Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia 28 marca 2020 wyświetleń: 961

5. N. W. Postu GODZINY SPOWIEDZI i inne ogłoszenia

AKTUALNE OGŁOSZENIA PARAFIALNE!!!

/29.03.2020/

Nasi Drodzy Parafianie i Goście.

• Przypominamy, że w odpowiedzi na najnowsze przepisy, w niedziele 29 marca i 5 kwietnia nadal nie będzie w naszym kościele Mszy świętych niedzielnych odprawianych z ludem.
  • Odprawiamy tego dnia tylko jedną Mszę świętą koncelebrowaną o godz. 13:00 bez udziału wiernych. Można w niej uczestniczyć poprzez transmisję na naszej stronie internetowej, do czego gorąco zachęcamy.
  • W pozostałym czasie w niedziele od godziny 6:30 do 12:30 oraz od 16:00 do 19:00 będzie trwało wystawienie Najświętszego Sakramentu w ciszy. Będzie to okazja do prywatnej modlitwy. Pamiętajmy o odległości kilku metrów między osobami oraz ilości obecnych w jednym momencie nie większej niż 5.
  • Korzystajmy w tym czasie z dyspensy danej przez Księdza Arcybiskupa od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy świętej.
  • O ile nie nastąpią dalsze restrykcje, Msze święte w dni powszednie dostępne dla wszystkich odprawiamy w kościele w dotychczasowym porządku. Kościół jest otwierany 5 minut przed rozpoczęciem Mszy św. i wpuszczonych zostaje tylko 5 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje Mszy św.
  • Dodatkowe codzienne dyżury w konfesjonale będą w następującym porządku:
  • Niedziele: 8:00 do 12:00 i 16:00 do 20:00
  • Dni powszednie: 8:30 - 10:30 i 16:00 - 18:00
  • W tym czasie spowiadamy wyłącznie w dolnej kaplicy Matki Bożej w specjalnie przygotowanych konfesjonale.
  • W razie potrzeby, godziny dyżurów zostaną z czasem wydłużone.
  • W kaplicy może przebywać wyłącznie osoba spowiadająca się.
  • Jeśli będzie tworzyła się kolejka do spowiedzi, należy ustawiać się na zewnątrz, zachowując odstęp pomiędzy osobami w kolejce minimum 2 metry.
  • Aktualne są nadal wcześniejsze decyzje o zawieszeniu wszystkich innych wspólnych nabożeństw, rekolekcji, katechez, spotkań, poradni i kuchni świętej Jadwigi.
  • Trwa ciągła transmisja audio-video z naszego kościoła na stronie parafialnej.
  • Przypominamy także, że ciągle trwa zainicjowana przez młodzież z naszej parafii „Chrystus na Krowodrzy” akcja pomocy osobom samotnym i starszym „Nie jesteś sam - jest św. Jadwiga”. Osoby potrzebujące pomocy i chcące pomagać można zgłaszać pod numerem telefonu: 537 006 639.

WIĘCEJ AKTUALNYCH INFORMACJI znajdziemy przede wszystkim na naszej stronie internetowej www.swietajadwiga.diecezja.pl Ciągle pojawiają się tam nowe propozycje. Ostatnio zamieściliśmy kolejne nabożeństwa wielkopostne do prywatnego odprawiania, a także ciekawe katechezy dla dzieci. Zapraszamy.

Nie ustawajmy w modlitwie. Przyjmijmy wszystkie ograniczenia państwowe i kościelne ze zrozumieniem, gdyż służą one bezpieczeństwu naszemu i naszych najbliższych.

Tęsknimy za Wami. Za kościołem pełnym wiernych i radosną modlitwą zgromadzonej wspólnoty u św. Jadwigi. Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do naszych, rodzinnych zgromadzeń. Ufamy, że wkrótce będzie to znowu możliwe, ale do tego czasu musimy się wszyscy wykazać wielką odpowiedzialnością, by dotrwać w zdrowiu do ponownego radosnego spotkania.

Jako Wasi kapłani obiecujemy nieustającą modlitwę w intencji całej wspólnoty i każdego z Was z osobna.

ks. Proboszcz Marek Hajdyła

aktualizowano: 2020-04-04