Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia 14 lutego 2020 wyświetleń: 306

• w sobotę - Święto Katedry św. Piotra, Apostoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

• Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza w poniedziałek, czyli jutro, o godz. 17:00 na Mszę Świętą klubową, w intencji znalezienia dawcy szpiku dla naszej zawodniczki Madzi, która walczy z białaczką. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Natomiast w przyszłą niedzielę 23 lutego dzieci i młodzież z Klubu będą zbierać przed kościołem po Mszach Świętych pieniądze na częściowe sfinansowanie akcji Zima w mieście, którą klub zorganizował w czasie ferii zimowych. Podczas tegorocznych ferii akcja objęła około 50 dzieci i młodzieży, którzy uczestniczyli w codziennych zajęciach sportowych.
  • Klub zwraca się również z prośbą o przekazanie 1% podatku. Ulotki z nr KRS znajdują się przy wejściu do kościoła.
  • Do 21 lutego trwa rekrutacja do Przedszkola nr 2 Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6. Zainteresowanych prosimy o kontakt z przedszkolem. Szczegóły na plakacie.
  • Natomiast Dyrekcja Przedszkola nr 130 przy ul. Krowoderskich Zuchów 28, zaprasza Rodziców wraz z dziećmi na miesiąc otwartych drzwi, przez cały luty, w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek od 16:00 do 17:00.
  • Także Szkoła Podstawowa nr 21 przy ul. Batalionu „Skała” AK 12 zaprasza sześciolatki wraz z rodzicami na Dzień Otwarty w środę 19 lutego od godz. 17:00 do 19:00. W programie ciekawe pokazy, występy, a także zwiedzanie szkoły i rozmowa z nauczycielami.
  • Dzisiejsza składka na tacę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, jest w całości przeznaczona na duże inwestycje gospodarcze i duszpasterskie w naszej parafii. Szczegółowe informacje na temat składki inwestycyjnej podaliśmy w biuletynie w ubiegłym tygodniu i powtarzamy co miesiąc.
  • W poniedziałek, czyli jutro,  o godz. 18:00, zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo ku czci Naszej Patronki św. Jadwigi Królowej.
  • Przygotowaniem do owocnego przeżycia zbliżającego się Wielkiego Postu będzie tzw. 40-to godzinne nabożeństwo, czyli trzydniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12:30 i potrwa do godz. 17:00, a następnie w poniedziałek i wtorek od 15:00 do 18:30. Już dziś zachęcamy wszystkich do wzięcia w niej udziału w dogodnym czasie.
  • Od 28 lutego w kinach będzie można oglądać piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa pt. „Najświętsze Serce”. Rozpoczyna się on historią objawień św. Małgorzaty Marii Alacoque i obietnicami, jakie złożył Pan Jezus czcicielom Jego Serca. Gorąco zachęcamy by wybrać się do kina. Szczegóły na plakacie przy drzwiach.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Jerzy Bogacz z ul. Krowoderskich Zuchów 5, Andrzej Węclewicz z ul. Wybickiego 16, Wacława Pilawska-Dąbrowska z ul. Palacha 11, Zbigniew Kwiatkowski z ul. Krowoderskich Zuchów 20 i Józef Góra z ul. Krowoderskich Zuchów 13. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2020-02-15