Środa, 29 stycznia 2020 r. imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei Środa III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Bł. Bolesławy Marii Lament, Św. Anieli Merici

Ogłoszenia 9 listopada 2019 wyświetleń: 395

• w poniedziałek - wsp. św. Marcina z Tours, biskupa. Narodowe Święto Niepodległości
  • we wtorek         - wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • w środę             - wsp. św. męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna
  • w sobotę           - wsp. Matki Bożej Miłosierdzia

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkich potrzebnych łask. Szczególne życzenia składamy dzisiaj siostrze Renacie zakrystiance, która we wtorek obchodzić będzie imieniny. Życzymy Siostrze Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz dużo sił i wytrwałości w pracy dla dobra naszej wspólnoty i w realizacji powołania zakonnego.

• Gościmy dzisiaj o. Cecylina Zapolskiego z Ukrainy, który na każdej Mszy świętej przybliża nam swoją pracę duszpasterską i sytuację w tym kraju.
  • Z racji przypadającego w sobotę Święta Matki Bożej Miłosierdzia w naszej kaplicy, przy obrazie Matki Boskiej Ostrobramskiej odprawimy wszystkie Msze święte poranne i Mszę św. wieczorną, a także odmówimy różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 18:00. Zapraszamy i zachęcamy do uzyskania w naszej kaplicy odpustu na zwykłych warunkach.
  • Zapisy na paczki żywnościowe i Drzewko Dobroci s. Małgorzata będzie prowadzić przez najbliższe 2 tygodnie we wtorki i środy w czasie dyżurów od 11:00 do 12:30 w sali pod plebanią.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie w kościele, o godz. 18:00.
  • Zachęcamy do obejrzenia filmu fabularnego pt. „Nieplanowane”, który grany jest od tygodnia w krakowskich kinach. Film dotyczy obrony życia i oparty jest na prawdziwych wydarzeniach.  Więcej na jego temat można przeczytać w dzisiejszym biuletynie parafialnym. Jeśli ktoś chciałby wybrać się do kina w większej grupie, to można zapisać się na listę w zakrystii.
  • Zapraszamy także do wzięcia udziału w 36 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kolejarzy na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 16 listopada. Zapraszamy szczególnie pracowników kolei, emerytów, rencistów i przyjaciół z rodzinami. Szczegóły na plakatach na drzwiach kościoła.
  • W jutrzejsze Narodowe Święto Niepodległości odbędzie się już 75. Krakowska Lekcja Śpiewania pod hasłem „Radosna Niepodległości”. Koncert na Rynku Głównym w Krakowie rozpocznie się o godz. 17. Artyści Teatru Loch Camelot i widzowie zaśpiewają wspólnie najpiękniejsze polskie pieśni i piosenki patriotyczne. Zachęcamy do udziału.
  • Więcej ogłoszeń w najnowszym biuletynie wyłożonym przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Ewa Kufel z ul. Stachiewicza 19, Helena Kończyk z ul. Rusznikarskiej 16, Tadeusz Oleksy, Tadeusz Dąbrowski i Amelia Kiełb z ul. Krowoderskich Zuchów 5, Ryszard Kozela z ul. Krowoderskich Zuchów 9, Daniela Ciołczyk z ul. Krowoderskich Zuchów 25 i Teresa Rokwisz z ul. Batalionu „Skała” AK 6.Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2019-11-09