Sobota, 19 września 2020 r. imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda Sobota XXIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Januarego

Ogłoszenia 15 listopada 2019 wyświetleń: 404

• w poniedziałek - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • we wtorek         - wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
  • w środę             - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • w czwartek       - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • w piątek            - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych.

• Dzisiaj obchodzony jest 3. Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka. Zapraszamy do Kościoła Mariackiego oraz na Mały Rynek. Są tam organizowane różne spotkania i warsztaty. Do skarbony pod chórem w naszym kościele można wrzucić dowolny datek na ubogich, który zostanie przekazany do krakowskiej Caritas.
  • W piątek przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy podziękowania i życzenia wszystkim tworzącym muzykę w naszym kościele: organistom - p. Patrycji i p. Łukaszowi oraz p. Magdzie grającej w kaplicy, chórowi, scholi dziecięcej z s. Rafaelą i p. Katarzyną oraz scholi śpiewającej akatyst. Dziękujemy Bogu za ich talent i pracowitość, upiększające liturgię w naszej świątyni.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 odprawimy uroczystą Mszę świętą w 101 rocznicę Orląt Lwowskich. Po Mszy świętej przejdziemy procesyjnie na modlitwę za poległych do Panteonu Narodowego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Zapisy na paczki żywnościowe i Drzewko Dobroci s. Małgorzata będzie prowadzić jeszcze w tym tygodniu we wtorek i środę w czasie dyżurów od 11:00 do 12:30 w sali pod plebanią.
  • W przyszłą niedzielę ks. Michał Kowalski - proboszcz pobliskiej parafii w Woli Zachariaszowskiej wygłosi w naszym kościele kazania na wszystkich Mszach świętych. Składka na tacę tego dnia będzie przeznaczona na budowę kościoła w tej parafii.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie w kościele o godz. 18:00.
  • Samorząd Województwa Małopolskiego pragnie zainteresować zwłaszcza osoby starsze i mające problemy z pełnosprawnym poruszaniem się projektem Małopolski Tele-Anioł. Jest to rozwiązanie techniczne, które pozwala na szybkie wezwanie pomocy w nagłych wypadkach i w każdych okolicznościach wymagających szybkiej reakcji służb ratowniczych. Więcej szczegółów znajdziemy na plakatach przy wyjściu z kościoła oraz na ulotkach w przedsionku.
  • Więcej ogłoszeń i bieżących informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, wyłożonym przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Józefa Frączek z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Anna Kabycz z ul. Krowoderskich Zuchów 15 i Edward Bartosik z ul. Stachiewicza 25. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2019-11-16

utworzono : 2020-09-19