2248newsy * Ogłoszenia | Kraków - Parafia św. Jadwigi
Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Niedziela, 24 czerwca 2018 r. imieniny: Danuty, Jana, Janiny XII Niedziela okresu zwykłego | Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Ogłoszenia

Ogłoszenia 13 maja 2017 wyświetleń: 722

5. Niedziela Wielkanocna

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

  • w poniedziałek - Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych.

  • Wczoraj minęło 100 lat od pierwszych objawień Matki Bożej w Fatimie. Tamto wołanie Maryi wzywające do modlitwy różańcowej o pokój i wynagrodzenie naszych grzechów jest stale aktualne, również w naszych czasach. Wczoraj i dzisiaj na każdej Mszy świętej modlimy się w naszym kościele w tych intencjach, błagając o wstawiennictwo Królową Pokoju. Natomiast po wakacjach będziemy w naszej parafii gościć ks. Dyrektora Sekretariatu Fatimskiego Księży Pallotynów z Krzeptówek, który w tym jubileuszowym roku przybliży nam wszystkie aspekty objawień w Fatimie.
  • Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III Szkoły nr 113 przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w przyszłą niedzielę o tej samej porze Pierwsza Komunia Święta dla dzieci ze Szkoły nr 21.
  • Dzisiaj tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
  • Za tydzień naszym gościem będzie ks. Jacek Krzemień z Katolickiej Wspólnoty „Chleb Życia”, w której działa także siostra Małgorzata Chmielewska. Po Mszach świętych będzie możliwość wsparcia tej charytatywnej inicjatywy dobrowolną ofiarą. 
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • W sobotę 27 maja wyruszy jednodniowa X Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 25 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego lub w parafii w Krakowie - Nowym Ruczaju. Powrót z Kalwarii do Krakowa – autokarami.
  • Więcej ogłoszeń i innych ważnych informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Andrzej Trapp z ul. Stachiewicza 17, Stanisław Grzechynka z ul. Batalionu Skała AK 10 oraz Tadeusz Stolarz z ul. Opolskiej 15. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2017-05-13
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne