Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia 23 maja 2014 wyświetleń: 1453

6. Niedziela Wielkanocna

Szczególne słowa życzeń kierujemy do wszystkich Mam, z racji przypadającego jutro ich Święta. Życzymy im opieki Matki Bożej, uśmiechu, zdrowia oraz miłości i wdzięczności swoich dzieci.

• w poniedziałek - wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana
  • w czwartek       - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • w sobotę           - Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny
  • w niedzielę       - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Serdeczne życzenia składamy zwłaszcza siostrze Joannie - zakrystiance, która w piątek ma imieniny. Życzymy Siostrze Bożej Opieki i pomocy Matki Najświętszej w pracy dla naszej wspólnoty i w realizacji powołania zakonnego.

• Dzisiaj członkowie „Braterstwa Chorych” prowadzą po Mszach św. zbiórkę do puszek na wyjazd wakacyjny. Więcej o Braterstwie można przeczytać w dzisiejszym biuletynie.
  • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadzi comiesięczną zbiórkę do puszek na kuchnię św.  Jadwigi dla ubogich.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy o godz. 18:00. Ostatnia tegoroczna majówka będzie w sobotę. Natomiast od niedzieli rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy je odprawiać codziennie o tej samej porze co majowe, czyli o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Organizujemy dwudniową pielgrzymkę do Gidel, Niepokalanowa i Lichenia w dniach 28 i 29 czerwca /sobota, niedziela/. Koszt pielgrzymki 140 zł. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
  • Centrum Kultury im. Św Jadwigi serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7 - 12 lat na wakacyjne warsztaty "Wakacje ze Św. Jadwigą", które odbędą się w lipcu. W programie liczne zabawy muzyczne, zajęcia plastyczne, kącik kulinarny, zabawy integracyjne i sportowe, całodniowa wycieczka oraz piknik. Zapisy są prowadzone od poniedziałku do piątku w biurze Centrum Kultury od 15:00 do 18:00. Szczegóły na plakatach.
  • Dzisiaj Parafialny Oddział Akcji Katolickiej proponuje zakup w promocyjnej cenie książki pt. „Kanonizacja wszechczasów”, wydanej z okazji niedawnej kanonizacji dwóch Papieży. Zakupu będzie można dokonać po Mszach Św. przed wejściem do kościoła. Polecamy.
  • Za dwa tygodnie przypada Odpust ku czci Naszej Patronki - św. Jadwigi Królowej. Już dziś zapraszamy na dwudniowe obchody odpustowe w sobotę i niedzielę 7 i 8 czerwca. Główna suma będzie w niedzielę o godz. 12:30. Zapraszamy także na imprezy towarzyszące. Odbędą się między innymi: warsztaty plastyczne, wiele gier i zawodów sportowych, a także pokazy rycerskie i kiermasz historyczny. Całość zakończy w niedzielę popołudniu koncert Eleni z Zespołem. Więcej szczegółów podamy za tydzień.
  • Zapraszamy na II Marsz dla Życia i Rodziny w przyszłą niedzielę 1 czerwca. Rozpocznie się o godz. 10:00 na Placu Matejki, a zakończy piknikiem rodzinnym w Ogrodzie Jordanowskim. Szczegóły na plakacie przy wyjściach z kościoła.
  • Więcej ogłoszeń i innych ważnych informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Stanisław Słobodzian z ul. Krowoderskich Zuchów 15 i Stanisław Dul z ul. Krowoderskich Zuchów 18. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2014-05-25