Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. imieniny: Óukasza, Kai, Nastazji Poniedziałek Wielkanocny

Ogłoszenia

Ogłoszenia 27 października 2018 wyświetleń: 691

30. Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w czwartek - Uroczystość Wszystkich Świętych
 • w piątek      - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i potrzebnych łask Bożych.

 • Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie z ramienia Konferencji Episkopatu Polski prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. Ks. Rafał Cyfka dyrektor Biura Regionalnego Stowarzyszenia głosi dzisiaj w naszym kościele na wszystkich Mszach św. kazania i przybliża sytuację prześladowanych chrześcijan. Przed kościołem można również nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan w Betlejem.
 • Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy naszej parafii obchodzi 20-lecie istnienia. Dzisiaj podczas uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12.30 będziemy dziękować Panu Bogu za Jego błogosławieństwo w 20-to letniej służbie Akcji dla naszej wspólnoty. Poświęcimy wtedy również sztandar Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy Parafii św. Jadwigi. Z tej okazji gościmy dziś w naszym kościele relikwie Świętego Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce. Można je uczcić i ucałować po każdej Mszy świętej. Akcja Katolicka zaprasza całą wspólnotę na tę uroczystość oraz na osobiste spotkanie ze Świętym Janem Pawłem II w Jego relikwiach.
 • Dzisiaj z racji przypadającej rocznicy poświęcenia kościoła na Mszy świętej o godz. 12:30 odśpiewamy po komunii świętej uroczyste Te Deum, dziękując Bogu za naszą świątynię.
 • W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte jak w każdą niedzielę. O 18:00 nabożeństwo za zmarłych w kościele, a po nim modlitewna procesja do dolnego kościoła i Panteonu Narodowego z wypominkami za zmarłych. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie wszystkich, którzy zostają tego dnia w parafii.
 • W piątek, w Dniu Zadusznym, Msze święte w kościele będą odprawione o godz.: 6:30, 7:00, 8:00 i 9:00 oraz po południu o godz. 17:00 i 18:30. Zapraszamy także na procesję z nawiedzeniem dolnego kościoła o godz. 18:00.
 • 1 i 2 listopada można zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych na zwykłych warunkach. W dniach od 1 do 8 listopada, każdy kto nawiedzi cmentarz i pomodli się za zmarłych także może zyskać odpust zupełny, ofiarowany za dusze czyśćcowe. Pamiętajmy jako ludzie wierzący, że najlepszą pomocą dla zmarłych jest nasza modlitwa i ofiarowana za nich Komunia św. 
 • W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła są jeszcze kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Kartki można oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Dzisiaj Siostry zbierają na wypominki również przed kościołem. Wypominki jednorazowe czytamy w czasie procesji 1 i 2 listopada, oraz przez cały listopad podczas różańca za zmarłych. Wypominki roczne czytamy w każdą niedzielę roku przed Mszami św. o godz.: 6:30, 9:30, 10:00, 12:30 i 17:00. Za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne odprawiamy także co miesiąc Msze święte zbiorowe, w każdy trzeci piątek miesiąca o 18:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominków.
 • W środę ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe o godz. 18:00. Dziękujemy wszystkim grupom i wspólnotom, które prowadziły rozważania podczas tych nabożeństw.
 • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiać będziemy od soboty codziennie do końca listopada w kościele, o godz. 18:00.
 • Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 • W niedzielę za tydzień Zespół przeprowadzi przed kościołem po Mszach św. zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich.
 • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 16:30.
 • W sobotę zapraszamy wszystkich chorych i osoby starsze na Mszę św. w dolnej kaplicy o godz. 11:00, a po niej na spotkanie w sali pod plebanią.
 • Fundacja „Złota Róża” w ramach akcji Różaniec dla Rwandy prosi o przynoszenie leżących a w domach, a niepotrzebnych różańców, które zostaną wysłane do Rwandy. W ten sposób nastąpi nie tylko pomoc tamtejszym katolikom, ale także wymiana łask i modlitw między naszymi krajami. Różańce można składać do przyszłej niedzieli w koszyku przy figurze św. Jadwigi.
 • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza zawodników, rodziców i sympatyków na Mszę św. Klubową inaugurującą nowy rok pracy 29 października, czyli w poniedziałek, o godz. 17.00 w Kaplicy Matki Bożej. Po Mszy św. zapraszamy na salę teatralną, gdzie nowi zawodnicy otrzymają legitymacje członkowskie.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności . Są to śp.: Adam Meres z ul. Rusznikarskiej 9, Kazimierz Świątkowski z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Andrzej Siwek z ul. Krowoderskich Zuchów 20, Mieczysław Windak z ul. Wybickiego 16 oraz Stanisław Wnęk z ul. Kluczborskiej 4.Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2018-10-27
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne