Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Poniedziałek, 10 grudnia 2018 r. imieniny: Danieli, Bohdana, Julii Poniedziałek II tygodnia adwentu

Ogłoszenia

Ogłoszenia 16 grudnia 2017 wyświetleń: 1358

3. Niedziela Adwentu

  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej.  Szczególne życzenia składamy ks. dr hab. Dariuszowi Oko oraz ks. Dariuszowi Burdzie, którzy we wtorek obchodzą imieniny. Życzymy naszym księżom wszelkich potrzebnych łask Bożych w realizacji powołania  kapłańskiego.
  • Dzisiaj dzieci z naszej świetlicy "Przystań", a także Klub Seniora „Uskrzydleni wiekiem” z ul. Rusznikarskiej zapraszają przy kościele na kiermasz wykonanych własnoręcznie pamiątek i ozdób światecznych. Również przed kościołem ministranci sprzedają wigilijne sianko.
  • Przed ołtarzem można jeszcze nabyć poświęcone w naszym kościele opłatki. Specjalne zestawy opłatkowe zawierają również życzenia i modlitwę wigilijną. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty utrzymania naszego kościoła zimą.
  • Wszystkich starszych i samotnych zapraszamy na wieczerzę wigilijną. Odbędzie się ona w piątek 22 grudnia, a poprzedzi ją Msza święta o godz. 12:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • Do soboty zapraszamy na roraty o godz. 6:30. W piątek ostatnie roraty dla dzieci. Prosimy, aby dzieci najdalej w środę przyniosły plansze z obrazkami, byśmy na piątek przygotowali dla nich nagrody.
  • W tym tygodniu spowiadać będziemy dodatkowo również poza Mszami św. codziennie do soboty od godz. 17:00. Prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi na dzień wigilijny.
  • W niedzielę za tydzień Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte poranne i południowe będą w porządku niedzielnym. Natomiast nie będzie tego dnia Mszy świętych wieczornych, czyli o godz.: 17:00, 18:30 i 20:30, gdyż wtedy zasiadamy już do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycyjny chrześcijański charakter tego wieczoru. Pamiętajmy o przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, o wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd. Później zapraszamy wszystkich na Pasterkę, która rozpocznie się o północy. Wcześniej, o 23:30, będzie czuwanie przygotowane przez młodzież oazową, a tuż przed Pasterką złożymy sobie w kościele życzenia i połamiemy się opłatkiem. Dlatego przyjdźmy wcześniej i zabierzmy ze sobą z domu opłatek.
  • Akcja Katolicka proponuje w dobrej cenie nowe książki katolickie i kalendarze na nowy rok. Szczególnie polecamy książkę pt. „Noc wigilijna, Karol Wojtyła” z płytą CD. Pozycje te są dostępne przy stoliku lub w zakrystii.
  • Prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii małżeństw, które wezmą udział uroczystości 31 grudnia, o godz. 12:30 dla obchodzących w tym roku 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. 
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Krystyna Zięba z ul. Krowoderskich Zuchów 15, Włodzimierz Maślanka z ul. Krowoderskich Zuchów 3A, Irena Laski z ul. Krowoderskich Zuchów 25, Stanisław Szymański z ul. Opolskiej 41, Tadeusz Markowski z ul. Kluczborskiej 4 i Zofia Paradowska z ul. Stachiewicza 47. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2017-12-16
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne