2519newsy * Ogłoszenia | Kraków - Parafia św. Jadwigi
Wtorek, 21 sierpnia 2018 r. imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty Wtorek XX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Piusa X

Ogłoszenia 21 kwietnia 2018 wyświetleń: 266

4. Niedziela Wielkanocna

• w poniedziałek  - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika
  • w środę              - Święto św. Marka, Ewangelisty

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, w tym również Księdzu Proboszczowi, który w środę będzie obchodził imieniny.

• W najbliższą sobotę 28 kwietnia odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej. Uroczystość będzie miała miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godz. 10:00. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Więcej o kulisach procesu beatyfikacyjnego nowej błogosławionej możemy przeczytać w biuletynie parafialnym. Odsłania je ks. dr Andrzej Scąber, który przedstawił je również jako gość naszej parafii w ostatni piątek podczas spotkania w sali teatralnej.
  • W przyszłą niedzielę 29 kwietnia, czyli w 5. Niedzielę Wielkanocną, zapraszamy na wyjątkowe nabożeństwo w naszym kościele. O godz. 18:00 odprawimy Drogę Światła. Więcej informacji na ten temat podamy za tydzień w biuletynie. Zachęcamy do udziału w modlitewnej wielkanocnej radości.
  • Działająca przy naszej parafii wspólnota „Bystrzaki” zbiera dzisiaj przy kościele ofiary na pomoc w zorganizowaniu wyjazdu wakacyjnego dla swoich podopiecznych. Wspólnota skupia osoby niepełnosprawne, ich rodziców i młodzież. Dziękujemy za życzliwość i każdy dar serca.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 w kaplicy MB odbedzie sie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. ze Szkoły Podstawowej nr 21.
  • Parafialny Klub Sportowy zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie w formie przekazania 1% podatku. Klub zaprasza także dzieci i młodzież na sierpniowe obozy letnie w górach oraz nad morzem w Łebie. Zapraszamy również na siłownię i do gabinetu rehabilitacyjnego. Szczegóły na ulotkach i na stronie Klubu.
  • Akcja Katolicka proponuje zakup w promocyjnej cenie książki wydanej na 100-lecie naszej niepodległości pod tytułem "Niepodległa" oraz „Biblii młodych” z załączonym dyplomikiem z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Książki są dostępne przy stoliku obok wejścia do kościoła lub w zakrystii do końca kwietnia w niedziele po Mszach Świętych.
  • Firma Marmed zaprasza na badania słuchu. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach przy wyjściu z kościoła.
  • Więcej bieżących informacji znajdziemy w najnowszym biuletynie, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Andrzej Firsowicz z ul. Krowoderskich Zuchów 13 i Mieczysław Wilczek z ul. Wybickiego 30. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2018-04-21

utworzono : 2018-08-18