Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia 4 maja 2014 wyświetleń: 1529

3. Niedziela Wielkanocna

Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny przeprowadza zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi. Bóg zapłać za dar serca dla najbiedniejszych.

• w poniedziałek - wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana
  • we wtorek         - Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • w czwartek       - Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a szczególnej modlitwie i opiece św. Patrona polecamy Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, który w czwartek obchodzi imieniny.

• Zmianka tajemnic różańca św. będzie w najbliższy poniedziałek po Mszy świętej wieczornej.
  • Ks. Grzegorz bardzo serdecznie zaprasza rodziców ministrantów i lektorów na spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdu wakacyjnego oraz innych tematów w poniedziałek 5 maja po Mszy św. o godz. 18:30 w kościele.
  • Spotkania dla przygotowujących się do Bierzmowania odbędą się: we wtorek dla kl. I i w środę dla kl. II w kaplicy MB o godz. 17:00.
  • Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali nr 6.
  • W czwartek 8 maja o godz. 9:00, w uroczystość św. Stanisława, Ksiądz Kardynał udzieli w katedrze na Wawelu święceń diakonatu klerykom z naszego seminarium, w tym klerykowi Grzegorzowi Kaczmarczykowi, który w ubiegłym roku odbywał w naszej parafii jesienną praktykę. Polecamy jego i pozostałych kandydatów modlitwie o wierność podejmowanym zobowiązaniom i wytrwanie w powołaniu.
  • Również w czwartek zapraszamy na koncert dyplomowy naszego organisty p. Roberta Grabskiego, którym zakończy on 6 letnią naukę w Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej II stopnia. Koncert odbędzie się 8 maja o godz. 11:00 w kościele NMP Matki Kościoła na Białym Prądniku przy ul. Pasteura 1.
  • Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe, które odprawiamy zawsze o godz. 18:00.
  • W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, którą zakończy o 18:00 nabożeństwo majowe.
  • W imieniu ks. Kardynała zapraszamy wszystkich na procesję na Skałkę, która odbędzie się w niedzielę za tydzień. Tradycyjnie procesja wyruszy z Wawelu o godz. 9:00. Będzie to ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację św. Jana Pawła II.
  • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 113 informuje, że są jeszcze wolne miejsca w „zerówce” na rok szkolny 2014/15 dla dzieci urodzonych w drugiej połowie 2008 roku oraz w 2009 roku. Więcej informacji na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  • Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” informuje, iż ruszyły zapisy na obozy. W te wakacje planujemy trzy turnusy obozów piłkarsko-siatkarskich w Suchej Beskiedziej i Zawoi oraz  rekreacyjno-sportowy w Rabce dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Wszystkie obozy odbywają się w sierpniu. Szczegóły na plakatach, ulotkach oraz w biurze klubu.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w bezpłatnym Biuletynie Parafialnym, który wyłożony jest przy wyjściach z kościoła. Prosimy zabierać go po jednym egz. na rodzinę. Zachęcamy także, aby zabrać egzemplarz gazetki dla osób chorych i innych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii. Dzięki biuletynowi ich zaangażowanie w życie parafii będzie większe.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Józefa Mazurek z ul. Krowoderskich Zuchów 24, Maria Olajossy z ul. Stachiewicza 13, Władysław Świątek z ul. Stachiewicza 17, Anna Włodarczyk z ul. Opolskiej 13, Henryk Drąg z ul. Palacha 13, Anna Steczko z ul. Wybickiego 1 i Anna Juszczyńska-Abramowska z ul. Wybickiego 14. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2014-05-04