Wtorek, 01 marca 2020 r. imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta Środa V tygodnia Wielkiego Postu

Ogłoszenia 14 grudnia 2013 wyświetleń: 1989

3 Niedziela Adwentu

Inicjatywa charytatywna „Drzewko dobroci” spotkała się, jak co roku, z bardzo ciepłym i licznym odzewem. Z choinki w kościele zabrano ponad 300 gwiazdek. Bardzo prosimy każdego, kto wziął udział w tej akcji, by paczkę z wyraźnie wypisanym numerem - takim jak na gwiazdce - przyniósł dzisiaj i położył w kościele pod choinką - drzewkiem dobroci. Młodzież oazowa, członkowie Akcji Katolickiej oraz rodzice ze szkoły św. Jadwigi dostarczą te paczki pod odpowiednie adresy. Dziękujemy za udział i pomoc w tej potrzebnej akcji przedświątecznej.

• Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej.  Szczególne życzenia składamy ks. dr hab. Dariuszowi Oko, który w czwartek obchodzi imieniny. Życzymy potrzebnych łask Bożych w życiu kapłańskim i w pracy naukowej.
  • Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:30. Prosimy, aby dzieci przyniosły w czwartek szablony z wklejonymi obrazkami. Najwytrwalsze dzieci nagrodzimy w piątek na roratach.
  • Z kościoła prosimy zabierać poświęcone opłatki. Zachęcamy, aby zaopatrzyć się w zestawy z opłatkami poświęconymi w swoim kościele. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty utrzymania naszego kościoła zimą. Informujemy także, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach.
  • Po każdej Mszy świętej Zespół Charytatywny rozprowadza Świece Wigilijne Caritas. Zachęcamy również do nabywania u naszych ministrantów wigilijnego sianka. Dochód z jego sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby Służby Ołtarza, szczególnie na wspólne wyjazdy ministrantów i lektorów.
  • W sobotę 21 grudnia odwiedzimy chorych, do których nie przyjeżdżamy zazwyczaj w pierwsze piątki miesiąca. Prosimy o zgłaszanie takich osób w zakrystii.
  • Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej. Przez cały ten tydzień będziemy spowiadać w naszym kościele podczas wszystkich Mszy św., a w piątek i w sobotę dodatkowo od godz. 17:00 do skutku. Prosimy, aby zaplanować skorzystanie ze spowiedzi w tych godzinach.
  • Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza wszystkich, a szczególnie rodziny, dzieci i młodzież działającą w grupach przy parafii do wspólnego zaświecenia choinki przed oknem papieskim oraz do kolędowania. Spotkanie odbędzie się w sobotę 21 grudnia o godz. 16:00 na Franciszkańskiej 3.
  • W Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 29 grudnia, o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2013 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości.
  • Zapraszamy do odwiedzania naszej odnowionej strony internetowej. Pod dotychczasowym adresem znajdziemy stronę inaczej uporządkowaną, bardziej przyjrzystą i z większą zawartością treści. Zachęcamy do korzystania z tego sposobu poznawania wszelkich informacji o życiu parafii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Łucja Słabosz z ul. Łokietka 53, Mieczysław Lenda z ul. Bratysławskiej 2B i Irena Żychowicz-Gracz z ul. Stachiewicza 29. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2013-12-14