Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia 25 stycznia 2020 wyświetleń: 324

• we wtorek - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dr Kościoła
  • w piątek    - wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Dzisiaj w naszym kościele gościmy Biskupa Radosława Zmitrowicza z Ukrainy z diecezji kamienieckiej, który głosi kazania, a także zbiera datki na centrum formacji i pomocy w jego diecezji.
  • W tym tygodniu I sobota miesiąca. O godz. 16:45 nabożeństwo różańcowe. Tego dnia wyjątkowo nie będzie Mszy św. dla chorych o 11:00, gdyż będzie tydzień później, czyli 8 lutego, z racji Światowego Dnia Chorego.
  • Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w poniedziałek 27 stycznia po Mszy św. wieczornej. Natomiast w niedzielę za tydzień Zespół przeprowadzi zbiórkę na działalność kuchni św. Jadwigi.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga organizuje stacjonarne Ferie z Jadwigą. Są jeszcze wolne miejsca na turnus II, który potrwa od 3 do 7 lutego. Koszt turnusu 350 zł. Zajęcia będą się odbywały w godz. od 9:00 do 16:00, cena obejmuje: drugie śniadanie, obiad, zajęcia oraz atrakcje. Szczegóły na ulotkach przy drzwiach oraz na plakatach.
  • Klub Sportowy zwraca się także z prośbą o przekazanie 1% podatku. Nr KRS niezbędny do przekazania podatku znajduje się na stronie internetowej klubu oraz na ulotkach przy drzwiach kościoła.
  • W tym tygodniu kończy się tegoroczna kolęda. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za waszą gościnność i wiele dobrych słów kierowanych pod adresem księży i sióstr pracujących w naszej wspólnocie. Dziękujemy także za ofiary składane przy okazji kolędy, które zgodnie z zasadami obowiązującymi w naszej diecezji są w części przeznaczone na utrzymanie domów księży emerytów w Swoszowicach i w Makowie oraz na Fundusz Obrony Życia SOS. Msze święte w intencji wszystkich, których w tym roku odwiedziliśmy po kolędzie odprawimy w najbliższym czasie, a o terminach poinformujemy wkrótce.
  • Jeśli ktoś nie mógł przyjąć kolędy w swoim czasie lub kolęda nie odbyła się z innych przyczyn, a chciałby jeszcze zaprosić księdza z wizytą duszpasterską, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub w kancelarii i ustalenie terminu indywidualnie.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina + Andrzeja Pruty z ul. Krowoderskich Zuchów 19, który w tym tygodniu odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
utworzono : 2020-01-25