Środa, 29 stycznia 2020 r. imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei Środa III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Bł. Bolesławy Marii Lament, Św. Anieli Merici

Ogłoszenia 26 października 2019 wyświetleń: 625

• w poniedziałek - Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • w piątek            - Uroczystość Wszystkich Świętych
  • w sobotę           - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i potrzebnych łask Bożych.

• Dzisiaj z racji przypadającej rocznicy poświęcenia kościoła na Mszy świętej o godz. 12:30 odśpiewamy po komunii świętej uroczyste Te Deum, dziękując Bogu za naszą świątynię.
  • W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte jak w każdą niedzielę. O 18:00 nabożeństwo za zmarłych w kościele, a po nim modlitewna procesja do dolnego kościoła i Panteonu Narodowego z wypominkami za zmarłych. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie wszystkich, którzy zostają tego dnia w parafii.
  • W sobotę, w Dniu Zadusznym, Msze święte w kościele będą odprawione o godz.: 6:30, 7:00, 8:00 i 9:00 oraz po południu o godz. 17:00 i 18:30. Zapraszamy także na procesję z nawiedzeniem dolnego kościoła o godz. 18:00.
  • 1 i 2 listopada można zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych na zwykłych warunkach. W dniach od 1 do 8 listopada, każdy kto nawiedzi cmentarz i pomodli się za zmarłych także może zyskać odpust zupełny, ofiarowany za dusze czyśćcowe. Pamiętajmy jako ludzie wierzący, że najlepszą pomocą dla zmarłych jest nasza modlitwa i ofiarowana za nich Komunia św.
  • W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła są jeszcze kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Kartki można oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Dzisiaj Siostry zbierają na wypominki również przed kościołem. Wypominki jednorazowe czytamy w czasie procesji 1 i 2 listopada, oraz przez cały listopad podczas różańca za zmarłych. Wypominki roczne czytamy w każdą niedzielę roku przed Mszami św. o godz.: 6:30, 9:30, 10:00, 12:30 i 17:00. Za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne odprawiamy także co miesiąc Msze święte zbiorowe, w każdy trzeci piątek miesiąca o 18:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominków.
  • W czwartek ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe o godz. 18:00. Dziękujemy wszystkim grupom i wspólnotom, które prowadziły rozważania podczas tych nabożeństw.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiać będziemy od przyszłej niedzieli codziennie do końca listopada w kościele, o godz. 18:00.
  • W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W piątek spowiadamy podczas wszystkich Mszy świętych. W sobotę o godz. 16:15, jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, zapraszamy na różaniec fatimski.
  • W sobotę z racji Dnia Zadusznego nie będzie wyjątkowo Mszy świętej dla chorych i osób starszych w dolnej kaplicy.
  • W przyszłą niedzielę na każdej Mszy świętej w naszym kościele o swoim życiu w Ameryce Południowej powie kilka słów nasza parafianka świecka misjonarka Dominika Szkatuła, która pracuje od wielu lat w Peru. Będzie także okazja do złożenia po Mszach św. dobrowolnego datku na cele misyjne i wsparcie jej pracy.
  • Obok istniejących już wcześniej przy naszej parafii Poradni Rodzinnej oraz Poradni Prawnej, w tym miesiącu rozpoczęliśmy dyżury Poradni Psychologicznej. Porad udziela p. Magdalena Poprawa. Spotkać się można z nią w piątki w pokoju obok kancelarii parafialnej, o godzinie umówionej wcześniej telefonicznie. Numer telefonu umieszczony jest na plakatach, a także w dzisiejszym biuletynie, gdzie możemy przeczytać więcej informacji o osobie i kwalifikacjach Pani Psycholog. Zapraszamy.
  • Dzisiaj przy kościele jest możliwość nabycia miodu.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Regina Kadłuczka z ul. Krowoderskich Zuchów 18, Kazimiera Skoplak z ul. Krowoderskich Zuchów 19, Kazimierz Jasiński z ul. Stachiewicza 25, Antoni Mętel z ul. Opolskiej 51 i Krystyna Polaczek z ul. Kluczborskiej 4.Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2019-10-26