Czwartek, 17 października 2019 r. imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora Czwartek XXVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Ignacego Antiocheńskiego

Ogłoszenia 25 maja 2019 wyświetleń: 390

6. Niedziela Wielkanocna

• w środę   - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • w piątek  - święto Nawiedzenia NMP
  • w sobotę - wspomnienie św. Justyna, męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Szczególne słowa życzeń kierujemy do wszystkich Mam, z racji przypadającego dzisiaj ich Święta. Życzymy im opieki Matki Bożej, uśmiechu, zdrowia oraz miłości i wdzięczności swoich dzieci. Najlepsze życzenia wszelkich błogosławieństw Bożych składamy również p. Magdzie - organistce z dolnej kaplicy, która w środę będzie obchodzić imieniny.

• Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły nr 113 przystępują do Pierwszej Komunii Świętej.
  • Także dzisiaj przedstawiciele Zespołu Szkół Specjalnych kwestują przy kościele na pokrycie kosztów wakacyjnego wyjazdu swoich dzieci.
  • W piątek kończą się tegoroczne nabożeństwa majowe. Od soboty odprawiać będziemy Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18:00.
  • W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 11:00 Msza święta dla osób starszych i chorych, a po niej spotkanie w sali pod plebanią. O 17:15, zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo różańcowe.
  • Przypominamy, że nasza parafia organizuje wyjazd na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd 1 czerwca o 6:30. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy członków Żywego Różańca oraz inne chętne osoby.
  • W niedzielę za tydzień, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi. Natomiast spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie w poniedziałek 27 maja po Mszy św. wieczornej.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza na Mszę Św. klubową w poniedziałek 27 maja o godz. 17.00 w Kaplicy Matki Bożej.
  • Klub Sportowy prowadzi także zapisy na organizowane tutaj na miejscu Wakacje z Jadwigą. Turnus I końcem czerwca, turnus II w pierwszym tygodniu lipca. Zajęcia będą się odbywały w godzinach od 9:00 do 16:00. Koszt turnusu 350 zł, a cena obejmuje: drugie śniadanie, obiad, zajęcia oraz atrakcje. Szczegóły na ulotkach przy drzwiach oraz na plakatach.
  • Zakończyła się kadencja Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Serdecznie dziękujemy członkom rady za owocną pracę i wszelkie życzliwe uwagi oraz inicjatywy. Dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę zachęcamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w wyborze Rady na nową kadencję, a także do wyboru nowego ciała doradczego - Rady Ekonomiczno-Gospodarczej. Odpowiednie kartki wyborcze oraz więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziemy w dzisiejszym biuletynie.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Jacek Lange z ul. Rusznikarskiej 1 i Teresa Wójtowicz z ul. Łokietka 55. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2019-05-25

utworzono : 2019-10-05