Środa, 21 listopada 2018 r. imieniny: Janusza, Marii, Reginy Środa XXXIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny

Ogłoszenia 3 listopada 2018 wyświetleń: 234

• w piątek  - Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • w sobotę - wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i dr Kościoła

Solenizantom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• Zespół Charytatywny prowadzi dzisiaj przed kościołem po Mszach św. zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  • Natomiast zgodnie z prośbą zawartą w dzisiejszym liście abp. Marka Jędraszewskiego, w przyszłą niedzielę zostanie w naszym kościele przeprowadzona zbiórka do puszek na cele charytatywne w ramach przypadającego za tydzień 2. Światowego Dnia Ubogich.
  • Zebranie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy Świętej w sali nr 6.
  • We wtorek 6 listopada w ramach spotkań Braterstwa Chorych zapraszamy wszystkich chętnych na Mszę św. o godz. 14:30 w kaplicy Matki Bożej. Po Mszy św. spotkanie w salce pod plebanią.
  • W piątek 9 listopada o godz. 18:00 zostanie odprawiona comiesięczna Msza święta w kaplicy św. Jadwigi Królowej w Sanktuarium św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Zapraszamy.
  • Spotkanie przed Sakramentem Bierzmowania dla klas VII będzie we wtorek 6 listopada o godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej.
  • W czwartek 8 listopada duszpasterstwo studentów i młodzieży pracującej Chrystus na Krowodrzy zaprasza po Mszy św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu w kościele. Spotkania tej grupy odbywają się w poniedziałki o godz. 19:15 w salce pod plebanią.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie o 18:00.
  • Fundacja „Złota Róża” w ramach akcji Różaniec dla Rwandy prosi o przynoszenie leżących w domach, a niepotrzebnych różańców, które zostaną wysłane do Rwandy. Różańce można składać jeszcze dzisiaj w koszyku przy figurze św. Jadwigi.
  • W przyszłą niedzielę przypada 100-na rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 17:00 zapraszamy na szczególne nabożeństwo patriotyczno-refleksyjne połączone z modlitwą za zmarłych, którzy oddali życie za Ojczyznę. Poprzez słowo i muzykę będziemy dziękować Bogu za dar wolności i za odwagę tych, którzy przelali krew za naszą wolność.
  • W zakrystii można jeszcze składać na wypominki roczne i jednorazowe.
  • Ks. Dariusz Oko organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje w gablotce i na parafialnej stronie internetowej.
  • Więcej ogłoszeń w najnowszym biuletynie wyłożonym przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Elżbiety Nowak z ul. Łokietka 53, która w tym tygodniu odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
utworzono : 2018-11-03

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone