Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Wtorek, 20 października 2020 r. imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa Wtorek XXIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Jana Kantego

Ogłoszenia

Ogłoszenia 17 października 2020 wyświetleń: 400

29. Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • we wtorek  - Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji i Miasta Krakowa
 • w czwartek - wspomnienie św Jana Pawła II, papieża
 • w przyszłą niedzielę - rocznica poświęcenia kościoła - na Mszy świętej o godz. 12:30 odśpiewamy po Komunii uroczyste „Te Deum”, dziękując Bogu za naszą świątynię

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask Bożych. Najlepsze życzenia składamy panu Łukaszowi organiście, z racji przypadających dzisiaj imienin. Niech dobry Bóg błogosławi w pracy dla naszej wspólnoty, rozwijaniu talentu oraz w życiu rodzinnym.

 • W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, Arcybiskup Marek Jędraszewski wydał dekret, nakazujący ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w kościołach. Chodzi zwłaszcza o  obowiązkowe używanie maseczek, dezynfekcję dłoni i zachowywanie odległości oraz pilnowanie ilości osób w kościołach, zgodnie z ich powierzchnią. Komunia święta ma być udzielana w pierwszej kolejności na rękę, a dopiero na końcu do ust. Ksiądz Arcybiskup udziela także wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we Mszy świętej. Dyspensa obowiązuje do odwołania. Pełny tekst dekretu wywieszony jest na drzwiach kościoła.
 • W związku z tym, w naszej świątyni może jednocześnie przebywać maksymalnie 150 osób, łącznie z chórem. Zawieszamy także do odwołania działalność świetlicy „Przystań” oraz spotkania Kręgu biblijnego i innych grup parafialnych.
 • Przypominamy, że na naszej stronie internetowej jest cały czas dostępna transmisja video wszystkich Mszy św. z naszego kościoła. Zapraszamy do udziału w modlitwie także w ten sposób.
 • W czwartek 22 października, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, Trybunał Konstytucyjny zbada zgodność z Konstytucją tzw. „przesłanki eugenicznej” do aborcji, czyli możliwości zabijania nienarodzonych dzieci, podejrzewanych o niepełnosprawność. W całej Polsce trwa Nowenna dla Życia, czyli wspólna modlitwa w intencji ocalenia tej fundamentalnej wartości, jaką jest życie najsłabszych, potrzebujących naszego wsparcia. W naszym kościele włączamy tę modlitwę do nabożeństwa różańcowego. Zapraszamy do udziału w niej codziennie do środy o 18:00.
 • Akcja Katolicka oferuje przy wejściu kalendarze na rok 2021 ze św. Janem Pawłem II i Prymasem Tysiąclecia kard. Stefanem Wyszyńskim. Prezentowane są także wartościowe pozycje książkowe.
 • W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła są wyłożone specjalnie przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Kartki można oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Z powodu sytuacji epidemicznej, zrezygnowaliśmy ze zbierania wypominek przed kościołem, ale może je wrzucać do specjalnej skrzynki koło figurki św. Antoniego w kościele. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych i dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominków.
 • Dzisiaj, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, składka na tacę jest w całości przeznaczona na parafialne inwestycje. Jedną z nich jest zapowiadane umieszczenie w kościele relikwii i rzeźby św. Jana Pawła II oraz stopniowa wymiana kamienia na ścianach kościoła. Rozpoczęły się już prace kamieniarskie, przygotowujące odpowiednie miejsce. Więcej szczegółów na ten temat podamy za tydzień w biuletynie.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Ludwika Feluś z ul. Stachiewicza 27, Oliwia Krawczyk z ul. Stachiewicza 19, Teresa Biadon z ul. Opolskiej 59, Władysław Paciorek z ul. Krowoderskich Zuchów 13, Stanisław Ciałowicz z ul. Krowoderskich Zuchów 25 i Mieczysław Syroczyński z ul. Kluczborskiej 4. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.


aktualizowano: 2020-10-18
Wszystkich rekordów:

27. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-10-03

26. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-09-26

25. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-09-19

24. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-09-14
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne