Piątek, 23 kwietnia 2021 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha

Ogłoszenia 23 stycznia 2021 wyświetleń: 397

• w poniedziałek - Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
  • we wtorek         - wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • w czwartek       - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dr Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• Przypominamy o zachowywaniu w kościele zasad sanitarnych takich jak: ograniczona ilość wiernych, dezynfekcja dłoni, używanie maseczek, dystans oraz przyjmowanie Komunii świętej w pierwszej kolejności „na rękę”. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we Mszy świętej. Zapraszamy do udziału w modlitwie także poprzez transmisję z naszego kościoła.
  • W tym tygodniu kończymy tegoroczne spotkania kolędowe. Z powodu pandemii nie odwiedzamy Waszych domów, natomiast zapraszamy poszczególne rejony parafii na Msze święte kolędowe do kościoła lub do uczestnictwa poprzez transmisję internetową. W czasie takiej Eucharystii modlimy się w intencji mieszkańców danej ulicy. Można również otrzymać wodę święconą, modlitewnik kolędowy i pamiątkowy obrazek. W ostatnim już tygodniu zapraszamy wieczorem o godz. 18:30 na Msze św. kolędowe mieszkańców następujących ulic:
    • w poniedziałek - Rusznikarska od 1 do 13
    • we wtorek         - Rusznikarska od 14 do 21
    • w środę             - Stachiewicza od 13 do 29
    • w czwartek       - Stachiewicza od 31 do 47
    • w piątek            - Wybickiego i Styki
  • Pełny harmonogram spotkań kolędowych wywieszony jest na drzwiach kościoła i podany TUTAJ.
  • W czwartek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy do kościoła na wspólne kolędowanie i modlitewne czuwanie przy żłóbku wraz ze wspólnotą młodzieżową Chrystus na Krowodrzy.
  • Zachęcamy do przekazania 1% podatku dla ciężko chorego Stasia, który bardzo potrzebuje stałego kosztownego leczenia. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy w gablocie.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Julia Widerska z ul. Stachiewicza 17, Jadwiga Charzewska z ul. Krowoderskich Zuchów 17 i Tadeusz Świda z ul. Krowoderskich Zuchów 26. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

aktualizowano: 2021-01-24

2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone