Sobota, 28 marca 2020 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni Sobota V tygodnia Wielkiego Postu

Ogłoszenia 21 grudnia 2019 wyświetleń: 952

4. Niedziela Adwentu

• w środę       - Uroczystość Bożego Narodzenia
  • w czwartek - Święto Św. Szczepana, męczennika
  • w piątek      - Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
  • w sobotę     - Święto Świętych Młodzianków Męczenników
  • w niedzielę - Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczególne życzenia składamy Księdzu Prałatowi Janowi Dziaskowi, który w piątek obchodzi imieniny. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej w posłudze kapłańskiej.

• Wszystkich starszych i samotnych zapraszamy w poniedziałek, czyli jutro, na wieczerzę wigilijną. Poprzedzi ją Msza święta o godz. 12:00 w kaplicy, a spotkanie przy stole będzie w sali pod plebanią.
  • We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Rano o godz. 6:30 odprawimy ostatnie roraty. Nie będzie natomiast Mszy św. wieczornej, gdyż wtedy zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycyjny chrześcijański charakter tego wieczoru. Pamiętajmy o przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, o wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd. Później zapraszamy wszystkich na Pasterkę, która rozpocznie się o północy. Wcześniej, od 23:30, złożymy sobie w kościele życzenia i połamiemy się wspólnie opłatkiem. Dlatego przyjdźmy wcześniej i zabierzmy ze sobą z domu opłatek.
  • W środę Uroczystość Bożego Narodzenia, a w czwartek II Dzień Świąt. Msze święte w porządku niedzielnym. Zapraszamy do radosnego świętowania Narodzenia Bożego Syna - Naszego Zbawiciela.
  • W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2019 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. Można jeszcze zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości. Jednocześnie prosimy, by osoby już zgłoszone sprawdziły na liście gablocie przed kościołem, czy imiona i nazwiska zostały prawidłowo zapisane i o zgłoszenie w zakrystii ewentualnych błędów.
  • Przed ołtarzem można jeszcze nabyć poświęcone w naszym kościele opłatki. Specjalne zestawy opłatkowe zawierają również życzenia i modlitwę wigilijną. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty świątecznych dekoracji i utrzymania naszego kościoła zimą.
  • W związku z budową szopki w kościele, figurka św. Antoniego została czasowo przeniesiona na drugą stronę z przodu kościoła.
  • Po Świętach rozpoczyna się wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Dokładny program całej kolędy, aż do końca stycznia, jest już dzisiaj wywieszony przy wyjściach z kościoła, a także zamieszczony w dzisiejszym biuletynie i na naszej parafialnej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim i zaplanowanie czasu odpowiednio wcześniej, by odwiedziny były możliwe.
  • Wszystkie ogłoszenia znajdziemy w bezpłatnym biuletynie parafialnym, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła. Pod chórem jest także dostępna najnowsza prasa katolicka, dzisiaj wydania świąteczne w nieco wyższej cenie. Zachęcamy do lektury.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Henryk Znój z ul. Opolskiej 41, Elżbieta Cisek z ul. Kluczborskiej 56, Zofia Wnorowska z ul. Palacha 11, Leokadia Mroczek z ul. Opolskiej 47, Stanisław Dziura z ul. Stachiewicza 27, Marcela Kania z ul. Stachiewicza 25, Romana Wyrwicz z ul. Batalionu "Skała" AK 6, Maria Sajler z ul. Łokietka 55 i Czesław Szewczyk z ul. Kluczborskiej 4. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2019-12-21