Wtorek, 01 marca 2020 r. imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta Środa V tygodnia Wielkiego Postu

Ogłoszenia 11 stycznia 2014 wyświetleń: 1391

Niedziela Chrztu Pańskiego

Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy w liturgii Kościoła obchody Narodzenia i Objawienia Pana. Od jutra rozpoczyna się liturgiczny okres zwykły.

• w piątek    - wspomnienie św. Antoniego, opata

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• Zespół teatralny "Wielokropek" z Katolickiej Szkoly Podstawowej im. Św. Jadwigi zaprasza na jasełka pt. "Dziecię nam się narodziło"  dzisiaj o godz. 12:00 w sali teatralnej.
  • Spotkanie opłatkowe Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy poniedziałek 13 stycznia po wieczornej Mszy świętej.
  • Nasz parafialny chór zaprasza wszystkich do wspólnego kolędowania przy żłóbku. Odbędzie się ono dziś po Mszy Św. o godzinie 18:30. Jednocześnie zachęcamy do wstąpienia w szeregi chóru i śpiewu na chwałę Bożą. Próby odbywają się w każdy wtorek o godzinie 19:20 w sali numer 2 w budynku szkoły katolickiej.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi serdecznie zaprasza na spektakl słowno - muzyczny "Gwiazda nad stajenką" w wykonaniu chóru i zespołu instrumentalnego Fermata. Spektakl odbędzie się 19 stycznia (w niedzielę) o godzinie 19:00 w sali teatralnej. Szczegóły na plakatach przy wyjściach z kościoła. Wstęp wolny!
  • Dostępne są płyty DVD z koncertu chóru i orkiestry oo. Cystersów z Mogiły, który miał miejsce 6 stycznia w Sali Teatralnej. Wszystkie osoby, które chciałyby je nabyć proszone są o wpisanie się na listę w zakrystii i pozostawienie numeru telefonu. Skontaktujemy się sprawie odbioru płyt. Więcej informacji w biurze Centrum Kultury.
  • Dzieci i młodzież z Parafialnego Klubu Sportowego „Jadwiga” w niedzielę 19 stycznia po Mszach Świętych będą zbierać pieniądze na akcję „Zima w mieście”. Jak co roku podczas ferii zimowych będą organizowane nieodpłatne zajęcia sportowo rekreacyjne dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży z Parafii. Dzięki Państwa hojności  w ostatnich latach podczas ferii zimowych oraz wakacji organizowaliśmy takie zajęcia, turnieje oraz gry i zabawy dla najmłodszych, zapewniając uczestnikom słodycze, napoje i dyplomy. Mamy nadzieję że również w tym roku uda się nam z Państwa pomocą zebrać niezbędne środki na atrakcyjne ferie zimowe dla dzieci.
  • Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na świąteczny pokaz gimnastyczno-akrobatyczny przygotowany przez nasze zawodniczki z sekcji gimnastyki.  Pokaz odbędzie się w niedzielę 19 stycznia o godzinie 14:00 w sali teatralnej.
  • Informujemy również, że są jeszcze wolne miejsca na obozy sportowo-rekreacyjne organizowane przez nasz klub w drugim tygodniu ferii w Rabce Zdroju oraz w Zawoi. Informacje szczegółowe na ulotkach oraz w biurze Klubu Sportowego.
  • Jeszcze dziś można się zapisać w zakrystii na parafialną pielgrzymkę na kanonizację bł.: Jana Pawła II i Jana XXIII. Szczegółowe informacje podane są TUTAJ.
  • Ks. Dariusz Oko organizuje w czerwcu pielgrzymkę do krajów nadbałtyckich. Informacje w gablotce i TUTAJ.
  • Trwa wizyta duszpasterska. Program całej kolędy jest umieszczony na drzwiach wejściowych kościoła oraz TUTAJ. Z przedsionka kościoła można zabierać wodę święconą na kolędę.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Tadeusz Szczerba z ul. Stachiewicza 17 i Stanisław Ślęczek z ul. Kluczborskiej 5. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
aktualizowano: 2014-01-11