Sobota, 15 grudnia 2018 r. imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny Sobota II tygodnia adwentu

Ogłoszenia 10 marca 2018 wyświetleń: 772

4. Niedziela Wielkiego Postu

• Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczególnie ks. Grzegorzowi, który jutro ma imieniny oraz p. Patrycji organistce, które będzie obchodzić imieniny we wtorek życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w realizacji powołania, w pracy dla naszej wspólnoty i w życiu osobistym.
  • Dzisiaj gościem naszej parafii jest ks. Wojciech Kościelniak - misjonarz z Tanzanii. Na wszystkich Mszach świętych głosi on świadectwo pracy na misjach, a po Mszach swiętych można wesprzeć dobrowolnym datkiem sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari, gdzie ks. Wojciech pracuje. Przypominamy również, że w najbliższą środę o godz. 19:00 w sali teatralnej będzie spotkanie z ks. Wojciechem oraz z przedstawicielką Fundacji „Kiabakari”. Będzie to okazja, by jeszcze więcej dowiedzieć się i porozmawiać na temat misji w Tanzanii. Serdecznie zapraszamy.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00. Natomiast w niedzielę na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w udekorowaniu kościoła na zbliżające się Święta.
  • W sobotę Mszą swiętą i nauką dla chorych w dolnej kaplicy o godz. 11:00 ropoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii. Potrwają one do środy 21 marca. W tym roku wygłosi je ks. dr hab. Robert Woźniak.
  • Także w sobotę odwiedzimy z Komunią świętą chorych w domach. Prosimy o zgłaszanie ich do piątku w zakrystii lub w kancelarii.
  • Zespół Charytatywny po każdej Mszy św. rozprowadza baranki paschalne. Zebrane pieniądze będą przekazane do krakowskiej Caritas na pomoc dla potrzebujących.
  • Zapisy na paczki świąteczne do 15 marca u s. Joanny podczas dyżuru charytatywnego.
  • Za tydzień nasi zaprzyjaźnieni pszczelarze będą sprzedawać miód.
  • Szkola podstawowa nr 15 przy ul. Kluczborskiej ogłasza nabor do klasy pierwszej, czwartej i siodmej oraz zaprasza na dzien otwarty w sobotę 17 marca od godz. 10:00.
  • Więcej informacji i ogłoszeń znajdziemy w najnowszym biuletynie. Dzisiaj polecamy pełny program rekolekcji parafialnych, które rozpoczną się w sobotę. Zachęcamy do lektury.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Teresa Murzyn z ul. Stachiewicza 13, Stanisława Piwowar z ul. Stachiewicza 47, Maria Woźniak z ul. Wybickiego 14 oraz Andrzej Wolski z ul. Rusznikarskiej 3. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2018-03-10

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone