Jadwiga Kraków
wyszukiwarka
Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia

Ogłoszenia 23 lutego 2020 wyświetleń: 1521

7. Niedziela Zwykła

  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia kierujemy do ks. Mirosława Czapli, który w środę obchodzić będzie imieniny. Życzymy ks. Mirosławowi Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim oraz w pracy w sądzie biskupim i w posłudze duszpasterskiej dla naszej wspólnoty.
  • 26 lutego - Środa Popielcowa – początek okresu Wielkiego Postu. Msze święte w naszym kościele odprawimy o godz.: 6:30, 7.00, 8:00, 9.00, 17:00, 18.30 i 20:30. O godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie każdej Mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem, a składka na tacę będzie formą jałmużny postnej. Tego dnia wszystkich powyżej 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast każdy pomiędzy 18 a 60 rokiem życia zobowiązany jest również do zachowania postu ścisłego, czyli spożycia najwyżej trzech posiłków dziennie, w tym jednego do syta.
  • Rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. Przez cały Wielki Post drogi krzyżowe w piątek o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00. Od przyszłej niedzieli odprawiać będziemy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Udział w tych nabożeństwach wiąże się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Dzieci na swojej drodze krzyżowej otrzymywać będą obrazki do układanki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Z racji nabożeństw Drogi Krzyżowej, w Wielkim Poście nie będzie piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00.
  • Przygotowaniem do owocnego przeżycia rozpoczynającego się w tym tygodniu Wielkiego Postu będzie tzw. 40-to godzinne nabożeństwo, czyli trzydniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie ona miała miejsce dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek. Dziś rozpocznie się ona po Mszy świętej o godz. 12:30 i potrwa do godz. 17:00. Natomiast jutro i pojutrze adoracja rozpocznie się o godz. 15:00 i potrwa do godz. 18:30. Adoracja ma charakter przebłagalny za nasze grzechy. Zachęcamy wszystkich do wzięcia w niej udziału w dogodnym czasie. Niech adoracyjna modlitwa będzie owocną formą przygotowania do wielkopostnych postanowień.
  • W dniu dzisiejszym po Mszach Świętych dzieci i młodzież z Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga zbierają przed kościołem pieniądze na częściowe sfinansowanie akcji zima w mieście, którą klub zorganizował w czasie ferii zimowych. Podczas tegorocznych ferii akcja zima w mieście objęła około 50 dzieci i młodzieży, którzy uczestniczyli w codziennych zajęciach sportowych.
  • Klub zwraca się również z prośbą o przekazanie 1% podatku. Ulotki z nr KRS znajdują się przy wejściu do kościoła.
  • W poniedziałek spotkanie Zespołu Charytatywnego po Mszy św. wieczornej. Natomiast w przyszłą niedzielę Zespół będzie zbierał datki na kuchnię św. Jadwigi.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Mieczysława Adamska z ul. Stachiewicza 29 i Zbigniew Mendera z ul. Krowoderskich Zuchów 25. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2020-02-23
Wszystkich rekordów:

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

ul. Władysława Łokietka 60, 31-334 Kraków
tel: (12) 637 14 15, fax: (12) 638 71 52
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Msze św. w dni powszednie

6:30 | 7:00 | 8:00 | 18:30

Msze św. w Niedziele i Święta

18:30 (sobota)

6:30 | 8:00 | 9:30 | 10:00 (kaplica MB)

11:00 | 12:30 | 17:00 | 18:30 | 20:30

Newsletter

Niestety nie udało się potwierdzić adresu email. Prawidłowy format adresu to "nazwa@domena". Niestety nie udało się zachwać danych kontaktowych. Proszę spróbować ponownie. Dziękujemy za dodanie swoich danych kontaktowych. Podany adres jest już dodany do listy.

projektowanie stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne