Dzisiaj najlepsze życzenia składamy panu Łukaszowi organiście, z racji przypadających w piątek imienin. Niech dobry Bóg błogosławi w pracy dla naszej wspólnoty, rozwijaniu talentu oraz w życiu rodzinnym.

• Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski. Stypendyści krakowskiej wspólnoty Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zapraszają wszystkich parafian do udziału w dzisiejszych obchodach Dnia Papieskiego. Przy naszym kościele od godz. 8:00 do 14:00 stypendyści zorganizowali barwne Miasteczko Rodzinne z następującymi stanowiskami: słodki kącik, malowanie twarzy, losowanie fantów, kącik fryzur, bańki mydlane, balonowe ZOO, kącik rysunkowy, porady medyczne, wata cukrowa itd. Natomiast wieczorem przedstawienie i koncert Matheo w kinie Kijów. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci,  do wspólnej modlitwy.
  • Przypominamy uczniom klas VIII że już od tygodnia można zapisywać się na cotygodniowe spotkania przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Harmonogram spotkań jest wywieszony przy wyjściach z kościoła. Uczniów klas VII zapraszamy na spotkania przed bierzmowaniem raz w miesiącu, w pierwsze wtorki miesiąca, w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00. Natomiast spotkania dla klas VI rozpoczną się w II semestrze.
  • Wspólnota studentów i młodzieży pracującej Chrystus na Krowodrzy zaprasza na spotkania, które odbywają się w poniedziałki o godz. 19:15 w sali nr. 6 w Katolickiej Szkole św. Jadwigi. Wspólnota zaprasza również na comiesięczne czuwania modlitewne, cieszące się co raz większą popularnością, które odbywają się w naszym kościele w pierwsze czwartki miesiąca. Terminy kolejnych czuwań są podane na kalendarzykach, które prosimy zabrać wychodząc dzisiaj z kościoła.
  • Zbliża się dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła można zabierać do domu specjalnie przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Są one także wydrukowane w dzisiejszym biuletynie. Można je oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Za tydzień również przy głównym wyjściu z kościoła będzie można złożyć wypominki. Pamiętajmy, że modlitwa jest największym darem, jaki możemy ofiarować naszym zmarłym.
  • Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii ks. Jacka Koniecznego, proboszcza parafii św. Kingi w Krakowie. Ks. Jacek wygłosi kazania, a po Mszach świętych będzie zbierał wolne datki na pomoc przy budowie parafii.
  • Ks. Dariusz Oko w maju 2020 roku organizuje pielgrzymkę do Bawarii, którą dobrze zna jeszcze z czasów swoich studiów. Informacje w gablotce oraz na naszej parafialnej stronie internetowej.
  • W piątek 18 i w sobotę 19 października odbędą w sali teatralnej warsztaty Gospel realizowane w ramach Festiwalu Gospel. Organizatorzy zapraszają chętnych. Wszystkie szczegóły na plakatach.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Irena Włodek z ul. Rusznikarskiej 3, Anna Łechtaj z ul. Rusznikarskiej 16, Teresa Sowa z ul. Krowoderskich Zuchów 24, Józef Niziołek z ul. Krowoderskich Zuchów 26, Krystyna Guzik z ul. Stachiewicza 25, Mieczysław Dębski z ul. Stachiewicza 35B, Zofia Kępa z ul. Kluczborskiej 5 i Edward Dolaś z ul. Wybickiego 3. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2019-10-12