Środa, 29 stycznia 2020 r. imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei Środa III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Bł. Bolesławy Marii Lament, Św. Anieli Merici

Ogłoszenia 23 listopada 2019 wyświetleń: 254

34. Niedziela Zwykła Uroczystość Chrystusa Króla

• w sobotę - Święto św. Andrzeja Apostoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

• Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy w Kościele Rok Liturgiczny. Jest to również patronalne święto Służby Liturgicznej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Po Mszy świętej o godz. 12:30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Ks. Michał Kowalski - proboszcz pobliskiej parafii w Woli Zachariaszowskiej głosi dzisiaj w naszym kościele kazania na wszystkich Mszach świętych. Składka na tacę jest dzisiaj w całości przeznaczona na budowę kościoła w tej parafii.
  • Dzisiaj o godz. 11:00 odprawimy uroczystą Mszę świętą w 101 rocznicę Orląt Lwowskich. Po Mszy świętej przejdziemy procesyjnie na modlitwę za poległych do Panteonu Narodowego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Na wszystkich Mszach świętych poświęcimy opłatki, które będzie można zabierać z kościoła przez cały Adwent.
  • Tradycyjnie również w czasie Adwentu Zespół Charytatywny będzie rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  • Zespół Charytatywny przeprowadzi za tydzień zbiórkę do puszek na działalność kuchni dla ubogich oraz na przygotowanie wieczerzy wigilijnej dla chorych i samotnych naszej parafii.
  • Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  • Do soboty zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 18:00.
  • Zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się 2 grudnia, czyli w następny poniedziałek o godz. 18:30.
  • Dzisiaj o godz. 18:00 wraz z naszym chórem parafialnym zapraszamy na wyjątkowe nabożeństwo za zmarłych połączone z medytacyjną muzyką i refleksją. Zapraszamy do modlitwy.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Irena Białecka z ul. Opolskiej 15, Janina Praschil z ul. Opolskiej 25, Czesław Kołodziej z ul. Opolskiej 67 i Jan Byrczek z ul. Bratysławskiej 2A. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2019-11-23