Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Poniedziałek, 10 grudnia 2018 r. imieniny: Danieli, Bohdana, Julii Poniedziałek II tygodnia adwentu

Ogłoszenia

Ogłoszenia 23 grudnia 2017 wyświetleń: 701

4. N. Adwentu - Wigilia Bożego Narodzenia

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - Uroczystość Bożego Narodzenia
 • we wtorek         - Święto Św. Szczepana, męczennika
 • w środę             - Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
 • w czwartek       - Święto Świętych Młodzianków Męczenników
 • w niedzielę       - Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczególne życzenia składamy Księdzu Prałatowi Janowi Dziaskowi, który w środę obchodzi imieniny. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej w dalszej posłudze duszpasterskiej dla naszej wspólnoty.

 • Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Natomiast nie będzie dzisiaj Mszy świętych wieczornych, czyli o godz.: 17:00, 18:30 i 20:30, gdyż wtedy zasiadamy już do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycyjny chrześcijański charakter tego wieczoru. Pamiętajmy o przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, o wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd. Później zapraszamy wszystkich na Pasterkę, która rozpocznie się o północy. Wcześniej, o 23:30, będzie czuwanie przygotowane przez młodzież oazową, a tuż przed Pasterką złożymy sobie w kościele życzenia i połamiemy się opłatkiem. Dlatego przyjdźmy wcześniej i zabierzmy ze sobą z domu opłatek.
 • Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia, a we wtorek II Dzień Świąt. Msze święte w porządku niedzielnym. Zapraszamy do radosnego świętowania Narodzenia Bożego Syna - Naszego Zbawiciela.
 • W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny. O godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2017 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. Można jeszcze zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości. 
 • W niedzielę za tydzień ostatni dzień 2017 roku. O godz. 18:00 odprawimy uroczyste nieszpory, a po nich Mszę świętą na zakończenie Starego Roku. Z Bogiem zakończmy ten mijający rok. Podziękujmy za każde dobro, ale także przeprośmy Boga za wszelkie słabości i grzechy. Wyrazem tego będzie wspólny śpiew: "Święty Boże" oraz "Ciebie Boga wysławiamy".
 • Przed ołtarzem można jeszcze nabyć poświęcone w naszym kościele opłatki. Specjalne zestawy opłatkowe zawierają również życzenia i modlitwę wigilijną. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty świątecznych dekoracji i utrzymania naszego kościoła zimą.
 • Po Świętach rozpoczyna się wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Dokładny program całej kolędy, aż do końca stycznia, jest już dzisiaj wywieszony przy wyjściach z kościoła, a także zamieszczony w dzisiejszym biuletynie i na naszej parafialnej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim i zaplanowanie czasu odpowiednio wcześniej, by odwiedziny były możliwe.
 • Wszystkie ogłoszenia znajdziemy w bezpłatnym biuletynie parafialnym, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła. Dziś przede wszystkim pełny program kolędy. Zapraszamy do lektury.
 • Raz jeszcze przypominamy, że nie będzie dzisiaj Mszy świętych wieczornych, czyli o godz.: 17:00, 18:30 i 20:30. Ostatnią Mszę świętą odprawimy dziś o godz. 12:30.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Helena Kępińska z ul. Stachiewicza 25, Czesław Wójcik z ul. Stachiewicza 19 oraz Krystyna Kaleta z ul. Batalionu Skała AK 10. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2017-12-23
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne