Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia 16 maja 2020 wyświetleń: 485

6. Niedziela Wielkanocna

• Jutro, czyli w poniedziałek 18 maja, przypada setna rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. Z wiadomych przyczyn, większość obchodów organizowana jest głównie w mediach. Także nasza Archidiecezja zaprasza do udziału w tych wydarzeniach, szczególnie poprzez transmisje w Telewizji Polskiej. Dzisiaj Msza święta z Wadowic o godz. 10:30 i koncert z Domu Rodzinnego Jana Pawła II o godz. 13:00. Natomiast jutro, w dniu urodzin, zapraszamy do udziału w Mszy świętej z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach o godz. 17:00, a po niej do obejrzenia koncertu „Santo Subito”. O godz. 20:00 będzie transmitowane przemówienie papieża Franciszka. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie oraz TUTAJ. Zapraszamy do udziału i do modlitwy za przyczyną Naszego Ojca Świętego.
  • Zapraszamy serdecznie na codzienne nabożeństwa majowe. W dalszym ciągu, w dni powszednie, odprawiamy je dwa razy dziennie, o godz. 17:00 i 18:00. Tylko w niedziele jest jedna „majówka”, o godz. 18:00.
  • W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00 także rozpocznie się „majówką”.
  • Przypominamy, że według najnowszych postanowień, zmieniły się zasady ograniczeń epidemicznych dotyczące kościołów. Od dzisiaj w naszym kościele we Mszach świętych oraz w nabożeństwach w niedziele i w dni powszednie może uczestniczyć maksymalnie 120 osób jednocześnie. Na chórze limit wynosi 20 osób, a w dolnej kaplicy 22. Cieszymy się ze zwiększających się możliwości fizycznego udziału w Mszach świętych, bo jest to pełen nadziei znak stopniowego powracania do normalności. Jednocześnie ciągle prosimy o wyrozumiałe i cierpliwe przestrzeganie ograniczeń. Łamanie ich jest nadal zagrożone grzywną.
  • Prosimy także o zachowywanie wszystkich innych zaleceń, które wypisane są na drzwiach kościoła, a  które dotyczą uczestnictwa w nabożeństwach. Przypominamy, że trwa ciągła transmisja internetowa z naszej świątyni. Jesteśmy wdzięczni za kierowane do nas dobre słowa oraz za liczne i regularne wpłaty na bieżące utrzymanie kościoła przelewane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać.
  • W przedsionku kościoła wyłożony jest wielkopostny numer gazety Chrystus i Ty. Niestety, z powodu dużych ograniczeń w kościele w tamtym czasie, gazeta nie rozeszła się. Zachęcamy, żeby teraz zabrać ją sobie nieodpłatnie i wykorzystać do osobistej lektury.
  • Więcej ogłoszeń i innych ważnych informacji znajdziemy na stronie internetowej parafii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Bogusław Kaczor z ul. Opolskiej 27 i Monika Kachel z ul. Stachiewicza 31. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
Ogłoszenia w wersji VIDEO:

aktualizowano: 2020-05-17