2363newsy * Ogłoszenia | Kraków - Parafia św. Jadwigi
Niedziela, 24 września 2018 r. imieniny: Dory, Gerarda, Maryny Poniedziałek XXV tygodnia okresu zwykłego

Ogłoszenia 18 listopada 2017 wyświetleń: 493

• w poniedziałek - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • we wtorek         - wspomnienie ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • w środę             - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • w piątek            - wspomnienie św. męczenników Andrzeja kapłana i Towarzyszy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych.

• Dzisiaj przy naszym kościele kwestują przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Wali z Kalectwem. Jest to organizacja pozarządowa, mieszcząca się w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 5. Osoby w niej zrzeszone są w podeszłym wieku, niepełnosprawne, często wykluczone z życia społecznego przez niskie renty i emerytury. Nie prowadzi działalności gospodarczej i obecnie stara się o utrzymanie lokalu do prowadzenia bieżącej działalności. Kwestujący będą wdzięczni za każdy dar serca na ten cel.
  • Także dzisiaj obchodzony jest 1. Światowy Dzień Ubogich, który po raz pierwszy w tym roku ogłosił papież Franciszek. Zapraszamy do Kościoła Mariackiego oraz na Mały Rynek. Są tam organizowane różne spotkania i warsztaty. Szczegóły na plakacie.
  • Od jutra rozpoczynamy zapisy na paczki świąteczne w sali pod plebanią u s. Joanny podczas dyżurów i w kancelarii parafialnej.
  • W środę przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy podziękowania i życzenia wszystkim tworzącym muzykę w naszym kościele: organistom - p. Patrycji i p. Łukaszowi oraz p. Magdzie grającej w kaplicy, chórowi, scholi dziecięcej z s. Rafaelą i p. Katarzyną oraz scholi śpiewającej akatyst. Zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 18:00 na specjalne nabożeństwo za zmarłych z wyjątkową oprawą muzyczną mięzdzy innymi w wykonaniu naszych organistów: p. Patrycji i p. Łukasza.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza na Mszę świętą klubową w czwartek 23 listopada o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej. Zapraszamy również do gabinetu rehabilitacyjnego na zajęcia wzmacniające, odchudzające oraz korekcyjne. Szczegóły na ulotkach oraz na stronie internetowej.
  • Świetlica Środowiskowa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci "Chatka Puchatka" zaprasza rodziców wraz z dziećmi na warsztaty przedświąteczne w piątek 24 listopada o godz. 16:00 przy ul. Elsnera 3. Bliższe informacje są podane podane przy wyjściu z kościoła.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie w kościele o godz. 18:00.
  • Chrystus na Krowodrzy to nowa inicjatywa modlitewna skierowana do wszystkich, którzy pragną poznać Chrystusa i nawiązać z Nim prawdziwą więź. Dlatego serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich, którzy swoją obecnością, a także śpiewem lub grą na instrumentach mogą wesprzeć to Boże dzieło. Bracie i Siostro pomóż nam wspólnie uwielbiać Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Jeśli tylko masz czas wykorzystaj go pięknie razem z nami! Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 20 listopada o godz. 20:00 w salce pod plebanią.
  • Więcej ogłoszeń i bieżących informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, wyłożonym przy wyjściach z kościoła. Polecamy dzisiaj artykuł o pomaganiu ubogim, a także nową rubrykę, polecającą wartościowy film. Życzymy miłej lektury.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Halina Jaskowska z ul. Krowoderskich Zuchów 26, Karol Sznajder z ul. Kluczborskiej 5 oraz Bogdan Pietroń z ul. Batalionu Skała AK 10. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2017-11-18

utworzono : 2018-09-22