Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia

Ogłoszenia 8 lutego 2020 wyświetleń: 338

5. Niedziela Zwykła

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

  • w poniedziałek - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • w piątek            - Święto świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

  • Dzisiaj gościmy w naszej parafii wolontariuszy z Misji Medycznej Doctors Africa. Są to lekarze specjaliści oraz studenci Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy niosą pomoc przy Misjach Katolickich w krajach wschodniej Afryki. Podczas poprzedniego pobytu w Tanzanii oraz Ugandzie wolontariusze przeprowadzili ponad 400 konsultacji medycznych, edukowali lokalne społeczeństwo na temat prozdrowotnych zachowań i udzielania pierwszej pomocy, a także dostarczyli niezbędny sprzęt. Więcej o ich działalności mogliśmy przeczytać w ubiegłym tygodniu w naszym parafialnym biuletynie. Wolontariusze proszą nas dzisiaj o modlitwę w intencji Misji oraz wsparcie ich dalszych działań w czasie zbiórki po Mszach świętych przed kościołem.
  • Msze święte w intencji wszystkich, których w tym roku odwiedziliśmy po kolędzie zostaną odprawione w niedzielę 16 lutego o godz. 9:30 i w niedzielę 23 lutego o godz. 11:00.
  • Zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej i Rady Ekonomiczno-Gospodarczej, podobnie jak miesiąc temu, w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie tzw. składką inwestycyjną. Zawsze w trzecią niedzielę każdego miesiąca składka podczas wszystkich Mszy świętych jest w naszym kościele przeznaczona na duże inwestycje planowane w parafii. Szczegółowe informacje na ten temat możemy przeczytać w dzisiejszym biuletynie.
  • Do 21 lutego trwa rekrutacja do Przedszkola nr 2 Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6 w Krakowie. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z przedszkolem. Szczegóły na plakacie na drzwiach kościoła.
  • Natomiast Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Samorządowego Przedszkola nr 130 przy ul. Krowoderskich Zuchów 28, serdecznie zaprasza Rodziców wraz z dziećmi do przedszkola na Miesiąc otwartych drzwi, przez cały luty, w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek od 16:00 do 17:00.
  • Dzisiaj członkowie Koła Pszczelarzy Krowodrza rozprowadzają przy kościele miód.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Marek Banaszak z ul. Krowoderskich Zuchów 3, Jerzy Bogacz z ul. Krowoderskich Zuchów 5, Grażyna Iwańska z ul. Krowoderskich Zuchów 19, Władysława Klimowska z ul. Palacha 11 i Kazimierz Dziedziniewicz z ul. Stachiewicza 47. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2020-02-08
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne