Środa, 21 listopada 2018 r. imieniny: Janusza, Marii, Reginy Środa XXXIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny

Ogłoszenia 27 października 2018 wyświetleń: 516

• w czwartek - Uroczystość Wszystkich Świętych
  • w piątek      - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i potrzebnych łask Bożych.

• Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie z ramienia Konferencji Episkopatu Polski prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. Ks. Rafał Cyfka dyrektor Biura Regionalnego Stowarzyszenia głosi dzisiaj w naszym kościele na wszystkich Mszach św. kazania i przybliża sytuację prześladowanych chrześcijan. Przed kościołem można również nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan w Betlejem.
  • Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy naszej parafii obchodzi 20-lecie istnienia. Dzisiaj podczas uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12.30 będziemy dziękować Panu Bogu za Jego błogosławieństwo w 20-to letniej służbie Akcji dla naszej wspólnoty. Poświęcimy wtedy również sztandar Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy Parafii św. Jadwigi. Z tej okazji gościmy dziś w naszym kościele relikwie Świętego Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce. Można je uczcić i ucałować po każdej Mszy świętej. Akcja Katolicka zaprasza całą wspólnotę na tę uroczystość oraz na osobiste spotkanie ze Świętym Janem Pawłem II w Jego relikwiach.
  • Dzisiaj z racji przypadającej rocznicy poświęcenia kościoła na Mszy świętej o godz. 12:30 odśpiewamy po komunii świętej uroczyste Te Deum, dziękując Bogu za naszą świątynię.
  • W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte jak w każdą niedzielę. O 18:00 nabożeństwo za zmarłych w kościele, a po nim modlitewna procesja do dolnego kościoła i Panteonu Narodowego z wypominkami za zmarłych. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie wszystkich, którzy zostają tego dnia w parafii.
  • W piątek, w Dniu Zadusznym, Msze święte w kościele będą odprawione o godz.: 6:30, 7:00, 8:00 i 9:00 oraz po południu o godz. 17:00 i 18:30. Zapraszamy także na procesję z nawiedzeniem dolnego kościoła o godz. 18:00.
  • 1 i 2 listopada można zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych na zwykłych warunkach. W dniach od 1 do 8 listopada, każdy kto nawiedzi cmentarz i pomodli się za zmarłych także może zyskać odpust zupełny, ofiarowany za dusze czyśćcowe. Pamiętajmy jako ludzie wierzący, że najlepszą pomocą dla zmarłych jest nasza modlitwa i ofiarowana za nich Komunia św.
  • W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła są jeszcze kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Kartki można oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Dzisiaj Siostry zbierają na wypominki również przed kościołem. Wypominki jednorazowe czytamy w czasie procesji 1 i 2 listopada, oraz przez cały listopad podczas różańca za zmarłych. Wypominki roczne czytamy w każdą niedzielę roku przed Mszami św. o godz.: 6:30, 9:30, 10:00, 12:30 i 17:00. Za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne odprawiamy także co miesiąc Msze święte zbiorowe, w każdy trzeci piątek miesiąca o 18:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominków.
  • W środę ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe o godz. 18:00. Dziękujemy wszystkim grupom i wspólnotom, które prowadziły rozważania podczas tych nabożeństw.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiać będziemy od soboty codziennie do końca listopada w kościele, o godz. 18:00.
  • Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  • W niedzielę za tydzień Zespół przeprowadzi przed kościołem po Mszach św. zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich.
  • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 16:30.
  • W sobotę zapraszamy wszystkich chorych i osoby starsze na Mszę św. w dolnej kaplicy o godz. 11:00, a po niej na spotkanie w sali pod plebanią.
  • Fundacja „Złota Róża” w ramach akcji Różaniec dla Rwandy prosi o przynoszenie leżących a w domach, a niepotrzebnych różańców, które zostaną wysłane do Rwandy. W ten sposób nastąpi nie tylko pomoc tamtejszym katolikom, ale także wymiana łask i modlitw między naszymi krajami. Różańce można składać do przyszłej niedzieli w koszyku przy figurze św. Jadwigi.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza zawodników, rodziców i sympatyków na Mszę św. Klubową inaugurującą nowy rok pracy 29 października, czyli w poniedziałek, o godz. 17.00 w Kaplicy Matki Bożej. Po Mszy św. zapraszamy na salę teatralną, gdzie nowi zawodnicy otrzymają legitymacje członkowskie.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności . Są to śp.: Adam Meres z ul. Rusznikarskiej 9, Kazimierz Świątkowski z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Andrzej Siwek z ul. Krowoderskich Zuchów 20, Mieczysław Windak z ul. Wybickiego 16 oraz Stanisław Wnęk z ul. Kluczborskiej 4.Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2018-10-27

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone