2387newsy * Ogłoszenia | Kraków - Parafia św. Jadwigi
Niedziela, 24 czerwca 2018 r. imieniny: Danuty, Jana, Janiny XII Niedziela okresu zwykłego | Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Ogłoszenia 16 grudnia 2017 wyświetleń: 1251

3. Niedziela Adwentu

• Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej.  Szczególne życzenia składamy ks. dr hab. Dariuszowi Oko oraz ks. Dariuszowi Burdzie, którzy we wtorek obchodzą imieniny. Życzymy naszym księżom wszelkich potrzebnych łask Bożych w realizacji powołania  kapłańskiego.
  • Dzisiaj dzieci z naszej świetlicy "Przystań", a także Klub Seniora „Uskrzydleni wiekiem” z ul. Rusznikarskiej zapraszają przy kościele na kiermasz wykonanych własnoręcznie pamiątek i ozdób światecznych. Również przed kościołem ministranci sprzedają wigilijne sianko.
  • Przed ołtarzem można jeszcze nabyć poświęcone w naszym kościele opłatki. Specjalne zestawy opłatkowe zawierają również życzenia i modlitwę wigilijną. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty utrzymania naszego kościoła zimą.
  • Wszystkich starszych i samotnych zapraszamy na wieczerzę wigilijną. Odbędzie się ona w piątek 22 grudnia, a poprzedzi ją Msza święta o godz. 12:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • Do soboty zapraszamy na roraty o godz. 6:30. W piątek ostatnie roraty dla dzieci. Prosimy, aby dzieci najdalej w środę przyniosły plansze z obrazkami, byśmy na piątek przygotowali dla nich nagrody.
  • W tym tygodniu spowiadać będziemy dodatkowo również poza Mszami św. codziennie do soboty od godz. 17:00. Prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi na dzień wigilijny.
  • W niedzielę za tydzień Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte poranne i południowe będą w porządku niedzielnym. Natomiast nie będzie tego dnia Mszy świętych wieczornych, czyli o godz.: 17:00, 18:30 i 20:30, gdyż wtedy zasiadamy już do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycyjny chrześcijański charakter tego wieczoru. Pamiętajmy o przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, o wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd. Później zapraszamy wszystkich na Pasterkę, która rozpocznie się o północy. Wcześniej, o 23:30, będzie czuwanie przygotowane przez młodzież oazową, a tuż przed Pasterką złożymy sobie w kościele życzenia i połamiemy się opłatkiem. Dlatego przyjdźmy wcześniej i zabierzmy ze sobą z domu opłatek.
  • Akcja Katolicka proponuje w dobrej cenie nowe książki katolickie i kalendarze na nowy rok. Szczególnie polecamy książkę pt. „Noc wigilijna, Karol Wojtyła” z płytą CD. Pozycje te są dostępne przy stoliku lub w zakrystii.
  • Prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii małżeństw, które wezmą udział uroczystości 31 grudnia, o godz. 12:30 dla obchodzących w tym roku 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Krystyna Zięba z ul. Krowoderskich Zuchów 15, Włodzimierz Maślanka z ul. Krowoderskich Zuchów 3A, Irena Laski z ul. Krowoderskich Zuchów 25, Stanisław Szymański z ul. Opolskiej 41, Tadeusz Markowski z ul. Kluczborskiej 4 i Zofia Paradowska z ul. Stachiewicza 47. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2017-12-16

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone