Niedziela, 22 września 2019 r. imieniny: Maury, Milany, Tomasza XXV Niedziela okresu zwykłego

Ogłoszenia 18 maja 2019 wyświetleń: 364

5. Niedziela Wielkanocna

• w piątek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych.

• Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły św. Jadwigi oraz ze Szkoły Polskich Noblistów przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast za tydzień I Komunia Święta dzieci ze Szkoły nr 113.
  • Wraz z młodzieżą z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia bardzo serdecznie zapraszamy dzisiaj przy kościele wszystkich parafian na Miasteczko Rodzinne. Od godz. 8.00 do godz. 15.00 czeka wiele atrakcji, takich jak: słodki kącik, wata cukrowa, balonowe ZOO, kącik fryzur, kącik rysunkowy i tym podobne, a także stoisko z wykonanym przez młodzież rękodziełem. Na zakończenie dnia o godz. 15:00 będzie można zobaczyć w naszej sali teatralnej spektakl przygotowany przez stypendystów. Serdecznie zapraszamy, aby skorzystać i docenić inicjatywę młodych ludzi.
  • W niedzielę za tydzień przedstawiciele Zespołu Szkół Specjalnych będą kwestować przy kościele na pokrycie kosztów wakacyjnego wyjazdu swoich dzieci.
  • Parafia organizuje wyjazd na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy. Wyjazd 1 czerwca o godz. 6:30. Zapisy w zakrystii.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Wraz z Katolicką Szkołą św. Jadwigi Królowej zapraszamy do udziału w Grze Rodzinnej związanej z osobą Naszej Patronki Zanim powstały telefony alarmowe - czyli historia służb ratowniczych w Krakowie. Aby wziąć udział w tej grze, należy zaopatrzyć się w specjalne karty z zadaniami. Są one jeszcze dostępne w zakrystii. Można je także pobrać z ze strony internetowej szkoły lub ze strony parafii. Później trzeba odbyć rodzinny spacer wyznaczonym szlakiem, wykonując polecenia. Wypełnione karty należy złożyć w sekretariacie Szkoły św. Jadwigi lub w zakrystii do 3 czerwca. Uczestnicy gry rodzinnej zostaną nagrodzeni w niedzielę 9 czerwca na Mszy Św. o godz. 11:00. Zapraszamy nie tylko dzieci, ale całe rodziny to tej ciekawej gry.
  • Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy każdego do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie przy wyjściu i na stronie internetowej: www.darna100.pl.
  • W przyszłą niedzielę odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W związku z tym otrzymaliśmy do odczytania słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, załączone w osobnym pliku poniżej.
  • Więcej ogłoszeń i innych ważnych informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Mikołaj Skwarek z ul. Krowoderskich Zuchów 9, Mieczysław Rataj z ul. Palacha 7 oraz Helena Bar z ul. Krowoderskich Zuchów 24. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2019-05-18

utworzono : 2019-09-21