Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia

Ogłoszenia 31 maja 2014 wyświetleń: 1467

7. Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie

Szczególne życzenia Bożej opieki i radości składamy wszystkim dzieciom w dniu ich święta.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

 • we wtorek   - wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 • w czwartek - wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
 • w niedzielę - Uroczystość Zesłania Ducha Św. i wspomnienie św. Jadwigi Królowej, naszej Patronki

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych i opieki św. Jadwigi.

 • Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca Zespół Charytatywny prowadzi zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi. Za każdy dar serca dziękujemy.
 • Parafialny oddział Akcji Katolickiej poleca w dalszym ciągu zakup w promocyjnej cenie pamiątkowej książki pod tytułem „Kanonizacja wszechczasów”, wydanej z okazji kanonizacji dwóch Papieży. Zakupu można dokonać po Mszach Św. przy wejściu do kościoła.
 • Zmianka tajemnic różańca odbędzie się w poniedziałek 2 czerwca po Mszy św. wieczornej.
 • Uczniów klas I gimnazjum zapraszamy we wtorek, a uczniów klas II w środę, na spotkania przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Spotkania odbywają się w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00.
 • W Katedrze na Wawelu trwa Nowenna przed wspomnieniem św. Jadwigi Królowej. Nasza Parafia jest zaproszona do udziału w środę 4 czerwca. O godz. 17:30 przy Krzyżu św. Jadwigi rozpocznie się Msza święta, a po niej będzie nabożeństwo. Zapraszamy Parafian do modlitwy tego dnia w wawelskiej Katedrze.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 16:00. Msza św. dla dzieci będzie o godz. 17:00, a dla młodzieży o 20:00 w kaplicy Matki Bożej. W sobotę o godz. 11:00 Msza święta dla osób starszych i chorych. W tym miesiącu wyjątkowo nie będzie spotkania w sali po Mszy św. z powodu trwającej parafiady sportowej.
 • Także w sobotę 7 czerwca, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, w ramach nabożeństwa o godz. 18:00 odprawimy Akatyst do Ducha Świętego. Zapraszamy do licznego udziału i włączenia się w śpiew na chwałę Trzeciej Osoby Trójcy Św.
 • Wcześniej, o godz. 17:15, zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo różańcowe.
 • Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
 • W sobotę i w niedzielę za tydzień będziemy uroczyście świętować Odpust ku czci św. Jadwigi Królowej. Sumę odpustową w niedzielę o godz. 12:30 odprawi ks. dr hab. Krzysztof Gryz - rektor Krakowskiego Seminarium Duchownego. Kazania tego dnia wygłosi o. Tomasz Gałuszka - dominikanin, historyk Kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na tę Uroczystość oraz na imprezy towarzyszące.
 • W sobotę od rana zapraszamy szczególnie małych sportowców na wiele gier, zabaw i zawodów sportowych. Natomiast w niedzielę za tydzień proponujemy kiermasz przy kościele oraz pokazy broni i walk średniowiecznych. Całość zakończy koncert znanej piosenkarki Eleni, która wystąpi z własnym zespołem w sali teatralnej w niedzielę o 15:00. Wstęp wolny.
 • Więcej szczegółów na temat odpustu na plakatach wokół kościoła, w dzisiejszym biuletynie oraz na ulotkach, które prosimy zabierać przy wyjściach po Mszy świętej. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i uczczenia Naszej Świętej Patronki. Niech wyprasza nam u Boga potrzebne łaski oraz umacnia nas na drodze ku szczęśliwej wieczności.
 • W dniach 7 i 8 czerwca, czyli w odpustową sobotę i niedzielę, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje kiermasz książki, na który serdecznie zapraszamy. W ramach kiermaszu proponujemy możliwość wymiany przeczytanych książek i czasopism. Każdy może je przekazać nieodpłatnie, a na kiermaszu będą do nabycia za symboliczną cenę. Uzyskane środki z tego tytułu przeznaczymy na działalność statutową Akcji Katolickiej. Książki i czasopisma, które nie znajdą nabywcy, będą przekazane nieodpłatnie do biblioteki. Zbiórkę wszelkich książek i czasopism prowadzić będziemy w dniach od 2 do 4 czerwca, czyli w poniedziałek, wtorek i środę w godzinach 17.30 - 19.00 przy wejściu do Panteonu od strony północnej /zejście po schodach/. Zachęcamy do udziału w tej pożytecznej akcji.
 • Centrum Kultury im. Św Jadwigi serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7 - 12 lat na wakacyjne warsztaty "Wakacje ze Św. Jadwigą", które odbędą się w lipcu. Zapisy są prowadzone od poniedziałku do piątku w biurze Centrum Kultury od 15:00 do 18:00. Szczegóły na plakatach.
 • PKS Jadwiga informuje, że są jeszcze wolne miejsca na otwarty obóz rekreacyjno-sportowy w Rabce Zdroju, oraz na obozy sportowe w Suchej Beskidzkiej i Zawoi. Wszystkie obozy odbędą się w pierwszej połowie sierpnia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Klubu oraz w Biurze
 • Więcej ogłoszeń, a także program odpustu parafialnego znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.
 • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina śp. Jana Chwały z ul. Krowoderskich Zuchów 19, który w ostatnim czasie odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2014-05-31
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne