2392newsy * Ogłoszenia | Kraków - Parafia św. Jadwigi
Wtorek, 16 stycznia 2018 r. imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza Wtorek I tygodnia okresu zwykłego

Ogłoszenia 23 grudnia 2017 wyświetleń: 387

4. N. Adwentu - Wigilia Bożego Narodzenia

• w poniedziałek - Uroczystość Bożego Narodzenia
  • we wtorek         - Święto Św. Szczepana, męczennika
  • w środę             - Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
  • w czwartek       - Święto Świętych Młodzianków Męczenników
  • w niedzielę       - Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczególne życzenia składamy Księdzu Prałatowi Janowi Dziaskowi, który w środę obchodzi imieniny. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej w dalszej posłudze duszpasterskiej dla naszej wspólnoty.

• Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Natomiast nie będzie dzisiaj Mszy świętych wieczornych, czyli o godz.: 17:00, 18:30 i 20:30, gdyż wtedy zasiadamy już do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycyjny chrześcijański charakter tego wieczoru. Pamiętajmy o przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, o wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd. Później zapraszamy wszystkich na Pasterkę, która rozpocznie się o północy. Wcześniej, o 23:30, będzie czuwanie przygotowane przez młodzież oazową, a tuż przed Pasterką złożymy sobie w kościele życzenia i połamiemy się opłatkiem. Dlatego przyjdźmy wcześniej i zabierzmy ze sobą z domu opłatek.
  • Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia, a we wtorek II Dzień Świąt. Msze święte w porządku niedzielnym. Zapraszamy do radosnego świętowania Narodzenia Bożego Syna - Naszego Zbawiciela.
  • W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny. O godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2017 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. Można jeszcze zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości.
  • W niedzielę za tydzień ostatni dzień 2017 roku. O godz. 18:00 odprawimy uroczyste nieszpory, a po nich Mszę świętą na zakończenie Starego Roku. Z Bogiem zakończmy ten mijający rok. Podziękujmy za każde dobro, ale także przeprośmy Boga za wszelkie słabości i grzechy. Wyrazem tego będzie wspólny śpiew: "Święty Boże" oraz "Ciebie Boga wysławiamy".
  • Przed ołtarzem można jeszcze nabyć poświęcone w naszym kościele opłatki. Specjalne zestawy opłatkowe zawierają również życzenia i modlitwę wigilijną. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty świątecznych dekoracji i utrzymania naszego kościoła zimą.
  • Po Świętach rozpoczyna się wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Dokładny program całej kolędy, aż do końca stycznia, jest już dzisiaj wywieszony przy wyjściach z kościoła, a także zamieszczony w dzisiejszym biuletynie i na naszej parafialnej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim i zaplanowanie czasu odpowiednio wcześniej, by odwiedziny były możliwe.
  • Wszystkie ogłoszenia znajdziemy w bezpłatnym biuletynie parafialnym, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła. Dziś przede wszystkim pełny program kolędy. Zapraszamy do lektury.
  • Raz jeszcze przypominamy, że nie będzie dzisiaj Mszy świętych wieczornych, czyli o godz.: 17:00, 18:30 i 20:30. Ostatnią Mszę świętą odprawimy dziś o godz. 12:30.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Helena Kępińska z ul. Stachiewicza 25, Czesław Wójcik z ul. Stachiewicza 19 oraz Krystyna Kaleta z ul. Batalionu Skała AK 10. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2017-12-23

utworzono : 2018-01-12