Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Niedziela, 12 lipca 2020 r. imieniny: Brunona, Jana, Wery XV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu

Ogłoszenia

Ogłoszenia 21 grudnia 2013 wyświetleń: 2218

4. Niedziela Adwentu

We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie mszy św. wieczornej, gdyż wtedy zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycyjny chrześcijański charakter tego wieczoru. Pamiętajmy o przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, o wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd. Później zapraszamy wszystkich na Pasterkę, która rozpocznie się o północy. Wcześniej, o 23:30, będzie czuwanie przygotowane przez młodzież oazową, a tuż przed Pasterką złożymy sobie w kościele życzenia i połamiemy się opłatkiem. Dlatego przyjdźmy wcześniej i zabierzmy ze sobą z domu opłatek.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w środę         - Uroczystość Narodzenia Pańskiego
 • w czwartek   - Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika
 • w piątek        - Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
 • w sobotę       - Święto św. Młodzianków Męczenników
 • w niedzielę   - Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Solenizantom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia składamy Księdzu Prałatowi Janowi Dziaskowi, który w piątek obchodzi imieniny. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej oraz wstawiennictwa Patrona - św. Jana Ewangelisty - w dalszej posłudze duszpasterskiej dla naszej wspólnoty.

 • Po każdej Mszy świętej Zespół Charytatywny rozprowadza Świece Wigilijne Caritas. Zachęcamy również do nabywania u ministrantów wigilijnego sianka. Dochód z jego sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby Służby Ołtarza, szczególnie na wspólne wyjazdy ministrantów i lektorów.
 • Przed ołtarzem można jeszcze nabyć poświęcone w naszym kościele opłatki. Specjalne zestawy opłatkowe zawierają również życzenia i modlitwę wigilijną. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty utrzymania naszego kościoła zimą.
 • Od kilku dni spowiadamy poza Mszami św. również w dodatkowych godzinach. Także w poniedziałek będziemy spowiadać od godz. 16:00 do 19:30. Prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi na dzień wigilijny.
 • W środę Uroczystość Bożego Narodzenia, a w czwartek II Dzień Świąt. Msze święte w porządku niedzielnym. Zapraszamy do radosnego świętowania Narodzenia Bożego Syna - Naszego Zbawiciela.
 • Za tydzień, w Niedzielę Świętej Rodziny, o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich Małżeństw z naszej parafii, które w roku 2013 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości. 
 • Tego samego dnia, czyli w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o 12:30 w naszym kościele będzie gościł zespół regionalny Młode Podhale, którego kapelanem i członkiem jest ks. Piotr. Podczas Mszy św. zespół będzie śpiewał kolędy, a po niej w sali teatralnej odbędzie się krótka prezentacja jasełek i popis tańca góralskiego. Serdecznie zapraszamy.
 • Nasz niepełnosprawny parafianin Paweł Waśniowski, poruszający się na wózku, któremu pomagają studenci, w związku z ich wyjazdem na Święta prosi o pomoc w dotarciu do kościoła w dniach pomiędzy 22 grudnia, a 6 stycznia. Przyłączamy się do jego prośby. Kontakt do Pawła można znaleźć tutaj.
 • Po Świętach rozpoczyna się wizyta duszpasterska, zwana popularnie kolędą. Dokładny program całej kolędy, aż do końca stycznia, jest już dziś wywieszony przy wyjściach z kościoła, a także zamieszczony tutaj. Prosimy o zapoznanie się z nim i zaplanowanie czasu odpowiednio wcześniej, by odwiedziny były możliwe.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności.  Są to śp.: Janusz Kowanetz z ul. Opolskiej 33, Halina Hałacińska z ul. Palacha 11, Wacław Bełza z ul. Stachiewicza 17, Makary Stankowski z ul. Bratysławskiej 2A i Beata Rohr. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2013-12-21
Wszystkich rekordów:

15. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-07-11

14. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-07-04

13. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-06-26

12. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-06-20

11. Niedziela Zwykła

utworzono : 2020-06-13
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne