Środa, 29 stycznia 2020 r. imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei Środa III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Bł. Bolesławy Marii Lament, Św. Anieli Merici

Ogłoszenia 11 stycznia 2020 wyświetleń: 283

Niedziela Chrztu Pańskiego

• w piątek - wspomnienie św. Antoniego, opata

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich błogosławieństw. Szczególne życzenia składamy Siostrze Małgorzacie - Przełożonej domu Sióstr Nazaretanek, która w sobotę będzie obchodzić imieniny. Życzymy łask Bożych w pracy charytatywnej i w życiu zakonnym.

• Parafialny Klub Sportowy Jadwiga ogłasza zapisy na stacjonarne Ferie z Jadwigą. Turnus I potrwa od 27 do 31 stycznia, turnus II od 3 do 7 lutego. Koszt turnusu 350 zł. Zajęcia będą się odbywały w godz. od 9:00 do 16:00, cena obejmuje: drugie śniadanie, obiad, zajęcia oraz atrakcje. Szczegóły na ulotkach przy drzwiach oraz na plakatach.
  • Zgodnie z zapowiedzią przekazaną w podsumowaniu Starego Roku oraz w biuletynie na niedzielę 5 stycznia, zgodnie z ustaleniami z Radą Parafialną i Radą Ekonomiczno-Gospodarczą w przyszłą niedzielę po raz pierwszy składka na tacę będzie tego dnia tzw. składką inwestycyjną. Zawsze w trzecią niedzielę każdego miesiąca składka podczas wszystkich Mszy świętych będzie przeznaczona na duże inwestycje planowane w parafii. Będzie ona podliczana i księgowana osobno przez Radę Ekonomiczną na Fundusz Inwestycji parafialnych i rozliczana w biuletynie co kwartał. Składka inwestycyjna nie jest dodatkową zbiórką, ale jedną w miesiącu tacą niedzielną z przeznaczeniem na szczególne cele gospodarcze. Jej wysokość i regularność jest całkowicie dowolna. Forma także jest dowolna, czyli zarówno datki na tacę, jak wpłaty na konto parafialne. Mamy nadzieję, że przyniesie to dodatkowe środki, które pozwolą, by obok zwyczajnego funkcjonowania naszej parafii, możliwa była stopniowa realizacja niezbędnych remontów i inwestycji w kościele. Szczegółowe informacje na ten temat możemy przeczytać w dzisiejszym biuletynie. Prosimy o zapoznanie się z zasadami tej inicjatywy finansowej i będziemy wdzięczni za zrozumienie jej potrzeby dla dobra naszej wspólnoty i kościoła. Przypominamy, że pierwsza składka inwestycyjna będzie za tydzień 19 stycznia, czyli w trzecią niedzielę tego miesiąca.
  • Trwa wizyta duszpasterska. Program całej kolędy jest umieszczony na drzwiach wejściowych kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Z przedsionka kościoła można zabierać wodę święconą na kolędę.
  • W sobotę 18 stycznia o godz.19:15 rozpocznie się w naszej sali teatralnej koncert charytatywny dla Artura Korczyńskiego, zorganizowany przez Studio Tańca Jazzowego TamTan. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  • Ks. Dariusz Oko organizuje pielgrzymkę do Stanów Zjednoczonych. Informacje w gablocie i na naszej stronie internetowej.
  • Dzisiaj Siostry Karmelitanki od Dzieciątka Jezus z Mielca prowadzą kwestę na rozbudowę katolickiego przedszkola prowadzonego przez siostry. Prosimy Siostrę o kilka słów (…)
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Zbigniew Pałucki z ul. Batalionu „Skała” AK 10, Marian Rajs z ul. Stachiewicza 35B, Adam Czapik z ul. Krowoderskich Zuchów 7 i Helena Bobek z ul. Krowoderskich Zuchów 23. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
utworzono : 2020-01-11