Piątek, 23 kwietnia 2021 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha

Ogłoszenia 6 lutego 2021 wyświetleń: 338

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• w środę       - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • w czwartek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Naszej gorącej modlitwie polecamy także wyświęconego wczoraj biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej Roberta Chrząszcza. Składając mu najlepsze życzenia na czas posługi biskupiej, prośmy o Dary Ducha Świętego dla niego, by w dzisiejszych niełatwych czasach był dobrym pasterzem i głosicielem Ewangelii Chrystusowej.

• We wtorek 9 lutego o godz. 17:00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” zostanie odprawiona comiesięczna Msza św. ku czci św. Jadwigi Królowej.
  • W czwartek przypada XXIX Światowy Dzień Chorego. W tym roku, z powodu pandemii, wyjątkowo będziemy go obchodzić w późniejszym czasie, gdy tylko będą ku temu bezpieczniejsze warunki. Jeśli ktoś z chorych pragnie pilnie przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych, może jak zawsze zgłosić prośbę o indywidualną wizytę kapłana w domu.
  • Przygotowaniem do owocnego przeżycia zbliżającego się Wielkiego Postu będzie tzw. 40-to godzinne nabożeństwo, czyli trzydniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12:30 i potrwa do godz. 17:00, a następnie w poniedziałek i wtorek od 15:00 do 18:30. Już dziś zachęcamy do wzięcia w niej udziału w dogodnym czasie.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Adela Przetacznik z ul. Batalionu „Skała” AK 6, Jadwiga Gaik z ul. Kluczborska 5 i Marian Romanowski z ul. Stachiewicza 29. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

aktualizowano: 2021-02-07

2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone