Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia 8 lutego 2020 wyświetleń: 338

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• w poniedziałek - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • w piątek            - Święto świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

• Dzisiaj gościmy w naszej parafii wolontariuszy z Misji Medycznej Doctors Africa. Są to lekarze specjaliści oraz studenci Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy niosą pomoc przy Misjach Katolickich w krajach wschodniej Afryki. Podczas poprzedniego pobytu w Tanzanii oraz Ugandzie wolontariusze przeprowadzili ponad 400 konsultacji medycznych, edukowali lokalne społeczeństwo na temat prozdrowotnych zachowań i udzielania pierwszej pomocy, a także dostarczyli niezbędny sprzęt. Więcej o ich działalności mogliśmy przeczytać w ubiegłym tygodniu w naszym parafialnym biuletynie. Wolontariusze proszą nas dzisiaj o modlitwę w intencji Misji oraz wsparcie ich dalszych działań w czasie zbiórki po Mszach świętych przed kościołem.
  • Msze święte w intencji wszystkich, których w tym roku odwiedziliśmy po kolędzie zostaną odprawione w niedzielę 16 lutego o godz. 9:30 i w niedzielę 23 lutego o godz. 11:00.
  • Zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej i Rady Ekonomiczno-Gospodarczej, podobnie jak miesiąc temu, w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie tzw. składką inwestycyjną. Zawsze w trzecią niedzielę każdego miesiąca składka podczas wszystkich Mszy świętych jest w naszym kościele przeznaczona na duże inwestycje planowane w parafii. Szczegółowe informacje na ten temat możemy przeczytać w dzisiejszym biuletynie.
  • Do 21 lutego trwa rekrutacja do Przedszkola nr 2 Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6 w Krakowie. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z przedszkolem. Szczegóły na plakacie na drzwiach kościoła.
  • Natomiast Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Samorządowego Przedszkola nr 130 przy ul. Krowoderskich Zuchów 28, serdecznie zaprasza Rodziców wraz z dziećmi do przedszkola na Miesiąc otwartych drzwi, przez cały luty, w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek od 16:00 do 17:00.
  • Dzisiaj członkowie Koła Pszczelarzy Krowodrza rozprowadzają przy kościele miód.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Marek Banaszak z ul. Krowoderskich Zuchów 3, Jerzy Bogacz z ul. Krowoderskich Zuchów 5, Grażyna Iwańska z ul. Krowoderskich Zuchów 19, Władysława Klimowska z ul. Palacha 11 i Kazimierz Dziedziniewicz z ul. Stachiewicza 47. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2020-02-08