Piątek, 19 lipca 2019 r. imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego Piątek XV tygodnia okresu zwykłego

Ogłoszenia 11 maja 2019 wyświetleń: 372

4. Niedziela Wielkanocna

• we wtorek   - Święto św. Macieja, Apostoła
  • w czwartek - Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych.

• Dzisiaj o godz. 8:30 wyrusza tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. W tym roku z powodu remontu ulic: Stradom i Krakowskiej procesja przejdzie z katedry inną trasą, a mianowicie ulicami: Podzamcze, Bernardyńska, bulwary wiślane, Dietla, Augustiańska i Skałeczna. Wyjątkowo także nie będzie powrotnej procesji do katedry po Mszy świętej na Skałce. W imieniu Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału.
  • Dzisiaj przy naszym kościele po wszystkich Mszach świętych prowadzona jest kwesta przez przedstawicieli Sportowego Stowarzyszenia Niewidomych. Celem tej zbiórki jest wspomożenie finansowania rehabilitacji osób niewidomych i niedowidzących. Więcej o działalności Stowarzyszenia możemy przeczytać w dzisiejszym biuletynie.
  • W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W naszych modlitwach pamiętajmy w tych dniach także o tegorocznych maturzystach.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III Szkoły św. Jadwigi oraz Szkoły Polskich Noblistów przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Wraz z Katolicką Szkołą św. Jadwigi Królowej zapraszamy do udziału w Grze Rodzinnej związanej z osobą Naszej Patronki Zanim powstały telefony alarmowe - czyli historia służb ratowniczych w Krakowie. Aby wziąć udział w tej grze, należy zaopatrzyć się w specjalne karty z zadaniami. Rozdajemy je dzisiaj wśród dzieci na Mszy św. o godz. 11:00. Można je także pobrać z ze strony internetowej szkoły, ze strony parafii lub w zakrystii. Później trzeba odbyć rodzinny spacer wyznaczonym szlakiem, wykonując polecenia. Wypełnione karty należy złożyć w sekretariacie Szkoły św. Jadwigi lub w zakrystii do 3 czerwca. Uczestnicy gry rodzinnej zostaną nagrodzeni w niedzielę 9 czerwca na Mszy Św. o godz. 11:00. Zapraszamy nie tylko dzieci, ale całe rodziny to tej ciekawej gry.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga ogłasza zapisy na organizowane tutaj na miejscu Wakacje z Jadwigą. Turnus I końcem czerwca, turnus II w pierwszym tygodniu lipca. Zajęcia będą się odbywały w godzinach od 9 do 16. Koszt turnusu 350 zł, a cena obejmuje: drugie śniadanie, obiad, zajęcia oraz atrakcje. Szczegóły na ulotkach przy drzwiach oraz na plakatach.
  • Więcej ogłoszeń i innych ciekawych informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym biuletynie parafialnym przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Piotr Stachowicz z ul. Krowoderskich Zuchów 25, Maciej Sokalski z ul. Krowoderskich Zuchów 26 i Sylwia Janiszewska z ul. Łokietka 57A. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2019-05-11

utworzono : 2019-07-13