Piątek, 23 kwietnia 2021 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha

Ogłoszenia 19 grudnia 2020 wyświetleń: 1095

4. Niedziela Adwentu

• w piątek       - Uroczystość Bożego Narodzenia
  • w sobotę      - Święto Św. Szczepana, męczennika
  • w niedzielę - Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• W tym tygodniu, w poniedziałek, wtorek i środę, spowiadać będziemy dodatkowo również przed Mszami świętymi wieczornymi, czyli od godz. 17:00. Prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi na ostatnią chwilę, zwłaszcza z powodu ograniczeń związanych z epidemią.
  • W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Rano o godz. 6:30 odprawimy ostatnie roraty. Nie będzie natomiast Mszy św. wieczornej, gdyż wtedy zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycyjny chrześcijański charakter tego wieczoru. Później zapraszamy na Pasterkę. Z powodu ograniczeń ilościowych w kościołach, w tym roku wyjątkowo odprawimy dwie Pasterki, pierwszą o godz. 22:00, a kolejną o 24:00. Nie będzie także tradycyjnego dzielenia się opłatkiem w kościele. Jeśli osoby, które zamówiły intencje mszalne na Pasterkę, są zainteresowane przeniesieniem ich na 22:00, to prosimy o podejście dzisiaj lub jutro do zakrystii lub kancelarii. Możemy kilka intencji przenieść na wcześniejszą godzinę. Prosimy, aby skorzystać z możliwości wyboru udziału w jednej z dwóch Pasterek, ale jednocześnie przypominamy, że na obydwu obowiązują nadal limity ilościowe, których jesteśmy zobowiązani przestrzegać. Stąd zapraszamy również do udziału „on line”.
  • W piątek, w Uroczystość Bożego Narodzenia, odwiedzi nasz kościół Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski. Odprawi Mszę świętą o godz. 11:00, podczas której wprowadzi do naszej świątynii relikwie św. Jana Pawła II oraz pobłogosławi figurę Ojca Świętego. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości głównie poprzez łącza internetowe, a osobiście w mniejszej ilości, zgodnie z limitem.
  • W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich małżeństw z naszej parafii, które w roku 2020 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa. Można jeszcze zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów. Jeśli niektóre pary Jubilatów nie mogą lub obawiają się przyjścia na tę uroczystość osobiście, to zachęcamy do wzięcia w niej udziału poprzez transmisję internetową. Pamiątkowe listy gratulacyjne będzie można odebrać w zakrystii w późniejszym terminie.
  • Przypominamy, że wspólnota młodzieżowa Chrystus na Krowodrzy prowadzi wolontariat niosący pomoc osobom starszym i samotnym. Numer telefonu, oraz szczegóły dotyczące tej pomocy znajdziemy na plakatach przy wyjściach z kościoła, a także TUTAJ.
  • Przed ołtarzem można jeszcze nabyć poświęcone w naszym kościele opłatki. Specjalne zestawy opłatkowe zawierają również życzenia i modlitwę wigilijną. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty świątecznych dekoracji i utrzymania naszego kościoła zimą.
  • Dzisiejsza składka na tacę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, jest kolejną składką inwestycyjną.
  • Tegoroczna wizyta duszpasterska, czyli kolęda nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Nie będziemy odwiedzać Waszych domów, poza wyjątkowymi indywidualnymi prośbami o poświęcenie nowych mieszkań i domów. Natomiast będziemy zapraszać w styczniu poszczególne rejony parafii na Msze święte kolędowe do kościoła. Więcej szczegółów na ten temat podamy po Świętach.
  • Przed nami piękne i wyczekiwane Święta. Z powodu pandemii i ograniczeń ilościowych będziemy je jednak przeżywać w tym roku w innej formie. Prosimy, aby stosować się do wszystkich zarządzeń państwowych. W naszym kościele może jednorazowo przebywać określona ilość osób. Dotyczy to wszystkich Mszy świątecznych, jednej i drugiej Pasterki, jak i uroczystości z udziałem Arcybiskupa. Prosimy o roztropność i wyrozumiałość, gdyż może się zdarzyć, że kościół będzie zamknięty z powodu wyczerpania limitu. Zawsze jest możliwość udziału poprzez transmisję na żywo z naszego kościoła, dostępną cały czas na naszej stronie. Dziękujemy za zrozumienie. Ufamy, że głębokie przeżycie tych pełnych nadziei Świąt Narodzenia Pana wleje w nasze serca betlejemski pokój i pomoże z optymizmem spoglądać w przyszłość, także w Nowy, oby lepszy Rok.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Janina Laskowska i Zofia Szczepanow z ul. Krowoderskich Zuchów 23, Hanna Dębska z ul. Stachiewicza 35B i Alicja Zaborowska z ul. Wybickiego 16. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

aktualizowano: 2020-12-20

2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone