Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Piątek, 23 kwietnia 2021 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha

Ogłoszenia

Ogłoszenia 19 grudnia 2020 wyświetleń: 1095

4. Niedziela Adwentu

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w piątek       - Uroczystość Bożego Narodzenia
 • w sobotę      - Święto Św. Szczepana, męczennika
 • w niedzielę - Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 • W tym tygodniu, w poniedziałek, wtorek i środę, spowiadać będziemy dodatkowo również przed Mszami świętymi wieczornymi, czyli od godz. 17:00. Prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi na ostatnią chwilę, zwłaszcza z powodu ograniczeń związanych z epidemią.
 • W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Rano o godz. 6:30 odprawimy ostatnie roraty. Nie będzie natomiast Mszy św. wieczornej, gdyż wtedy zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycyjny chrześcijański charakter tego wieczoru. Później zapraszamy na Pasterkę. Z powodu ograniczeń ilościowych w kościołach, w tym roku wyjątkowo odprawimy dwie Pasterki, pierwszą o godz. 22:00, a kolejną o 24:00. Nie będzie także tradycyjnego dzielenia się opłatkiem w kościele. Jeśli osoby, które zamówiły intencje mszalne na Pasterkę, są zainteresowane przeniesieniem ich na 22:00, to prosimy o podejście dzisiaj lub jutro do zakrystii lub kancelarii. Możemy kilka intencji przenieść na wcześniejszą godzinę. Prosimy, aby skorzystać z możliwości wyboru udziału w jednej z dwóch Pasterek, ale jednocześnie przypominamy, że na obydwu obowiązują nadal limity ilościowe, których jesteśmy zobowiązani przestrzegać. Stąd zapraszamy również do udziału „on line”.
 • W piątek, w Uroczystość Bożego Narodzenia, odwiedzi nasz kościół Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski. Odprawi Mszę świętą o godz. 11:00, podczas której wprowadzi do naszej świątynii relikwie św. Jana Pawła II oraz pobłogosławi figurę Ojca Świętego. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości głównie poprzez łącza internetowe, a osobiście w mniejszej ilości, zgodnie z limitem.
 • W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2020 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. Można jeszcze zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów. Jeśli niektóre pary Jubilatów nie mogą lub obawiają się przyjścia na tę uroczystość osobiście, to zachęcamy do wzięcia w niej udziału poprzez transmisję internetową. Pamiątkowe listy gratulacyjne będzie można odebrać w zakrystii w późniejszym terminie.
 • Przypominamy, że wspólnota młodzieżowa Chrystus na Krowodrzy prowadzi wolontariat niosący pomoc osobom starszym i samotnym. Numer telefonu, oraz szczegóły dotyczące tej pomocy znajdziemy na plakatach przy wyjściach z kościoła, a także TUTAJ.
 • Przed ołtarzem można jeszcze nabyć poświęcone w naszym kościele opłatki. Specjalne zestawy opłatkowe zawierają również życzenia i modlitwę wigilijną. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty świątecznych dekoracji i utrzymania naszego kościoła zimą.
 • Dzisiejsza składka na tacę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, jest kolejną składką inwestycyjną.
 • Tegoroczna wizyta duszpasterska, czyli kolęda nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Nie będziemy odwiedzać Waszych domów, poza wyjątkowymi indywidualnymi prośbami o poświęcenie nowych mieszkań i domów. Natomiast będziemy zapraszać w styczniu poszczególne rejony parafii na Msze święte kolędowe do kościoła. Więcej szczegółów na ten temat podamy po Świętach.
 • Przed nami piękne i wyczekiwane Święta. Z powodu pandemii i ograniczeń ilościowych będziemy je jednak przeżywać w tym roku w innej formie. Prosimy, aby stosować się do wszystkich zarządzeń państwowych. W naszym kościele może jednorazowo przebywać określona ilość osób. Dotyczy to wszystkich Mszy świątecznych, jednej i drugiej Pasterki, jak i uroczystości z udziałem Arcybiskupa. Prosimy o roztropność i wyrozumiałość, gdyż może się zdarzyć, że kościół będzie zamknięty z powodu wyczerpania limitu. Zawsze jest możliwość udziału poprzez transmisję na żywo z naszego kościoła, dostępną cały czas na naszej stronie. Dziękujemy za zrozumienie. Ufamy, że głębokie przeżycie tych pełnych nadziei Świąt Narodzenia Pana wleje w nasze serca betlejemski pokój i pomoże z optymizmem spoglądać w przyszłość, także w Nowy, oby lepszy Rok.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Janina Laskowska i Zofia Szczepanow z ul. Krowoderskich Zuchów 23, Hanna Dębska z ul. Stachiewicza 35B i Alicja Zaborowska z ul. Wybickiego 16. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.


aktualizowano: 2020-12-20
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne