Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia 10 maja 2014 wyświetleń: 1429

4. Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj o godz. 9:00 wyrusza tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Zapraszamy.

• w środę   - Święto św. Macieja, Apostoła
  • w piątek  - Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczególne życzenia opieki Bożej, spełnienia zamierzeń i dalszego rozwoju talentu muzycznego składamy naszemu Panu Organiście Robertowi, który we wtorek obchodzi imieniny.

• W niedzielę za tydzień na Mszach św. o godz.: 9:30, 11:00 i 12:30 odbędą się rocznice I Komunii Św. dzieci z klas III naszych szkół.
  • Również w przyszłą niedzielę podopieczni naszej świetlicy „Przystań” dla dzieci z ubogich rodzin prowadzić będą zbiórkę na ich wyjazd wakacyjny.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza we wtorek 13 maja na nabożeństwo majowe o godz. 18:00, Mszę św. o 18:30, a po niej na spotkanie koła.
  • Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe, które odprawiamy o godz. 18:00. W środę nabożeństwo połączone będzie z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Natomiast w piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Zakończy ją o godz. 18:00 nabożeństwo majowe oraz odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego i litanii do św. Jana Pawła II. Nabożeństwo sobotnie połączymy z modlitwami do naszej patronki św. Jadwigi.
  • Zapraszamy na VII Pielgrzymkę Sportowców i Kibiców Małopolski do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w środę 14 maja o godz. 19:00. Niech ta pielgrzymka połączy wszystkich sympatyków sportu w naszych parafiach: grupy młodzieżowe, ministrantów, dzieci i dorosłych kochających sport. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
  • Dzisiaj p. Bogusław Nowaliński, autor tomiku wierszy „Retrospekcja i zaduma” o św. Janie Pawle II podpisuje przed kościołem swoją książkę. Zachęcamy do nabycia tej wyjątkowej pozycji dla siebie lub jako prezent dla kogoś bliskiego.
  • Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 130 ul. Krowoderskich Zuchów 28 zapraszają na przedstawienie "Papieżowi Polakow - Przedszkolaki", które odbędzie się w niedzielę za tydzień w sali teatralnej Centrum Kultury im. Św. Jadwigi.
  • Na prośbę Rady Dzielnicy IV informujemy o cyklu spotkań dla mieszkańców w sprawie Budżetu Obywatelskiego. Szczegóły są zamieszczone na plakatach na drzwiach kościoła.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w Biuletynie Parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła. Gazetka jest bezpłatna. Prosimy zabierać ją po jednym egzemplarzu na rodzinę. Poprzednie numery biuletynu są jeszcze na stoisku z prasą katolicką.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Zbigniew Czubiński z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Stanisława Ziembińska z ul. Krowoderskich Zuchów 20 oraz Jarosław Szastak i Barbara Herman z ul. Kluczborskiej 4. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2014-05-10