Czwartek, 28 maja 2020 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Czwartek VII tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia 23 lutego 2020 wyświetleń: 1521

• Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia kierujemy do ks. Mirosława Czapli, który w środę obchodzić będzie imieniny. Życzymy ks. Mirosławowi Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim oraz w pracy w sądzie biskupim i w posłudze duszpasterskiej dla naszej wspólnoty.
  • 26 lutego - Środa Popielcowa – początek okresu Wielkiego Postu. Msze święte w naszym kościele odprawimy o godz.: 6:30, 7.00, 8:00, 9.00, 17:00, 18.30 i 20:30. O godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie każdej Mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem, a składka na tacę będzie formą jałmużny postnej. Tego dnia wszystkich powyżej 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast każdy pomiędzy 18 a 60 rokiem życia zobowiązany jest również do zachowania postu ścisłego, czyli spożycia najwyżej trzech posiłków dziennie, w tym jednego do syta.
  • Rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. Przez cały Wielki Post drogi krzyżowe w piątek o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00. Od przyszłej niedzieli odprawiać będziemy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Udział w tych nabożeństwach wiąże się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Dzieci na swojej drodze krzyżowej otrzymywać będą obrazki do układanki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Z racji nabożeństw Drogi Krzyżowej, w Wielkim Poście nie będzie piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00.
  • Przygotowaniem do owocnego przeżycia rozpoczynającego się w tym tygodniu Wielkiego Postu będzie tzw. 40-to godzinne nabożeństwo, czyli trzydniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie ona miała miejsce dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek. Dziś rozpocznie się ona po Mszy świętej o godz. 12:30 i potrwa do godz. 17:00. Natomiast jutro i pojutrze adoracja rozpocznie się o godz. 15:00 i potrwa do godz. 18:30. Adoracja ma charakter przebłagalny za nasze grzechy. Zachęcamy wszystkich do wzięcia w niej udziału w dogodnym czasie. Niech adoracyjna modlitwa będzie owocną formą przygotowania do wielkopostnych postanowień.
  • W dniu dzisiejszym po Mszach Świętych dzieci i młodzież z Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga zbierają przed kościołem pieniądze na częściowe sfinansowanie akcji zima w mieście, którą klub zorganizował w czasie ferii zimowych. Podczas tegorocznych ferii akcja zima w mieście objęła około 50 dzieci i młodzieży, którzy uczestniczyli w codziennych zajęciach sportowych.
  • Klub zwraca się również z prośbą o przekazanie 1% podatku. Ulotki z nr KRS znajdują się przy wejściu do kościoła.
  • W poniedziałek spotkanie Zespołu Charytatywnego po Mszy św. wieczornej. Natomiast w przyszłą niedzielę Zespół będzie zbierał datki na kuchnię św. Jadwigi.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Mieczysława Adamska z ul. Stachiewicza 29 i Zbigniew Mendera z ul. Krowoderskich Zuchów 25. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2020-02-23