Czwartek, 27 czerwca 2019 r. imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Cyryla Aleksandryjskiego

Ogłoszenia 4 maja 2019 wyświetleń: 440

3. Niedziela Wielkanocna

• w środę - Uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

• Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej nr 21 przystępują do Pierwszej Komunii Świętej.
  • Zespół Charytatywny prowadzi dziś zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi. Bóg zapłać za dar serca.
  • Spotkania przed Bierzmowaniem dla klas VI i VII odbędą się odpowiednio we wtorek i w środę o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe, które odprawiamy o godz. 18:00.
  • W czwartek zapraszamy jak co miesiąc na Mszę świętą do św. Jadwigi Królowej w Sanktuarium św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach. Zostanie odprawiona o godz. 17:00.
  • W czwartek 9 maja o godz. 19:00 zapraszamy do naszego kościoła na wieczorną comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu przygotowaną przez wspólnotę młodzieży „Chrystus na Krowodrzy”.
  • Natomiast w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W naszych modlitwach pamiętajmy w tych dniach także o tegorocznych maturzystach.
  • Jutro, czyli w poniedziałek 6 maja, zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn na drugie już spotkanie tworzącej się wspólnoty Bractwo św. Jadwigi. Na pierwszym spotkaniu trzy tygodnie temu podzieliliśmy zadania określające podstawy powołania tego dzieła. W poniedziałek dalszy ciąg tych ustaleń. Zapraszamy do sali pod plebanią jutro o godz. 19:30.
  • W niedzielę za tydzień o godz. 8:30 wyruszy tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. W tym roku z powodu remontu ulic: Stradom i Krakowskiej procesja przejdzie z katedry inną trasą, a mianowicie ulicami: Podzamcze, Bernardyńska, bulwary wiślane, Dietla, Augustiańska i Skałeczna. Wyjątkowo także nie będzie powrotnej procesji do katedry po Mszy świętej na Skałce. W imieniu Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału.
  • Więcej informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie, który wyłożony jest przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Daniel Banaś i Krystyna Banaś z ul. Krowoderskich Zuchów 18 oraz Janusz Wilczek z ul. Kluczborskiej 50. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2019-05-04

2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone