Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia

Ogłoszenia 4 maja 2014 wyświetleń: 1529

3. Niedziela Wielkanocna

Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny przeprowadza zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi. Bóg zapłać za dar serca dla najbiedniejszych.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana
 • we wtorek         - Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
 • w czwartek       - Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a szczególnej modlitwie i opiece św. Patrona polecamy Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, który w czwartek obchodzi imieniny.

 • Zmianka tajemnic różańca św. będzie w najbliższy poniedziałek po Mszy świętej wieczornej.
 • Ks. Grzegorz bardzo serdecznie zaprasza rodziców ministrantów i lektorów na spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdu wakacyjnego oraz innych tematów w poniedziałek 5 maja po Mszy św. o godz. 18:30 w kościele.
 • Spotkania dla przygotowujących się do Bierzmowania odbędą się: we wtorek dla kl. I i w środę dla kl. II w kaplicy MB o godz. 17:00.
 • Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali nr 6.
 • W czwartek 8 maja o godz. 9:00, w uroczystość św. Stanisława, Ksiądz Kardynał udzieli w katedrze na Wawelu święceń diakonatu klerykom z naszego seminarium, w tym klerykowi Grzegorzowi Kaczmarczykowi, który w ubiegłym roku odbywał w naszej parafii jesienną praktykę. Polecamy jego i pozostałych kandydatów modlitwie o wierność podejmowanym zobowiązaniom i wytrwanie w powołaniu.
 • Również w czwartek zapraszamy na koncert dyplomowy naszego organisty p. Roberta Grabskiego, którym zakończy on 6 letnią naukę w Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej II stopnia. Koncert odbędzie się 8 maja o godz. 11:00 w kościele NMP Matki Kościoła na Białym Prądniku przy ul. Pasteura 1.
 • Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe, które odprawiamy zawsze o godz. 18:00.
 • W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, którą zakończy o 18:00 nabożeństwo majowe.
 • W imieniu ks. Kardynała zapraszamy wszystkich na procesję na Skałkę, która odbędzie się w niedzielę za tydzień. Tradycyjnie procesja wyruszy z Wawelu o godz. 9:00. Będzie to ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację św. Jana Pawła II.
 • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 113 informuje, że są jeszcze wolne miejsca w „zerówce” na rok szkolny 2014/15 dla dzieci urodzonych w drugiej połowie 2008 roku oraz w 2009 roku. Więcej informacji na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 • Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” informuje, iż ruszyły zapisy na obozy. W te wakacje planujemy trzy turnusy obozów piłkarsko-siatkarskich w Suchej Beskiedziej i Zawoi oraz  rekreacyjno-sportowy w Rabce dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Wszystkie obozy odbywają się w sierpniu. Szczegóły na plakatach, ulotkach oraz w biurze klubu. 
 • Więcej ogłoszeń znajdziemy w bezpłatnym Biuletynie Parafialnym, który wyłożony jest przy wyjściach z kościoła. Prosimy zabierać go po jednym egz. na rodzinę. Zachęcamy także, aby zabrać egzemplarz gazetki dla osób chorych i innych, które nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii. Dzięki biuletynowi ich zaangażowanie w życie parafii będzie większe.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Józefa Mazurek z ul. Krowoderskich Zuchów 24, Maria Olajossy z ul. Stachiewicza 13, Władysław Świątek z ul. Stachiewicza 17, Anna Włodarczyk z ul. Opolskiej 13, Henryk Drąg z ul. Palacha 13, Anna Steczko z ul. Wybickiego 1 i Anna Juszczyńska-Abramowska z ul. Wybickiego 14. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2014-05-04
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne