Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Niedziela, 29 marca 2020 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona V Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Ogłoszenia 26 października 2019 wyświetleń: 667

30. Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
 • w piątek            - Uroczystość Wszystkich Świętych
 • w sobotę           - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i potrzebnych łask Bożych.

 • Dzisiaj z racji przypadającej rocznicy poświęcenia kościoła na Mszy świętej o godz. 12:30 odśpiewamy po komunii świętej uroczyste Te Deum, dziękując Bogu za naszą świątynię.
 • W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte jak w każdą niedzielę. O 18:00 nabożeństwo za zmarłych w kościele, a po nim modlitewna procesja do dolnego kościoła i Panteonu Narodowego z wypominkami za zmarłych. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie wszystkich, którzy zostają tego dnia w parafii.
 • W sobotę, w Dniu Zadusznym, Msze święte w kościele będą odprawione o godz.: 6:30, 7:00, 8:00 i 9:00 oraz po południu o godz. 17:00 i 18:30. Zapraszamy także na procesję z nawiedzeniem dolnego kościoła o godz. 18:00.
 • 1 i 2 listopada można zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych na zwykłych warunkach. W dniach od 1 do 8 listopada, każdy kto nawiedzi cmentarz i pomodli się za zmarłych także może zyskać odpust zupełny, ofiarowany za dusze czyśćcowe. Pamiętajmy jako ludzie wierzący, że najlepszą pomocą dla zmarłych jest nasza modlitwa i ofiarowana za nich Komunia św. 
 • W naszym kościele przyjmujemy na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła są jeszcze kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Kartki można oddawać w zakrystii lub w kancelarii. Dzisiaj Siostry zbierają na wypominki również przed kościołem. Wypominki jednorazowe czytamy w czasie procesji 1 i 2 listopada, oraz przez cały listopad podczas różańca za zmarłych. Wypominki roczne czytamy w każdą niedzielę roku przed Mszami św. o godz.: 6:30, 9:30, 10:00, 12:30 i 17:00. Za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne odprawiamy także co miesiąc Msze święte zbiorowe, w każdy trzeci piątek miesiąca o 18:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominków.
 • W czwartek ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe o godz. 18:00. Dziękujemy wszystkim grupom i wspólnotom, które prowadziły rozważania podczas tych nabożeństw.
 • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiać będziemy od przyszłej niedzieli codziennie do końca listopada w kościele, o godz. 18:00.
 • W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W piątek spowiadamy podczas wszystkich Mszy świętych. W sobotę o godz. 16:15, jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, zapraszamy na różaniec fatimski.
 • W sobotę z racji Dnia Zadusznego nie będzie wyjątkowo Mszy świętej dla chorych i osób starszych w dolnej kaplicy.
 • W przyszłą niedzielę na każdej Mszy świętej w naszym kościele o swoim życiu w Ameryce Południowej powie kilka słów nasza parafianka świecka misjonarka Dominika Szkatuła, która pracuje od wielu lat w Peru. Będzie także okazja do złożenia po Mszach św. dobrowolnego datku na cele misyjne i wsparcie jej pracy.
 • Obok istniejących już wcześniej przy naszej parafii Poradni Rodzinnej oraz Poradni Prawnej, w tym miesiącu rozpoczęliśmy dyżury Poradni Psychologicznej. Porad udziela p. Magdalena Poprawa. Spotkać się można z nią w piątki w pokoju obok kancelarii parafialnej, o godzinie umówionej wcześniej telefonicznie. Numer telefonu umieszczony jest na plakatach, a także w dzisiejszym biuletynie, gdzie możemy przeczytać więcej informacji o osobie i kwalifikacjach Pani Psycholog. Zapraszamy.
 • Dzisiaj przy kościele jest możliwość nabycia miodu.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Regina Kadłuczka z ul. Krowoderskich Zuchów 18, Kazimiera Skoplak z ul. Krowoderskich Zuchów 19, Kazimierz Jasiński z ul. Stachiewicza 25, Antoni Mętel z ul. Opolskiej 51 i Krystyna Polaczek z ul. Kluczborskiej 4.Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2019-10-26
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne