Czwartek, 04 czerwca 2020 r. imieniny: Christy, Helgi, Karola Czwartek IX tygodnia okresu zwykłego

Ogłoszenia 16 maja 2014 wyświetleń: 1376

5. Niedziela Wielkanocna

Dzieci z klas III świętują dzisiaj rocznicę I Komunii Świętej. O godz. 9:30, rocznica dzieci ze Szkoły nr 113, o 11:00 ze Szkoły nr 21 i o 12:30 ze Szkoły Św. Jadwigi. Polecamy wszystkie dzieci z klas III wraz z rodzinami opiece Bożej i wstawiennictwu św. Jana Pawła II, aby nadal wiernie szły drogą wiary.

• w sobotę - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych.

• Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe, które odprawiamy o godz. 18:00, a w piątek na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
  • Dzisiaj podopieczni naszej świetlicy „Przystań” dla dzieci z ubogich rodzin prowadzą po Mszach św. zbiórkę do puszek na ich wyjazd wakacyjny.
  • Natomiast w niedzielę za tydzień Braterstwo Chorych przeprowadzi przy kościele zbiórkę do puszek na taki sam cel.
  • Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 130 ul. Krowoderskich Zuchów 28 zapraszają na przedstawienie "Papieżowi Polakowi - Przedszkolaki", które odbędzie się dzisiaj w sali teatralnej Centrum Kultury im. Św. Jadwigi o godz. 12:00. Zachęcamy do udziału wszystkich, a zwłaszcza dzieci.
  • Organizujemy dwudniową pielgrzymkę do Gidel, Niepokalanowa i Lichenia w dniach 28 i 29 czerwca /sobota, niedziela/. Koszt pielgrzymki 140 zł. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
  • Centrum Kultury im. Św Jadwigi serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7 - 12 lat na wakacyjne warsztaty "Wakacje ze Św. Jadwigą", które odbędą się w lipcu. W programie liczne zabawy muzyczne, zajęcia plastyczne, kącik kulinarny, zabawy integracyjne i sportowe, całodniowa wycieczka oraz piknik. Zapisy rozpoczynają się od 19 maja i będa prowadzone od poniedziałku do piątku w biurze Centrum Kultury od 15:00 do 18:00. Szczegóły na plakatach.
  • Zapraszamy na promocję audiobooka „Dzienniczka" św. Siostry Faustyny Kowalskiej czytanego przez znakomitych aktorów: Annę Dymną i Krzysztofa Globisza. Spotkanie odbędzie się w auli Akademii Ignatianum przy ul. Kopernika 26 w czwartek 22 maja o godzinie 18:00. Zapraszają Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z Krakowa.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła. Gazetka jest bezpłatna. Prosimy zabierać ją po jednym egzemplarzu na rodzinę. Wcześniejsze numery biuletynu są jeszcze na stoisku z prasą katolicką.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Ewa Zawrzykraj z ul. Krowoderskich Zuchów 20 i Małgorzata Kądziołka z ul. Stachiewicza 17. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2014-05-17