2445newsy * Ogłoszenia | Kraków - Parafia św. Jadwigi
Środa, 23 maja 2018 r. imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty Środa VII tygodnia okresu zwykłego

Ogłoszenia 10 lutego 2018 wyświetleń: 1042

• Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkich potrzebnych łask.
  • 14 lutego - Środa Popielcowa – początek okresu Wielkiego Postu. Msze święte w naszym kościele odprawimy o godz.: 6:30, 7.00, 8:00, 9.00, 17:00, 18.30 i 20:30. O godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie każdej Mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem, a składka na tacę będzie formą jałmużny postnej. Tego dnia wszystkich powyżej 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast każdy pomiędzy 18 a 60 rokiem życia zobowiązany jest również do zachowania postu ścisłego, czyli spożycia najwyżej trzech posiłków dziennie, w tym jednego do syta.
  • Rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. Przez cały Wielki Post drogi krzyżowe w piątek o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00. Od przyszłej niedzieli odprawiać będziemy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Udział w tych wielkopostnych nabożeństwach wiąże się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Dzieci na swojej drodze krzyżowej otrzymywać będą obrazki do układanki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Z racji nabożeństw Drogi Krzyżowej, w Wielkim Poście nie będzie piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00.
  • Przygotowaniem do owocnego przeżycia rozpoczynającego się w tym tygodniu Wielkiego Postu będzie tzw. 40-to godzinne nabożeństwo, czyli trzydniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie ona miała miejsce dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek. Dziś rozpocznie się ona po Mszy świętej o godz. 12:30 i potrwa do godz. 17:00. Natomiast jutro i pojutrze adoracja rozpocznie się o godz. 15:00 i potrwa do godz. 18:30. Adoracja ma charakter przebłagalny za nasze grzechy. Zachęcamy wszystkich do wzięcia w niej udziału w dogodnym czasie, aby kościół nie był w tym czasie pusty. Niech adoracyjna modlitwa będzie owocną formą przygotowania do wielkopostnych postanowień.
  • Rozpoczynają się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Życzymy owocnego i bezpiecznego wypoczynku. Parafialny Klub Sportowy zaprasza wszystkie chętne dzieci i młodzież pozostające w Krakowie do udziału w akcji „Zima w mieście”. Szczegółowy program znajduje się na plakatach.
  • W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele ks. Stanisława Murawskiego, który od wielu lat pracuje na parafii we wschodniej Ukrainie. Ks. Stanisław będzie głosił kazania, opowie o życiu jego wspólnoty, a po Mszach świętch będzie możliwość wsparcia tej parafii.
  • Pełne ogłoszenia oraz wiele innych informacji znajdziemy w najnowszym numerze naszego bezpłatnego biuletynu, który jest wyłożony przy wyjściach z kościoła. Zachęcamy do lektury.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Kazimierz Ankowski z ul. Krowoderskich Zuchów 26, Andrzej Jagła z ul. Rusznikarskiej 1,  Jan Kresa z ul. Rusznikarskiej 3, Henryka Kozień z ul. Rusznikarskiej 11 i Kazimierz Łabno z ul. Stachiewicza 31. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2018-02-10

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone