Piątek, 23 kwietnia 2021 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha

Ogłoszenia 13 lutego 2021 wyświetleń: 1178

• Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.
  • 17 lutego - Środa Popielcowa – początek okresu Wielkiego Postu. Msze święte w naszym kościele odprawimy o godz.: 6:30, 7.00, 8:00, 9.00, 17:00, 18.30 i 20:30. O godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie każdej Mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem, a składka na tacę będzie formą jałmużny postnej. Tego dnia wszystkich powyżej 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast każdy pomiędzy 18 a 60 rokiem życia zobowiązany jest również do zachowania postu ścisłego, czyli spożycia najwyżej trzech posiłków dziennie, w tym jednego do syta.
  • Rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. Przez cały Wielki Post w piątek odprawiać będziemy drogi krzyżowe. Z powodu pandemii większość dzieci nie chodzi do szkół i dlatego nie będzie w tym roku specjalnej drogi krzyżowej dla dzieci. Zapraszamy na trzy pozostałe piątkowe nabożeństwa dla wszystkich o godz. 8:30, 17:45 i 20:00. Od przyszłej niedzieli zapraszamy także na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16:00. Udział w tych nabożeństwach wiąże się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Zapraszamy do modlitwy. W Wielkim Poście nie będzie piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu o 17:00.
  • Przygotowaniem do owocnego przeżycia rozpoczynającego się Wielkiego Postu jest tzw. 40-to godzinne nabożeństwo, czyli trzydniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie ona miała miejsce dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek. Dziś rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 12:30 i potrwa do 17:00. Natomiast jutro i pojutrze adoracja rozpocznie się o godz. 15:00 i potrwa do 18:30. Adoracja ma charakter przebłagalny za grzechy. Zachęcamy wszystkich do wzięcia w niej udziału w dogodnym czasie. Niech adoracyjna modlitwa będzie okazją do przygotowania serc na czas pokutny i podejmowania wielkopostnych postanowień.
  • Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę, jak co miesiąc, przeznaczona będzie na parafialne inwestycje.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Dzięki tak pozyskanym środkom Klub może doposażyć sekcje w sprzęt sportowy. Nr KRS można znaleźć na ulotkach przy wejściu do kościoła i na stronie internetowej klubu. W tych trudnych dla każdego czasach Klub będzie bardzo wdzięczny za każdą złotówkę.
  • Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną serdecznie zapraszają uczniów klas ósmych na dzień otwarty w Krakowie na os. Sportowym 28, w czwartek 18 lutego od 15;00 do 18:00. Więcej na ten temat można przeczytać na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Kazimierz Burek z ul. Rusznikarskiej 9, Irena Bogdan z ul. Krowoderskich Zuchów 3, Janina Pruta z ul. Krowoderskich Zuchów 19 i Edward Ciemierz z ul. Opolskiej 23. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

aktualizowano: 2021-02-14

2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone