2368newsy * Ogłoszenia | Kraków - Parafia św. Jadwigi
Niedziela, 24 września 2018 r. imieniny: Dory, Gerarda, Maryny Poniedziałek XXV tygodnia okresu zwykłego

Ogłoszenia 25 listopada 2017 wyświetleń: 556

34. Niedziela Zwykła - Uroczystość Chrystusa Króla

• w czwartek   - Święto św. Andrzeja Apostoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Szczególne słowa życzeń kierujemy do ks. Andrzeja z okazji przypadających w czwartek imienin. Niech Dobry Bóg wspomaga księdza w życiu kapłańskim i w posłudze w naszej parafii oraz obdarza darami Ducha Świętego w studiowaniu na Uniwersytecie Papieskim.

• Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy w Kościele Rok Liturgiczny.
  • Zapraszamy dzisiaj po Mszy św. o godz. 17:00 na specjalne nabożeństwo za zmarłych z wyjątkową oprawą muzyczną między innymi w wykonaniu naszych organistów: p. Patrycji i p. Łukasza.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Na wszystkich Mszach świętych poświęcimy opłatki, które będzie można zabierać z kościoła przez cały Adwent.
  • Tradycyjnie również w czasie Adwentu Zespół Charytatywny będzie rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a w kościele pojawi się „drzewko dobroci”, czyli szansa na świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących.
  • Zespół Charytatywny przeprowadzi za tydzień zbiórkę do puszek na działalność kuchni dla ubogich oraz na przygotowanie wieczerzy wigilijnej dla chorych i samotnych naszej parafii.
  • Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  • Zapisy na paczki świąteczne trwają w kancelarii oraz w sali pod plebanią u s. Joanny podczas dyżuru.
  • Zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, będzie w poniedziałek 27 listopada o godz 18.30. Najpierw Msza Św., a następnie spotkanie z katechetami.
  • W pierwszy piątek spowiadamy od 16:30. O 17:00 w piątek będzie dodatkowa Msza św., o 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o 20:00 Msza św. dla młodzieży w dolnej kaplicy. W pierwszą sobotę zapraszamy chorych i starszych na Mszę św. o 11:00 i na spotkanie w sali. Natomiast o 17:45 pierwszosobotnie nabożeństwo różańcowe.
  • Do czwartku zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 18:00.
  • Natomiast od czwartku podczas wieczornej Mszy Św. będziemy odprawiać nowennę do św. Jana Pawła II przed uroczystą peregrynacją Jego relikwii w naszej parafii w dniach 9 i 10 grudnia. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
  • Za tydzień zaprzyjaźnieni pszczelarze będą rozprowadzać przy naszym kościele miód.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności . Są to śp.: Zofia Borek z ul. Krowoderskich Zuchów 5, Weronika Stolarska z ul. Krowoderskich Zuchów 17, Karol Kwiatkowski z ul. Krowoderskich Zuchów 19, Witold Michałek z ul. Krowoderskich Zuchów 20, Bronisław Szułakiewicz z ul. Batalionu „Skała” AK 6 i Henryk Noga z ul. Łokietka 55. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2017-11-25

utworzono : 2018-09-22