Piątek, 23 kwietnia 2021 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha

Ogłoszenia 30 stycznia 2021 wyświetleń: 672

• we wtorek - Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej
  • w piątek    - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  • w sobotę   - wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• We wtorek przypada Święto Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również XXV Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte odprawimy o godz.: 6:30, 7:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:30. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.
  • W tym tygodniu mamy także I czwartek, piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek grupa studentów i młodzieży pracującej Chrystus na Krowodrzy zaprasza wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19:00. W piątek spowiadamy od godz. 16:30, a o 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę o godz. 11:00 zapraszamy do kościoła na Mszę świętą osoby chore i starsze. Natomiast o godz. 17:45 zapraszamy na różaniec fatimski.
  • Zespół Charytatywny przeprowadzi w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi.
  • W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy tegoroczne spotkania kolędowe. Z powodu pandemii nie odwiedzaliśmy Waszych domów, ale zapraszaliśmy do kościoła poszczególne rejony parafii na Msze święte kolędowe. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na to zaproszenie i osobiście lub poprzez transmisję modlili się wspólnie z nami. Przy wyjściu i w okolicach szopki są jeszcze wystawione modlitewniki i obrazki kolędowe. Każdy, kto z różnych powodów nie mógł wziąć udziału w Mszach świętych kolędowych może sobie zabrać pamiątki tej wyjątkowej tegorocznej kolędy.
  • Na stoisku z prasą pod chórem dostępny jest nowy numer miesięcznika dla dzieci Staś.
  • Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski skierował do nas słowo, które zamieszczone jest TUTAJ.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Fryderyk Bała z ul. Łokietka 51 i Maria Jędrzejczyk z ul. Stachiewicza 31. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

aktualizowano: 2021-01-31

2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone