Wtorek, 20 października 2020 r. imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa Wtorek XXIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Jana Kantego

Ogłoszenia 17 października 2020 wyświetleń: 400

• we wtorek  - Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji i Miasta Krakowa
  • w czwartek - wspomnienie św Jana Pawła II, papieża
  • w przyszłą niedzielę - rocznica poświęcenia kościoła - na Mszy świętej o godz. 12:30 odśpiewamy po Komunii uroczyste „Te Deum”, dziękując Bogu za naszą świątynię

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask Bożych. Najlepsze życzenia składamy panu Łukaszowi organiście, z racji przypadających dzisiaj imienin. Niech dobry Bóg błogosławi w pracy dla naszej wspólnoty, rozwijaniu talentu oraz w życiu rodzinnym.

• W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, Arcybiskup Marek Jędraszewski wydał dekret, nakazujący ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w kościołach. Chodzi zwłaszcza o  obowiązkowe używanie maseczek, dezynfekcję dłoni i zachowywanie odległości oraz pilnowanie ilości osób w kościołach, zgodnie z ich powierzchnią. Komunia święta ma być udzielana w pierwszej kolejności na rękę, a dopiero na końcu do ust. Ksiądz Arcybiskup udziela także wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we Mszy świętej. Dyspensa obowiązuje do odwołania. Pełny tekst dekretu wywieszony jest na drzwiach kościoła.
  • W związku z tym, w naszej świątyni może jednocześnie przebywać maksymalnie 150 osób, łącznie z chórem. Zawieszamy także do odwołania działalność świetlicy „Przystań” oraz spotkania Kręgu biblijnego i innych grup parafialnych.
  • Przypominamy, że na naszej stronie internetowej jest cały czas dostępna transmisja video wszystkich Mszy św. z naszego kościoła. Zapraszamy do udziału w modlitwie także w ten sposób.
  • W czwartek 22 października, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, Trybunał Konstytucyjny zbada zgodność z Konstytucją tzw. „przesłanki eugenicznej” do aborcji, czyli możliwości zabijania nienarodzonych dzieci, podejrzewanych o niepełnosprawność. W całej Polsce trwa Nowenna dla Życia, czyli wspólna modlitwa w intencji ocalenia tej fundamentalnej wartości, jaką jest życie najsłabszych, potrzebujących naszego wsparcia. W naszym kościele włączamy tę modlitwę do nabożeństwa różańcowego. Zapraszamy do udziału w niej codziennie do środy o 18:00.
  • Akcja Katolicka oferuje przy wejściu kalendarze na rok 2021 ze św. Janem Pawłem II i Prymasem Tysiąclecia kard. Stefanem Wyszyńskim. Prezentowane są także wartościowe pozycje książkowe.
  • W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła są wyłożone specjalnie przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Kartki można oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Z powodu sytuacji epidemicznej, zrezygnowaliśmy ze zbierania wypominek przed kościołem, ale może je wrzucać do specjalnej skrzynki koło figurki św. Antoniego w kościele. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych i dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominków.
  • Dzisiaj, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, składka na tacę jest w całości przeznaczona na parafialne inwestycje. Jedną z nich jest zapowiadane umieszczenie w kościele relikwii i rzeźby św. Jana Pawła II oraz stopniowa wymiana kamienia na ścianach kościoła. Rozpoczęły się już prace kamieniarskie, przygotowujące odpowiednie miejsce. Więcej szczegółów na ten temat podamy za tydzień w biuletynie.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Ludwika Feluś z ul. Stachiewicza 27, Oliwia Krawczyk z ul. Stachiewicza 19, Teresa Biadon z ul. Opolskiej 59, Władysław Paciorek z ul. Krowoderskich Zuchów 13, Stanisław Ciałowicz z ul. Krowoderskich Zuchów 25 i Mieczysław Syroczyński z ul. Kluczborskiej 4. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

aktualizowano: 2020-10-18

utworzono : 2020-10-03