Środa, 21 listopada 2018 r. imieniny: Janusza, Marii, Reginy Środa XXXIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny

Ogłoszenia 20 października 2018 wyświetleń: 210

• w poniedziałek - wspomnienie św Jana Pawła II, papieża
  • w przyszłą niedzielę - rocznica poświęcenia kościoła - na Mszy świętej o godz. 12:30 odśpiewamy po Komunii uroczyste „Te Deum”, dziękując Bogu za naszą świątynię.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i potrzebnych łask Bożych.

• Dzisiaj Braterstwo Chorych działające przy naszej parafii kwestuje przy kościele na bieżące potrzeby swoich podopiecznych.
  • Dziś rozpoczyna się także Tydzień Misyjny - czas szczególnej modlitwy za misjonarzy i wspierania misji katolickich na całym świecie.
  • Jutro w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II uroczystości odpustowe w sanktuarium „Nie lękajcie się”. Suma odpustowa zostanie odprawiona o 17:00. Zapraszamy.
  • W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości ukazała się wartościowa książka pt: "Kościół na straży Polskiej Niepodległości”. Natomiast z okazji 100 rocznicy stygmatyzacji i 50 rocznicy śmierci Ojca Pio ukazała się nowa biografia świętego zakonnika. Obie pozycje w promocyjnej cenie proponuje Akcja Katolicka. Książki będzie można nabyć w do końca października po Mszach  Świętych w zakrystii.
  • Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy naszej parafii obchodzi 20-lecie istnienia. W przyszłą niedzielę podczas uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12.30 będziemy dziękować Panu Bogu za Jego błogosławieństwo w 20-to letniej służbie Akcji dla naszej wspólnoty. Poświęcimy wtedy również sztandar Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy Parafii św. Jadwigi. Z tej okazji będziemy gościć w tym dniu w naszym kościele relikwie Świętego Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce. Będzie można je uczcić i ucałować po każdej Mszy świętej. Akcja Katolicka zaprasza całą wspólnotę na tą uroczystość oraz na osobiste spotkanie ze Świętym Janem Pawłem II w Jego relikwiach.
  • Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie z ramienia Konferencji Episkopatu Polski prowadzi akcję informacyjna na temat sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. W przyszłą niedzielę ks. Rafał Cyfka dyrektor Biura Regionalnego Stowarzyszenia wygłosi w naszym kościele na wszystkich Mszach św. kazania i przybliży sytuację prześladowań chrześcijan. Przed kościołem będzie można również nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan w Betlejem.
  • W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła są wyłożone specjalnie przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Kartki można oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę zbieramy na wypominki również przed kościołem. Wypominki jednorazowe czytamy w czasie procesji 1 i 2 listopada, oraz przez cały listopad podczas różańca za zmarłych o godz. 18:00. Wypominki roczne czytamy w każdą niedzielę roku przed Mszami św. o godz.: 6:30, 9:30, 10:00 (w kaplicy), 12:30 i 17:00. Za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne odprawiamy także co miesiąc Msze święte zbiorowe, w każdy trzeci piątek miesiąca o 18:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominków.
  • Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Więcej informacji w naszym biuletynie parafialnym, który jest wystawiony przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Kazimierz Świątkowski z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Krystyna Jakowlew z ul. Krowoderskich Zuchów 9 i Adam Meres z ul. Rusznikarskiej 9. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2018-10-20

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone