Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia 31 maja 2014 wyświetleń: 1467

7. Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie

Szczególne życzenia Bożej opieki i radości składamy wszystkim dzieciom w dniu ich święta.

• we wtorek   - wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  • w czwartek - wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  • w niedzielę - Uroczystość Zesłania Ducha Św. i wspomnienie św. Jadwigi Królowej, naszej Patronki

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych i opieki św. Jadwigi.

• Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca Zespół Charytatywny prowadzi zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi. Za każdy dar serca dziękujemy.
  • Parafialny oddział Akcji Katolickiej poleca w dalszym ciągu zakup w promocyjnej cenie pamiątkowej książki pod tytułem „Kanonizacja wszechczasów”, wydanej z okazji kanonizacji dwóch Papieży. Zakupu można dokonać po Mszach Św. przy wejściu do kościoła.
  • Zmianka tajemnic różańca odbędzie się w poniedziałek 2 czerwca po Mszy św. wieczornej.
  • Uczniów klas I gimnazjum zapraszamy we wtorek, a uczniów klas II w środę, na spotkania przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Spotkania odbywają się w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00.
  • W Katedrze na Wawelu trwa Nowenna przed wspomnieniem św. Jadwigi Królowej. Nasza Parafia jest zaproszona do udziału w środę 4 czerwca. O godz. 17:30 przy Krzyżu św. Jadwigi rozpocznie się Msza święta, a po niej będzie nabożeństwo. Zapraszamy Parafian do modlitwy tego dnia w wawelskiej Katedrze.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 16:00. Msza św. dla dzieci będzie o godz. 17:00, a dla młodzieży o 20:00 w kaplicy Matki Bożej. W sobotę o godz. 11:00 Msza święta dla osób starszych i chorych. W tym miesiącu wyjątkowo nie będzie spotkania w sali po Mszy św. z powodu trwającej parafiady sportowej.
  • Także w sobotę 7 czerwca, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, w ramach nabożeństwa o godz. 18:00 odprawimy Akatyst do Ducha Świętego. Zapraszamy do licznego udziału i włączenia się w śpiew na chwałę Trzeciej Osoby Trójcy Św.
  • Wcześniej, o godz. 17:15, zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo różańcowe.
  • Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • W sobotę i w niedzielę za tydzień będziemy uroczyście świętować Odpust ku czci św. Jadwigi Królowej. Sumę odpustową w niedzielę o godz. 12:30 odprawi ks. dr hab. Krzysztof Gryz - rektor Krakowskiego Seminarium Duchownego. Kazania tego dnia wygłosi o. Tomasz Gałuszka - dominikanin, historyk Kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na tę Uroczystość oraz na imprezy towarzyszące.
  • W sobotę od rana zapraszamy szczególnie małych sportowców na wiele gier, zabaw i zawodów sportowych. Natomiast w niedzielę za tydzień proponujemy kiermasz przy kościele oraz pokazy broni i walk średniowiecznych. Całość zakończy koncert znanej piosenkarki Eleni, która wystąpi z własnym zespołem w sali teatralnej w niedzielę o 15:00. Wstęp wolny.
  • Więcej szczegółów na temat odpustu na plakatach wokół kościoła, w dzisiejszym biuletynie oraz na ulotkach, które prosimy zabierać przy wyjściach po Mszy świętej. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i uczczenia Naszej Świętej Patronki. Niech wyprasza nam u Boga potrzebne łaski oraz umacnia nas na drodze ku szczęśliwej wieczności.
  • W dniach 7 i 8 czerwca, czyli w odpustową sobotę i niedzielę, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje kiermasz książki, na który serdecznie zapraszamy. W ramach kiermaszu proponujemy możliwość wymiany przeczytanych książek i czasopism. Każdy może je przekazać nieodpłatnie, a na kiermaszu będą do nabycia za symboliczną cenę. Uzyskane środki z tego tytułu przeznaczymy na działalność statutową Akcji Katolickiej. Książki i czasopisma, które nie znajdą nabywcy, będą przekazane nieodpłatnie do biblioteki. Zbiórkę wszelkich książek i czasopism prowadzić będziemy w dniach od 2 do 4 czerwca, czyli w poniedziałek, wtorek i środę w godzinach 17.30 - 19.00 przy wejściu do Panteonu od strony północnej /zejście po schodach/. Zachęcamy do udziału w tej pożytecznej akcji.
  • Centrum Kultury im. Św Jadwigi serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7 - 12 lat na wakacyjne warsztaty "Wakacje ze Św. Jadwigą", które odbędą się w lipcu. Zapisy są prowadzone od poniedziałku do piątku w biurze Centrum Kultury od 15:00 do 18:00. Szczegóły na plakatach.
  • PKS Jadwiga informuje, że są jeszcze wolne miejsca na otwarty obóz rekreacyjno-sportowy w Rabce Zdroju, oraz na obozy sportowe w Suchej Beskidzkiej i Zawoi. Wszystkie obozy odbędą się w pierwszej połowie sierpnia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Klubu oraz w Biurze
  • Więcej ogłoszeń, a także program odpustu parafialnego znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina śp. Jana Chwały z ul. Krowoderskich Zuchów 19, który w ostatnim czasie odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2014-05-31