Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia

Ogłoszenia 23 maja 2014 wyświetleń: 1453

6. Niedziela Wielkanocna

Szczególne słowa życzeń kierujemy do wszystkich Mam, z racji przypadającego jutro ich Święta. Życzymy im opieki Matki Bożej, uśmiechu, zdrowia oraz miłości i wdzięczności swoich dzieci.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana
 • w czwartek       - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
 • w sobotę           - Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny
 • w niedzielę       - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Serdeczne życzenia składamy zwłaszcza siostrze Joannie - zakrystiance, która w piątek ma imieniny. Życzymy Siostrze Bożej Opieki i pomocy Matki Najświętszej w pracy dla naszej wspólnoty i w realizacji powołania zakonnego.

 • Dzisiaj członkowie „Braterstwa Chorych” prowadzą po Mszach św. zbiórkę do puszek na wyjazd wakacyjny. Więcej o Braterstwie można przeczytać w dzisiejszym biuletynie.
 • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadzi comiesięczną zbiórkę do puszek na kuchnię św.  Jadwigi dla ubogich.
 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy o godz. 18:00. Ostatnia tegoroczna majówka będzie w sobotę. Natomiast od niedzieli rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy je odprawiać codziennie o tej samej porze co majowe, czyli o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Organizujemy dwudniową pielgrzymkę do Gidel, Niepokalanowa i Lichenia w dniach 28 i 29 czerwca /sobota, niedziela/. Koszt pielgrzymki 140 zł. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
 • Centrum Kultury im. Św Jadwigi serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7 - 12 lat na wakacyjne warsztaty "Wakacje ze Św. Jadwigą", które odbędą się w lipcu. W programie liczne zabawy muzyczne, zajęcia plastyczne, kącik kulinarny, zabawy integracyjne i sportowe, całodniowa wycieczka oraz piknik. Zapisy są prowadzone od poniedziałku do piątku w biurze Centrum Kultury od 15:00 do 18:00. Szczegóły na plakatach.
 • Dzisiaj Parafialny Oddział Akcji Katolickiej proponuje zakup w promocyjnej cenie książki pt. „Kanonizacja wszechczasów”, wydanej z okazji niedawnej kanonizacji dwóch Papieży. Zakupu będzie można dokonać po Mszach Św. przed wejściem do kościoła. Polecamy.
 • Za dwa tygodnie przypada Odpust ku czci Naszej Patronki - św. Jadwigi Królowej. Już dziś zapraszamy na dwudniowe obchody odpustowe w sobotę i niedzielę 7 i 8 czerwca. Główna suma będzie w niedzielę o godz. 12:30. Zapraszamy także na imprezy towarzyszące. Odbędą się między innymi: warsztaty plastyczne, wiele gier i zawodów sportowych, a także pokazy rycerskie i kiermasz historyczny. Całość zakończy w niedzielę popołudniu koncert Eleni z Zespołem. Więcej szczegółów podamy za tydzień.
 • Zapraszamy na II Marsz dla Życia i Rodziny w przyszłą niedzielę 1 czerwca. Rozpocznie się o godz. 10:00 na Placu Matejki, a zakończy piknikiem rodzinnym w Ogrodzie Jordanowskim. Szczegóły na plakacie przy wyjściach z kościoła.
 • Więcej ogłoszeń i innych ważnych informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Stanisław Słobodzian z ul. Krowoderskich Zuchów 15 i Stanisław Dul z ul. Krowoderskich Zuchów 18. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2014-05-25
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne