Ogłoszenia

Ogłoszenia 21 grudnia 2013 wyświetleń: 2197

4. Niedziela Adwentu

We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie mszy św. wieczornej, gdyż wtedy zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycyjny chrześcijański charakter tego wieczoru. Pamiętajmy o przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, o wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd. Później zapraszamy wszystkich na Pasterkę, która rozpocznie się o północy. Wcześniej, o 23:30, będzie czuwanie przygotowane przez młodzież oazową, a tuż przed Pasterką złożymy sobie w kościele życzenia i połamiemy się opłatkiem. Dlatego przyjdźmy wcześniej i zabierzmy ze sobą z domu opłatek.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w środę         - Uroczystość Narodzenia Pańskiego
 • w czwartek   - Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika
 • w piątek        - Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
 • w sobotę       - Święto św. Młodzianków Męczenników
 • w niedzielę   - Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Solenizantom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia składamy Księdzu Prałatowi Janowi Dziaskowi, który w piątek obchodzi imieniny. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej oraz wstawiennictwa Patrona - św. Jana Ewangelisty - w dalszej posłudze duszpasterskiej dla naszej wspólnoty.

 • Po każdej Mszy świętej Zespół Charytatywny rozprowadza Świece Wigilijne Caritas. Zachęcamy również do nabywania u ministrantów wigilijnego sianka. Dochód z jego sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby Służby Ołtarza, szczególnie na wspólne wyjazdy ministrantów i lektorów.
 • Przed ołtarzem można jeszcze nabyć poświęcone w naszym kościele opłatki. Specjalne zestawy opłatkowe zawierają również życzenia i modlitwę wigilijną. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty utrzymania naszego kościoła zimą.
 • Od kilku dni spowiadamy poza Mszami św. również w dodatkowych godzinach. Także w poniedziałek będziemy spowiadać od godz. 16:00 do 19:30. Prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi na dzień wigilijny.
 • W środę Uroczystość Bożego Narodzenia, a w czwartek II Dzień Świąt. Msze święte w porządku niedzielnym. Zapraszamy do radosnego świętowania Narodzenia Bożego Syna - Naszego Zbawiciela.
 • Za tydzień, w Niedzielę Świętej Rodziny, o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich Małżeństw z naszej parafii, które w roku 2013 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości. 
 • Tego samego dnia, czyli w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o 12:30 w naszym kościele będzie gościł zespół regionalny Młode Podhale, którego kapelanem i członkiem jest ks. Piotr. Podczas Mszy św. zespół będzie śpiewał kolędy, a po niej w sali teatralnej odbędzie się krótka prezentacja jasełek i popis tańca góralskiego. Serdecznie zapraszamy.
 • Nasz niepełnosprawny parafianin Paweł Waśniowski, poruszający się na wózku, któremu pomagają studenci, w związku z ich wyjazdem na Święta prosi o pomoc w dotarciu do kościoła w dniach pomiędzy 22 grudnia, a 6 stycznia. Przyłączamy się do jego prośby. Kontakt do Pawła można znaleźć tutaj.
 • Po Świętach rozpoczyna się wizyta duszpasterska, zwana popularnie kolędą. Dokładny program całej kolędy, aż do końca stycznia, jest już dziś wywieszony przy wyjściach z kościoła, a także zamieszczony tutaj. Prosimy o zapoznanie się z nim i zaplanowanie czasu odpowiednio wcześniej, by odwiedziny były możliwe.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności.  Są to śp.: Janusz Kowanetz z ul. Opolskiej 33, Halina Hałacińska z ul. Palacha 11, Wacław Bełza z ul. Stachiewicza 17, Makary Stankowski z ul. Bratysławskiej 2A i Beata Rohr. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2013-12-21
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: