Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Niedziela, 12 lipca 2020 r. imieniny: Brunona, Jana, Wery XV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu

Ogłoszenia

Ogłoszenia 14 grudnia 2013 wyświetleń: 2048

3 Niedziela Adwentu

Inicjatywa charytatywna „Drzewko dobroci” spotkała się, jak co roku, z bardzo ciepłym i licznym odzewem. Z choinki w kościele zabrano ponad 300 gwiazdek. Bardzo prosimy każdego, kto wziął udział w tej akcji, by paczkę z wyraźnie wypisanym numerem - takim jak na gwiazdce - przyniósł dzisiaj i położył w kościele pod choinką - drzewkiem dobroci. Młodzież oazowa, członkowie Akcji Katolickiej oraz rodzice ze szkoły św. Jadwigi dostarczą te paczki pod odpowiednie adresy. Dziękujemy za udział i pomoc w tej potrzebnej akcji przedświątecznej.

  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej.  Szczególne życzenia składamy ks. dr hab. Dariuszowi Oko, który w czwartek obchodzi imieniny. Życzymy potrzebnych łask Bożych w życiu kapłańskim i w pracy naukowej. 
  • Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:30. Prosimy, aby dzieci przyniosły w czwartek szablony z wklejonymi obrazkami. Najwytrwalsze dzieci nagrodzimy w piątek na roratach.
  • Z kościoła prosimy zabierać poświęcone opłatki. Zachęcamy, aby zaopatrzyć się w zestawy z opłatkami poświęconymi w swoim kościele. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty utrzymania naszego kościoła zimą. Informujemy także, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach.
  • Po każdej Mszy świętej Zespół Charytatywny rozprowadza Świece Wigilijne Caritas. Zachęcamy również do nabywania u naszych ministrantów wigilijnego sianka. Dochód z jego sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby Służby Ołtarza, szczególnie na wspólne wyjazdy ministrantów i lektorów.
  • W sobotę 21 grudnia odwiedzimy chorych, do których nie przyjeżdżamy zazwyczaj w pierwsze piątki miesiąca. Prosimy o zgłaszanie takich osób w zakrystii.
  • Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej. Przez cały ten tydzień będziemy spowiadać w naszym kościele podczas wszystkich Mszy św., a w piątek i w sobotę dodatkowo od godz. 17:00 do skutku. Prosimy, aby zaplanować skorzystanie ze spowiedzi w tych godzinach.
  • Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza wszystkich, a szczególnie rodziny, dzieci i młodzież działającą w grupach przy parafii do wspólnego zaświecenia choinki przed oknem papieskim oraz do kolędowania. Spotkanie odbędzie się w sobotę 21 grudnia o godz. 16:00 na Franciszkańskiej 3.
  • W Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 29 grudnia, o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2013 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości. 
  • Zapraszamy do odwiedzania naszej odnowionej strony internetowej. Pod dotychczasowym adresem znajdziemy stronę inaczej uporządkowaną, bardziej przyjrzystą i z większą zawartością treści. Zachęcamy do korzystania z tego sposobu poznawania wszelkich informacji o życiu parafii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Łucja Słabosz z ul. Łokietka 53, Mieczysław Lenda z ul. Bratysławskiej 2B i Irena Żychowicz-Gracz z ul. Stachiewicza 29. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2013-12-14
Wszystkich rekordów:

15. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-07-11

14. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-07-04

13. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-06-26

12. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-06-20

11. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-06-13
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne