Niedziela, 29 marca 2020 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona V Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia 19 października 2019 wyświetleń: 332

• we wtorek - wspomnienie św Jana Pawła II, papieża
  • w przyszłą niedzielę - rocznica poświęcenia kościoła - na Mszy świętej o godz. 12:30 odśpiewamy po Komunii uroczyste „Te Deum”, dziękując Bogu za naszą świątynię.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i potrzebnych łask Bożych.

• Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Jacka Koniecznego, proboszcza parafii św. Kingi w Krakowie. Ks. Jacek głosi na wszystkich Mszach świętych kazania, nawiązujące do osoby św. Jana Pawła II, a po nich zbiera wolne datki na pomoc przy budowie parafii.
  • Dziś rozpoczyna się także Tydzień Misyjny - czas szczególnej modlitwy za misjonarzy i wspierania misji katolickich na całym świecie.
  • We wtorek 22 października, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, uroczystości odpustowe w sanktuarium „Nie lękajcie się”. Zapraszamy.
  • W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła są wyłożone specjalnie przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Kartki można oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę zbieramy na wypominki również przed kościołem. Wypominki jednorazowe czytamy w czasie procesji 1 i 2 listopada, oraz przez cały listopad podczas różańca za zmarłych o godz. 18:00. Wypominki roczne czytamy w każdą niedzielę roku przed Mszami św. o godz.: 6:30, 9:30, 10:00 (w kaplicy), 12:30 i 17:00. Za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne odprawiamy także co miesiąc Msze święte zbiorowe, w każdy trzeci piątek miesiąca o 18:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominków.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza zawodników, rodziców i sympatyków na Mszę Świętą Klubową inaugurującą nowy rok pracy w poniedziałek, czyli jutro, o godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej. Po Mszy Świętej zapraszamy na salę teatralną, gdzie nowi zawodnicy otrzymają legitymacje członkowskie.
  • Akcja Katolicka oferuje w promocyjnej cenie nowe wartościowe książki o tematyce katolickiej i społecznej. Książki są dostępne przy stoliku obok głównego wejścia do kościoła.
  • Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Więcej informacji w naszym biuletynie parafialnym, który jest wystawiony przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Wiesława Sroka z ul Krowoderskich Zuchów 15, Julian Zięba z ul. Krowoderskich Zuchów 23 i Mikołaj Starczyński z ul. Stachiewicza 35. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2019-10-19