Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. imieniny: Óukasza, Kai, Nastazji Poniedziałek Wielkanocny

Ogłoszenia

Ogłoszenia 20 października 2018 wyświetleń: 339

29. Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - wspomnienie św Jana Pawła II, papieża
 • w przyszłą niedzielę - rocznica poświęcenia kościoła - na Mszy świętej o godz. 12:30 odśpiewamy po Komunii uroczyste „Te Deum”, dziękując Bogu za naszą świątynię.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i potrzebnych łask Bożych.

 • Dzisiaj Braterstwo Chorych działające przy naszej parafii kwestuje przy kościele na bieżące potrzeby swoich podopiecznych.
 • Dziś rozpoczyna się także Tydzień Misyjny - czas szczególnej modlitwy za misjonarzy i wspierania misji katolickich na całym świecie.
 • Jutro w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II uroczystości odpustowe w sanktuarium „Nie lękajcie się”. Suma odpustowa zostanie odprawiona o 17:00. Zapraszamy. 
 • W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości ukazała się wartościowa książka pt: "Kościół na straży Polskiej Niepodległości”. Natomiast z okazji 100 rocznicy stygmatyzacji i 50 rocznicy śmierci Ojca Pio ukazała się nowa biografia świętego zakonnika. Obie pozycje w promocyjnej cenie proponuje Akcja Katolicka. Książki będzie można nabyć w do końca października po Mszach  Świętych w zakrystii.
 • Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy naszej parafii obchodzi 20-lecie istnienia. W przyszłą niedzielę podczas uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12.30 będziemy dziękować Panu Bogu za Jego błogosławieństwo w 20-to letniej służbie Akcji dla naszej wspólnoty. Poświęcimy wtedy również sztandar Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy Parafii św. Jadwigi. Z tej okazji będziemy gościć w tym dniu w naszym kościele relikwie Świętego Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce. Będzie można je uczcić i ucałować po każdej Mszy świętej. Akcja Katolicka zaprasza całą wspólnotę na tą uroczystość oraz na osobiste spotkanie ze Świętym Janem Pawłem II w Jego relikwiach.
 • Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie z ramienia Konferencji Episkopatu Polski prowadzi akcję informacyjna na temat sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. W przyszłą niedzielę ks. Rafał Cyfka dyrektor Biura Regionalnego Stowarzyszenia wygłosi w naszym kościele na wszystkich Mszach św. kazania i przybliży sytuację prześladowań chrześcijan. Przed kościołem będzie można również nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan w Betlejem.
 • W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła są wyłożone specjalnie przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Kartki można oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę zbieramy na wypominki również przed kościołem. Wypominki jednorazowe czytamy w czasie procesji 1 i 2 listopada, oraz przez cały listopad podczas różańca za zmarłych o godz. 18:00. Wypominki roczne czytamy w każdą niedzielę roku przed Mszami św. o godz.: 6:30, 9:30, 10:00 (w kaplicy), 12:30 i 17:00. Za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne odprawiamy także co miesiąc Msze święte zbiorowe, w każdy trzeci piątek miesiąca o 18:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominków.
 • Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
 • Więcej informacji w naszym biuletynie parafialnym, który jest wystawiony przy wyjściach z kościoła.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Kazimierz Świątkowski z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Krystyna Jakowlew z ul. Krowoderskich Zuchów 9 i Adam Meres z ul. Rusznikarskiej 9. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2018-10-20
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne