Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Sobota, 28 marca 2020 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni Sobota V tygodnia Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Ogłoszenia 21 grudnia 2019 wyświetleń: 952

4. Niedziela Adwentu

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w środę       - Uroczystość Bożego Narodzenia
 • w czwartek - Święto Św. Szczepana, męczennika
 • w piątek      - Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
 • w sobotę     - Święto Świętych Młodzianków Męczenników
 • w niedzielę - Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczególne życzenia składamy Księdzu Prałatowi Janowi Dziaskowi, który w piątek obchodzi imieniny. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej w posłudze kapłańskiej.

 • Wszystkich starszych i samotnych zapraszamy w poniedziałek, czyli jutro, na wieczerzę wigilijną. Poprzedzi ją Msza święta o godz. 12:00 w kaplicy, a spotkanie przy stole będzie w sali pod plebanią.
 • We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Rano o godz. 6:30 odprawimy ostatnie roraty. Nie będzie natomiast Mszy św. wieczornej, gdyż wtedy zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycyjny chrześcijański charakter tego wieczoru. Pamiętajmy o przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, o wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd. Później zapraszamy wszystkich na Pasterkę, która rozpocznie się o północy. Wcześniej, od 23:30, złożymy sobie w kościele życzenia i połamiemy się wspólnie opłatkiem. Dlatego przyjdźmy wcześniej i zabierzmy ze sobą z domu opłatek.
 • W środę Uroczystość Bożego Narodzenia, a w czwartek II Dzień Świąt. Msze święte w porządku niedzielnym. Zapraszamy do radosnego świętowania Narodzenia Bożego Syna - Naszego Zbawiciela.
 • W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2019 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. Można jeszcze zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości. Jednocześnie prosimy, by osoby już zgłoszone sprawdziły na liście gablocie przed kościołem, czy imiona i nazwiska zostały prawidłowo zapisane i o zgłoszenie w zakrystii ewentualnych błędów.
 • Przed ołtarzem można jeszcze nabyć poświęcone w naszym kościele opłatki. Specjalne zestawy opłatkowe zawierają również życzenia i modlitwę wigilijną. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty świątecznych dekoracji i utrzymania naszego kościoła zimą.
 • W związku z budową szopki w kościele, figurka św. Antoniego została czasowo przeniesiona na drugą stronę z przodu kościoła.
 • Po Świętach rozpoczyna się wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Dokładny program całej kolędy, aż do końca stycznia, jest już dzisiaj wywieszony przy wyjściach z kościoła, a także zamieszczony w dzisiejszym biuletynie i na naszej parafialnej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim i zaplanowanie czasu odpowiednio wcześniej, by odwiedziny były możliwe.
 • Wszystkie ogłoszenia znajdziemy w bezpłatnym biuletynie parafialnym, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła. Pod chórem jest także dostępna najnowsza prasa katolicka, dzisiaj wydania świąteczne w nieco wyższej cenie. Zachęcamy do lektury.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Henryk Znój z ul. Opolskiej 41, Elżbieta Cisek z ul. Kluczborskiej 56, Zofia Wnorowska z ul. Palacha 11, Leokadia Mroczek z ul. Opolskiej 47, Stanisław Dziura z ul. Stachiewicza 27, Marcela Kania z ul. Stachiewicza 25, Romana Wyrwicz z ul. Batalionu "Skała" AK 6, Maria Sajler z ul. Łokietka 55 i Czesław Szewczyk z ul. Kluczborskiej 4. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2019-12-21
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne