2531newsy * Ogłoszenia | Kraków - Parafia św. Jadwigi
Środa, 23 maja 2018 r. imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty Środa VII tygodnia okresu zwykłego

Ogłoszenia 12 maja 2018 wyświetleń: 345

7. Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie

• w poniedziałek - Święto św. Macieja, Apostoła
  • w środę             - Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika
  • w niedzielę       - Uroczystość Zesłania Ducha Św.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych.

• Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III Szkoły św. Jadwigi przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w przyszłą niedzielę o tej samej porze Pierwsza Komunia Święta dla dzieci ze Szkoły nr 113.
  • Dzisiaj o godz. 9:00 wyrusza tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Nasza parafia organizuje wyjazd na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy. Wyjazd 2 czerwca o godz. 6:30. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy członków Żywego Różańca oraz inne chętne osoby.
  • W przyszłą niedzielę kwestować będą przy naszym kościele oraz sprzedawać wykonane przez siebie pamiątki przedstawiciele i podopieczni Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół „Klika”.
  • Duszpasterstwo Akademickie „Chrystus na Krowodrzy” zaprasza do naszego kościoła na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę 19 maja po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 19:00.
  • Natomiast w niedzielę 20 maja o godz. 18:00 odprawimy Akatyst do Ducha Świętego. Zapraszamy do wspólnego śpiewu.
  • Więcej ogłoszeń i innych ważnych informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Teresa Mitianiec z ul. Stachiewicza 15, Alfred Reszka z ul. Opolskiej 13, Zbigniew Sikora z ul. Krowoderskich Zuchów 25, Anna Bienias z ul. Krowoderskich Zuchów 9, Janina Spalke z ul. Bratysławskiej 2C oraz Maria Warzała z ul. Krowoderskich Zuchów 7. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2018-05-12

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone