2416newsy * Ogłoszenia | Kraków - Parafia św. Jadwigi
Czwartek, 21 czerwca 2018 r. imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa Czwartek XI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Alojzego Gonzagi

Ogłoszenia 7 stycznia 2018 wyświetleń: 434

Niedziela Chrztu Pańskiego

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• Dzisiaj kończy się w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły.
  • W ubiegłą niedzielę podczas uroczystego nabożeństwa zakończyliśmy i podsumowaliśmy Stary Rok 2017. Szczegółowe informacje dotyczące ubiegłorocznych działań duszpasterskich, finansowych i gospodarczych zamieściliśmy w dzisiejszym biuletynie. Zachęcamy do zabrania gazetki przy wyjściu z kościoła i zapoznania się z różnorodnymi danymi obrazującymi życie naszej wspólnoty.
  • Dziękujemy każdemu, kto z dobrą wolą i zrozumieniem w jakikolwiek sposób włącza się w życie naszej parafii. Dziękujemy także za wszelkie dobrowolne ofiary składane na tacę przez cały rok, gdyż wyłącznie one pozwalają nam utrzymać cały kościół i jego otoczenie oraz prowadzić tak szeroką działalność religijną i społeczną przy parafii. Bóg zapłać.
  • Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej mszy św. Zespół Charytatywny przeprowadza zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi. Bóg zapłać za dar serca. Spotkanie opłatkowe Zespołu będzie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Natomiast w sobotę 13 stycznia o godz. 11:00 Msza św. dla chorych i starszych oraz spotkanie w sali pod plebanią. Zapraszamy.
  • Swój jubileuszowy rok działalności Krakowska Orkiestra Staromiejska otwiera koncertem z udziałem mezzosopranu Katarzyny Słoty-Marciniec, który odbędzie się dzisiaj o godz. 16 w sali teatralnej. W programie nie zabraknie Straussa, pojawią się również współczesne przeboje muzyki rozrywkowej. Zapraszamy.
  • Opłatek dla Róż Różańcowych, odbędzie się dzisiaj o godz. 15:00 w sali pod plebanią.
  • Natomiast opłatek Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek 9 stycznia o godz. 19:00.
  • W Sanktuarium św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w kaplicy św. Jadwigi Królowej zostanie odprawiona comiesięczna Msza św. Zapraszamy we wtorek 9 stycznia o godz. 18:00.
  • Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski zaprasza wszystkich kolejarzy, a także emerytów i rencistów kolejowych z rodzinami na spotkanie opłatkowe do Domu Biskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 w sobotę 13 stycznia o godz. 10:00.
  • W przyszłą niedzielę na przedpołudniowych Mszach świętych Zespół Zbrucz, czyli chór dziecięcy z Tarnopopla na Ukrainie wraz z solistami filharmonii śpiewać będą w naszym kościele kolędy.
  • Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda. O wizycie wcześniej powiadamiają ministranci, rozdając kartki kolędowe. Program całej kolędy jest wywieszony na drzwiach wejściowych kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej. Z przedsionka kościoła prosimy zabierać wodę święconą.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Bogumiła Haczewska z ul. Palacha 3, Lilianna Potocka z ul. Stachiewicza 25, Maria Matter z ul. Krowoderskich Zuchów 14 i Irena Kotyrba z ul. Wybickiego 3. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2018-01-07

2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone