newsy * Ogłoszenia | Kraków - Parafia św. Jadwigi
Wtorek, 21 sierpnia 2018 r. imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty Wtorek XX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Piusa X

2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

W jutrzejsze Święto Trzech Króli Msze święte w porządku niedzielnym. O 16:00 w sali teatralnej odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Wystąpi chór i orkiestra z bazyliki oo. Cystersów z Mogiły. Zapraszamy szczególnie parafian działających we wszelkich grupach parafialnych. Będziemy świętować radość Narodzenia Pana oraz dziękować Bogu i sobie nawzajem za całoroczną pracę.

5 stycznia 2014 »

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólne przeżycie minionych Świąt Bożego Narodzenia. Za liczny udział w liturgii, wspólną modlitwę i radość żywej wspólnoty. Życzymy, by każde dobro, które zrodziło się w naszych sercach w te Święta, trwało nadal.

28 grudnia 2013 »

Uroczystość Bożego Narodzenia

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia trwających Świąt Narodzenia Pańskiego w naszej wspólnocie.

24 grudnia 2013 »

4. Niedziela Adwentu

We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie mszy św. wieczornej, gdyż wtedy zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycyjny chrześcijański charakter tego wieczoru. Pamiętajmy o przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, o wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd. Później zapraszamy wszystkich na Pasterkę, która rozpocznie się o północy. Wcześniej, o 23:30, będzie czuwanie przygotowane przez młodzież oazową, a tuż przed Pasterką złożymy sobie w kościele życzenia i połamiemy się opłatkiem. Dlatego przyjdźmy wcześniej i zabierzmy ze sobą z domu opłatek.

1925
21 grudnia 2013 »

3 Niedziela Adwentu

Inicjatywa charytatywna „Drzewko dobroci” spotkała się, jak co roku, z bardzo ciepłym i licznym odzewem. Z choinki w kościele zabrano ponad 300 gwiazdek. Bardzo prosimy każdego, kto wziął udział w tej akcji, by paczkę z wyraźnie wypisanym numerem - takim jak na gwiazdce - przyniósł dzisiaj i położył w kościele pod choinką - drzewkiem dobroci. Młodzież oazowa, członkowie Akcji Katolickiej oraz rodzice ze szkoły św. Jadwigi dostarczą te paczki pod odpowiednie adresy. Dziękujemy za udział i pomoc w tej potrzebnej akcji przedświątecznej.

14 grudnia 2013 »

2 Niedziela Adwentu

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tej okazji odprawimy dziś Akatyst – piękne, starożytne nabożeństwo ku czci Bogurodzicy, wywodzące się z Bizancjum, praktykowane w Kościołach wschodnich. Zapraszamy wszystkich dzisiaj o godz. 18:00 do tej wyjątkowej modlitwy ku czci Matki Bożej i zachęcamy do włączenia się we wspólny śpiew.

7 grudnia 2013 »

1 Niedziela Adwentu

Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Chrystusa, ale także na Jego ostateczne przyjście na końcu czasów. Patronką Adwentu jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę świętą zwaną roratami.

30 listopada 2013 »

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Dzisiejsza Uroczystość kończy Rok Liturgiczny. Jednocześnie Kościół zamyka dzisiaj Rok Wiary, rozpoczęty ponad 12 miesięcy temu przez ówczesnego Papieża Benedykta. Na wszystkich Mszach świętych w naszym kościele odbędzie się uroczysty obrzęd zamknięcia Roku Wiary.

26 listopada 2013 »

W ramach dzisiejszej niedzieli powołaniowej gościmy w naszej parafii ze Słowem Bożym grupę ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Szczególnie zapraszamy na koncert „Chwała Boża na maxa” w wykonaniu „Kapeli.N”, czyli zespołu złożonego z naszych gości. Wstęp na koncert jest wolny, a odbędzie się on dzisiaj ok. godziny 19:15 w sali teatralnej.

26 listopada 2013 »

Jutro przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msze święte w naszym kościele odprawimy jak w dni powszednie. Zachęcamy do modlitwy za Ojczyznę oraz do świętowania wolności odzyskanej w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

26 listopada 2013 »

Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny przeprowadza dziś przed kościołem po Mszach św. zbiórkę do puszek na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za każdy dar serca.

2042
2 listopada 2013 »

30. Niedziela Zwykła - Rocznica poświęcenia kościoła

W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w porządku niedzielnym. O 18:00 nabożeństwo za zmarłych w kościele, a po nim modlitewna procesja do dolnego kościoła z wypominkami za zmarłych. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie wszystkich, którzy zostają tego dnia w parafii.

26 października 2013 »
Wszystkich rekordów: 275
«, powrót 1 2 3 ... 20 21 22 23 dalej » Skocz do:

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone