Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Niedziela, 29 marca 2020 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona V Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Ogłoszenia 12 października 2019 wyświetleń: 303

28. Niedziela Zwykła Dzień Papieski

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • we wtorek   - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dr Kościoła
 • w środę       - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, 41 rocznica wyboru św. Jana Pawła II
 • w czwartek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 • w piątek      - Święto św. Łukasza Ewangelisty

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask Bożych.Dzisiaj najlepsze życzenia składamy panu Łukaszowi organiście, z racji przypadających w piątek imienin. Niech dobry Bóg błogosławi w pracy dla naszej wspólnoty, rozwijaniu talentu oraz w życiu rodzinnym.

 • Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski. Stypendyści krakowskiej wspólnoty Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zapraszają wszystkich parafian do udziału w dzisiejszych obchodach Dnia Papieskiego. Przy naszym kościele od godz. 8:00 do 14:00 stypendyści zorganizowali barwne Miasteczko Rodzinne z następującymi stanowiskami: słodki kącik, malowanie twarzy, losowanie fantów, kącik fryzur, bańki mydlane, balonowe ZOO, kącik rysunkowy, porady medyczne, wata cukrowa itd. Natomiast wieczorem przedstawienie i koncert Matheo w kinie Kijów. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy. 
 • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci,  do wspólnej modlitwy.
 • Przypominamy uczniom klas VIII że już od tygodnia można zapisywać się na cotygodniowe spotkania przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Harmonogram spotkań jest wywieszony przy wyjściach z kościoła. Uczniów klas VII zapraszamy na spotkania przed bierzmowaniem raz w miesiącu, w pierwsze wtorki miesiąca, w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00. Natomiast spotkania dla klas VI rozpoczną się w II semestrze.
 • Wspólnota studentów i młodzieży pracującej Chrystus na Krowodrzy zaprasza na spotkania, które odbywają się w poniedziałki o godz. 19:15 w sali nr. 6 w Katolickiej Szkole św. Jadwigi. Wspólnota zaprasza również na comiesięczne czuwania modlitewne, cieszące się co raz większą popularnością, które odbywają się w naszym kościele w pierwsze czwartki miesiąca. Terminy kolejnych czuwań są podane na kalendarzykach, które prosimy zabrać wychodząc dzisiaj z kościoła.
 • Zbliża się dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła można zabierać do domu specjalnie przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Są one także wydrukowane w dzisiejszym biuletynie. Można je oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Za tydzień również przy głównym wyjściu z kościoła będzie można złożyć wypominki. Pamiętajmy, że modlitwa jest największym darem, jaki możemy ofiarować naszym zmarłym.
 • Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii ks. Jacka Koniecznego, proboszcza parafii św. Kingi w Krakowie. Ks. Jacek wygłosi kazania, a po Mszach świętych będzie zbierał wolne datki na pomoc przy budowie parafii. 
 • Ks. Dariusz Oko w maju 2020 roku organizuje pielgrzymkę do Bawarii, którą dobrze zna jeszcze z czasów swoich studiów. Informacje w gablotce oraz na naszej parafialnej stronie internetowej.
 • W piątek 18 i w sobotę 19 października odbędą w sali teatralnej warsztaty Gospel realizowane w ramach Festiwalu Gospel. Organizatorzy zapraszają chętnych. Wszystkie szczegóły na plakatach.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Irena Włodek z ul. Rusznikarskiej 3, Anna Łechtaj z ul. Rusznikarskiej 16, Teresa Sowa z ul. Krowoderskich Zuchów 24, Józef Niziołek z ul. Krowoderskich Zuchów 26, Krystyna Guzik z ul. Stachiewicza 25, Mieczysław Dębski z ul. Stachiewicza 35B, Zofia Kępa z ul. Kluczborskiej 5 i Edward Dolaś z ul. Wybickiego 3. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2019-10-12
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne