Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego Wtorek II tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Wincentego, św. Wincentego Pallottiego

Ogłoszenia

Ogłoszenia 28 stycznia 2018 wyświetleń: 1001

4. Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w środę   - wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana
 • w piątek  - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 21 oraz uczniowie klasy 2a i 3c serdecznie zapraszają na Jasełka „Oddajmy pokłon Jezusowi” dzisiaj o godz. 11.45 (po Mszy świętej o godz. 11.00) w sali teatralnej przy naszym kościele.
 • W imieniu Profesora Janusza Skalskiego serdecznie zapraszamy na charytatywny koncert pod patronatem Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Artyści Opery krakowskiej i Piwnicy pod Baranami zaśpiewają kolędy dla chorych dzieci, podopiecznych Profesora dziś o godz. 14:00 w kościele oo. Bernardynów.
 • W piątek przypada Święto Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również XXII Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte odprawimy o godz.: 6:30, 7:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:30. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, jak co miesiąc, zapraszamy na kolejną adorację Najświętszego Sakramentu „Chrystus na Krowodrzy” o godz. 19:00, czyli bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W piątek spowiadamy od godz. 16:30. O 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o 17:45 nabożeństwo różańcowe. Tego dnia wyjątkowo nie będzie Mszy św. dla chorych o 11:00, gdyż będzie za tydzień z racji Światowego Dnia Chorego.
 • Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Natomiast w niedzielę za tydzień Zespół przeprowadzi zbiórkę na działalność kuchni św. Jadwigi.
 • W ostatnią niedzielę dzieci i młodzież z Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga przeprowadziły zbiórkę pieniędzy na akcję „Zima w mieście”. Zebrano 4.002 zł. Dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę, a w czwartek 25 stycznia podczas Mszy Św. klubowej modliliśmy się w intencji darczyńców. Natomiast w niedzielę 4 lutego po Mszy św. o godz. 12:30 zapraszamy wszystkich na salę teatralną na występy sportowo-artystyczne przygotowane przez zawodniczki klubu.
 • Będzie nam niezmiernie miło wystąpić przed państwem.Wspólnota „Ogród Maryi” działająca w ramach Duszpasterstwa Akademickiego „PATMOS” Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II zaprasza na spektakl taneczny „Lilia” inspirowany życiem Maryi.  Przedstawienie rozpocznie się o godz. 19.30, w niedzielę 4 lutego w sali teatralnej. Wstęp wolny.
 • Za tydzień zaprzyjaźnieni pszczelarze będą przy kościele rozprowadzać miód.
 • Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Samorządowego Przedszkola nr 130 w Krakowie, ul. Krowoderskich Zuchów 28, serdecznie zaprasza Rodziców wraz z pociechami do przedszkola na „Miesiąc otwartych drzwi” przez cały luty, we wtorki, środy i czwartki od 16:00 do 17:00.
 • W tym tygodniu kończy się tegoroczna kolęda. Bardzo dziękujemy za waszą gościnność i wiele sympatycznych słów kierowanych pod adresem księży i sióstr pracujących w naszej parafii. Dziękujemy także za ofiary składane przy okazji kolędy, które zgodnie z zasadami obowiązującymi w naszej diecezji są w części przeznaczone na utrzymanie domów księży emerytów w Swoszowicach i w Makowie oraz na Fundusz Obrony Życia SOS. Msze święte w intencji wszystkich, których w tym roku odwiedziliśmy po kolędzie odprawimy w najbliższym czasie, a o terminach poinformujemy wkrótce.
 • Jeśli ktoś nie mógł przyjąć kolędy w swoim czasie lub kolęda nie odbyła się z innych przyczyn, a chciałby jeszcze zaprosić księdza z wizytą duszpasterską, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub w kancelarii i ustalenie terminu indywidualnie.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Zofia Biernat z ul. Rusznikarskiej 13, Bogumiła Haczewska z ul. Palacha 3, Janina Łanoszka-Ożóg z ul. Stachiewicza 37 oraz Stanisława Fura z ul. Palacha 11. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2018-01-28
Wszystkich rekordów:

2. Niedziela Zwykła

utworzono : 2019-01-18

Niedziela Chrztu Pańskiego

utworzono : 2019-01-12

Święto Trzech Króli

utworzono : 2019-01-04

Niedziela Świętej Rodziny

utworzono : 2018-12-30

4. Niedziela Adwentu

utworzono : 2018-12-23
zobacz więcej »

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne