newsy * Ogłoszenia | Kraków - Parafia św. Jadwigi
Piątek, 20 lipca 2018 r. imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny Piątek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Czesława

Dzisiaj przed kościołem można nabyć książkę pt.: „Z pastorałem i humorem”. Jest to opis niezwykłego życia zmarłego dwa i pół roku temu bpa Albina Małysiaka. Gościmy dziś autorów książki, którzy przypominają osobę Ks. Biskupa Albina.

22 lutego 2014 »

Dzisiaj kazania w naszej parafii głosi o. Lech Dorobczyński, franciszkanin z Bronowic. Po Mszach świętych bracia rozdają materiały powołaniowe oraz rozprowadzają książki o św. Franciszku autorstwa bp. Grzegorza Rysia i książeczkę o. Lecha "Praktykujący, ale czy... wierzący?". Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na rekolekcje dla młodzieży.

15 lutego 2014 »

Parafialny Klub Sportowy „Jadwiga” zaprasza dzieci i młodzież na akcje „Zima w mieście”. Akcja jest skierowana do dzieci i młodzieży, która ferie, bądź ich cześć spędza w domu. Proponujemy zajęcia sportowe dla dzieci od lat 6, zapraszamy dziewczynki na ferie z Jagódkami i gimnastyką sportową, tenis stołowy oraz siatkówkę, a chłopców na ringo, tenis oraz piłkę nożną. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Szczegółowy harmonogram na naszej stronie internetowej oraz na plakatach.

8 lutego 2014 »

Święto Ofiarowania Pańskiego

Dzisiaj przypada Święto Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również XVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

1 lutego 2014 »

Parafialny Klub Sportowy”Jadwiga” z wielką wdzięcznościa informuje, iż w zbiórce przeprowadzonej w zeszłą niedzielę przed kościołem zebrano 5.640 zł. Całość będzie przeznaczona na zorganizowanie akcji “Ferie w mieście” oraz na dofinansowanie obozów dla zawodników. Wielkie Bóg Zapłać za hojność

25 stycznia 2014 »

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Także wszystkim Babciom i Dziadkom, którzy we wtorek i w środę będą obchodzić swoje święto, składamy najlepsze życzenia łask Bożych, zdrowia, uśmiechu i pociechy z wnuków.

18 stycznia 2014 »

Niedziela Chrztu Pańskiego

Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy w liturgii Kościoła obchody Narodzenia i Objawienia Pana. Od jutra rozpoczyna się liturgiczny okres zwykły.

11 stycznia 2014 »

2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

W jutrzejsze Święto Trzech Króli Msze święte w porządku niedzielnym. O 16:00 w sali teatralnej odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Wystąpi chór i orkiestra z bazyliki oo. Cystersów z Mogiły. Zapraszamy szczególnie parafian działających we wszelkich grupach parafialnych. Będziemy świętować radość Narodzenia Pana oraz dziękować Bogu i sobie nawzajem za całoroczną pracę.

5 stycznia 2014 »

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólne przeżycie minionych Świąt Bożego Narodzenia. Za liczny udział w liturgii, wspólną modlitwę i radość żywej wspólnoty. Życzymy, by każde dobro, które zrodziło się w naszych sercach w te Święta, trwało nadal.

28 grudnia 2013 »

Uroczystość Bożego Narodzenia

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia trwających Świąt Narodzenia Pańskiego w naszej wspólnocie.

24 grudnia 2013 »

4. Niedziela Adwentu

We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie mszy św. wieczornej, gdyż wtedy zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycyjny chrześcijański charakter tego wieczoru. Pamiętajmy o przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, o wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd. Później zapraszamy wszystkich na Pasterkę, która rozpocznie się o północy. Wcześniej, o 23:30, będzie czuwanie przygotowane przez młodzież oazową, a tuż przed Pasterką złożymy sobie w kościele życzenia i połamiemy się opłatkiem. Dlatego przyjdźmy wcześniej i zabierzmy ze sobą z domu opłatek.

1915
21 grudnia 2013 »

3 Niedziela Adwentu

Inicjatywa charytatywna „Drzewko dobroci” spotkała się, jak co roku, z bardzo ciepłym i licznym odzewem. Z choinki w kościele zabrano ponad 300 gwiazdek. Bardzo prosimy każdego, kto wziął udział w tej akcji, by paczkę z wyraźnie wypisanym numerem - takim jak na gwiazdce - przyniósł dzisiaj i położył w kościele pod choinką - drzewkiem dobroci. Młodzież oazowa, członkowie Akcji Katolickiej oraz rodzice ze szkoły św. Jadwigi dostarczą te paczki pod odpowiednie adresy. Dziękujemy za udział i pomoc w tej potrzebnej akcji przedświątecznej.

14 grudnia 2013 »
Wszystkich rekordów: 270
«, powrót 1 2 3 ... 19 20 21 22 23 dalej » Skocz do:

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone