2434newsy * Ogłoszenia | Kraków - Parafia św. Jadwigi
Wtorek, 14 sierpnia 2018 r. imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy Wtorek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Maksymiliana Marii Kolbego

Ogłoszenia 28 stycznia 2018 wyświetleń: 847

• w środę   - wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana
  • w piątek  - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 21 oraz uczniowie klasy 2a i 3c serdecznie zapraszają na Jasełka „Oddajmy pokłon Jezusowi” dzisiaj o godz. 11.45 (po Mszy świętej o godz. 11.00) w sali teatralnej przy naszym kościele.
  • W imieniu Profesora Janusza Skalskiego serdecznie zapraszamy na charytatywny koncert pod patronatem Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Artyści Opery krakowskiej i Piwnicy pod Baranami zaśpiewają kolędy dla chorych dzieci, podopiecznych Profesora dziś o godz. 14:00 w kościele oo. Bernardynów.
  • W piątek przypada Święto Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również XXII Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte odprawimy o godz.: 6:30, 7:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:30. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, jak co miesiąc, zapraszamy na kolejną adorację Najświętszego Sakramentu „Chrystus na Krowodrzy” o godz. 19:00, czyli bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W piątek spowiadamy od godz. 16:30. O 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o 17:45 nabożeństwo różańcowe. Tego dnia wyjątkowo nie będzie Mszy św. dla chorych o 11:00, gdyż będzie za tydzień z racji Światowego Dnia Chorego.
  • Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Natomiast w niedzielę za tydzień Zespół przeprowadzi zbiórkę na działalność kuchni św. Jadwigi.
  • W ostatnią niedzielę dzieci i młodzież z Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga przeprowadziły zbiórkę pieniędzy na akcję „Zima w mieście”. Zebrano 4.002 zł. Dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę, a w czwartek 25 stycznia podczas Mszy Św. klubowej modliliśmy się w intencji darczyńców. Natomiast w niedzielę 4 lutego po Mszy św. o godz. 12:30 zapraszamy wszystkich na salę teatralną na występy sportowo-artystyczne przygotowane przez zawodniczki klubu.
  • Będzie nam niezmiernie miło wystąpić przed państwem.Wspólnota „Ogród Maryi” działająca w ramach Duszpasterstwa Akademickiego „PATMOS” Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II zaprasza na spektakl taneczny „Lilia” inspirowany życiem Maryi.  Przedstawienie rozpocznie się o godz. 19.30, w niedzielę 4 lutego w sali teatralnej. Wstęp wolny.
  • Za tydzień zaprzyjaźnieni pszczelarze będą przy kościele rozprowadzać miód.
  • Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Samorządowego Przedszkola nr 130 w Krakowie, ul. Krowoderskich Zuchów 28, serdecznie zaprasza Rodziców wraz z pociechami do przedszkola na „Miesiąc otwartych drzwi” przez cały luty, we wtorki, środy i czwartki od 16:00 do 17:00.
  • W tym tygodniu kończy się tegoroczna kolęda. Bardzo dziękujemy za waszą gościnność i wiele sympatycznych słów kierowanych pod adresem księży i sióstr pracujących w naszej parafii. Dziękujemy także za ofiary składane przy okazji kolędy, które zgodnie z zasadami obowiązującymi w naszej diecezji są w części przeznaczone na utrzymanie domów księży emerytów w Swoszowicach i w Makowie oraz na Fundusz Obrony Życia SOS. Msze święte w intencji wszystkich, których w tym roku odwiedziliśmy po kolędzie odprawimy w najbliższym czasie, a o terminach poinformujemy wkrótce.
  • Jeśli ktoś nie mógł przyjąć kolędy w swoim czasie lub kolęda nie odbyła się z innych przyczyn, a chciałby jeszcze zaprosić księdza z wizytą duszpasterską, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub w kancelarii i ustalenie terminu indywidualnie.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Zofia Biernat z ul. Rusznikarskiej 13, Bogumiła Haczewska z ul. Palacha 3, Janina Łanoszka-Ożóg z ul. Stachiewicza 37 oraz Stanisława Fura z ul. Palacha 11. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2018-01-28

utworzono : 2018-08-11